Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дарко Соколов зема околу 3000 евра а Пуповиќ како што велите ако е најплатен тогаш значи не е повеќе од 4000 евра а Златко Гоцевски дека зема 5000 евра ја турам главата во залог пошто ја видов лично со свои очи копијата од договорот и на уште неколку играчи и затоа кажувам дека сите цифри што ги наведив вчера се точну а Маркус може до утре прикаски да си кажуе не биле за на форум тоа кажува дека не знае колку земаат и само се фолирате Диме Тасовски ако зема повеќе од 4000 евра јас сум маѓионичар тогаш повисока плата во Струмица од 4000 евра нема и немојте да се контрите за нешто што не е така..
Nema vrska toa sto go zboris be...Zlatko Gocevski 5 000 iladi evra..Taka si zboris,Zlatko tuka zimae 1 800 i kaj vas ojde za 2 500...Ne mi raspravi ti prikazi na mene zlatko zimal 5 000 iladi:nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Добро бе ај колку сакат нека зимат и 1000 евра да зимат не се малце, убава паричка си зимат и у Фени и у Струмица за разлика од другите клубови каде шо не зимат ни пола од нив.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Златко зимаше во Струмица 1.800 ама имаше и 30% покачување на основа титула, а во Фени избега за 500 повеќе...Плус некои други работи што не требаше да ги кажам во врска со неговата плата..ама ајде малце да ги просветлиме децата..очигледно некој ги фарба...
Смешно е да се тврди дека некој за него би дал 5.000 евра...тој е просечен играч за во македонски услови...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Добро бе ај колку сакат нека зимат и 1000 евра да зимат не се малце, убава паричка си зимат и у Фени и у Струмица за разлика од другите клубови каде шо не зимат ни пола од нив.
Немаш претстава колку помалку..сум се фаќал за глава ...Ова не е реална вредност на играчите..
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
marcus абе остај не се замари , шо ги боле колко зимат у Струмица ... нек си глеет тама за них ... ости ги шо сакат нека говорат
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
marcus абе остај не се замари , шо ги боле колко зимат у Струмица ... нек си глеет тама за них ... арно шо се извлече Струмица , пред колапс беше , и јас знам многу работи за Струмица ама не се важни за у јавноста... ости ги шо сакат нека говорат
Не ги чепкам повеќе...:wink:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Немаш претстава колку помалку..сум се фаќал за глава ...Ова не е реална вредност на играчите..
Јас колку што имам слушнато во Вардар Осигурување немало повисока плата од 900-1000 евра дали и толку земааат премногу мизерни услови има во останатите клубови и тоа има ја руши мотивацијата на играчите а во нашата држава има многу млади таленти што ветуваат ама јебига кога државата не сака да ги помогне клубовите и да донесе солидни спонзоро ќе пропаѓаат многу млади таленти а тоа е сето на наша сметка..
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Маркус де бе предупреди го... јас му напишах за димитровски оти не го бива повеке и он на мене ме пцуу ми вика тревар? јас ли сум крив у тај случај ? ај не се заебавајте
Де види убаво во постот кој го пцуе он. Дали Богоев, или тебе?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Знаеш ли ти што збориш бе травар Мачка е најплатениот играч...

Na kogo pcue be ?mene taka?
 
V

Viktoranius

Гостин
И што оти зима толку многи пари мачка, кога не вреди ни за 1 четвртина од тоа.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Де смирејте се ...На Лозар постот не се однесуваше на ниеден член туку на Богоев..така да нема потреба да скокате како кучиња у лифт...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom