Фан Клуб: ФК 11 Октомври

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
Pa dobro Vlatce,vazno e da si pobeduvame doma,na gosti mislam deka go ispolnivme maximumot,so ogled deka ekipata nema ambicii za baraz,pa se ocekuva da se plasira od 5 do 10 mesto..V sabota igra so Miravci,i ocekuvam nova pobeda,pa potoa gostuva vo Tetovo na Skendija!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Митич знам дека е така ама пуста желба за место погоре!!!!:vozbud:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Има некој раздвижување во 11-ти после смртта на Победа?
Мене ми е 11-ти посимпатичен од Победа од времето кога настапуваше Мајскио, Шпикио,Томасо, Орде Котески,Мичо Поштаро, Рикио итн итн.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
heheheh,simpaticna ekipa bea,mada i sega se...Rikio uste igra,kapino e tuka,mile dimov, djuceto,interesna ekipa e....mozno e v godina so nekoj deca od Pobeda ,da se bori i za prvo mesto,posto nikoj ne ispaga od prva liuga,a so ovie igraci,najkvalitetni se 11 vo vtorava,so drita gore dolu!Pa ke videme so ke ispadne na krajo!
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
нов тренер на 11 Октомври е довчераниот тренер на Победа, николче здравески, а првите засилувања се филип мирчески и нове ацески од победа.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Продолжува преселбата на поранешни првотимци на Победа во амбициозниот второлигаш 11 Октомври.На „првоборците“ им пристапија младите Влатко Петрески и Стојанче Дунимаглоски, играчи за врска.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
од вчера нови играчи на 11 октомври се поранешните играчи на победа, битолчаните благојче рутески и драган димитровски.
до крајот на неделава се очекува и потписот на мегленски, тофилоски и гешоски, со што 11 октомври би имал стварно силен тим, кој може комотно да се избори за влез во 1 лига, но и да се обиде да стигне што можи подалеку и во купот!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
од вчера нови играчи на 11 октомври се поранешните играчи на победа, битолчаните благојче рутески и драган димитровски.
до крајот на неделава се очекува и потписот на мегленски, тофилоски и гешоски, со што 11 октомври би имал стварно силен тим, кој може комотно да се избори за влез во 1 лига, но и да се обиде да стигне што можи подалеку и во купот!
Си го вративме Серафинов!
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
meglenski tofiloski i gesoski 90% nema da igraat za 11
tofiloski zaminuva utre vo zlin
megleski potpisa za petrovac crna gora
a geso ceka angazman od makedonski prvoligas
istite teniraa so 11 samo za da si ja odrzat formata
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
Тофилоски меѓу Словачка и 11 Октомври

Останати вести
Дуелот на „отпишаните“ треба да биде убавица на првенството
Металург скапо ги плати грешките
Работнички веќе мисли на Мика
Втора рекордна победа на Работнички
Бразилецот Зе Карлос го постигна 200. македонски гол во Европа
Напредок заминува на подготовки во Охрид
Парагвај ќе ја убива играта на Шпанија
Осим: Ако СФРЈ беше светски првак, војна можеби ќе немаше
Печати | Прати ја страницата | Врати се назад Голманот Дарко Тофилоски (24), кој го напушти швајцарскиот Шафхаузен, е на преговори во словачкиот прволигаш Злин. Според последните информации, на повидок е трансфер на чуварот на мрежата. Разврската ја очекуваат во второлигашот 11 Октомври, каде што една недела тренираше Тофилоски

- Доколку не се договори, доаѓа кај нас. Во спротивно мора да бараме алтернатива - велат од 11 Октомври.

Прилепскиот второлигаш вчера го зеде Владо Данилов (30), стопер на штипска Брегалница. Го сметаат за големо засилување. Има настапувано за Победа, матичниот Вардар Неготино, Напредок, Пелистер, Тиквеш, во Полска, Кина, Грција и во Казахстан.

- Данилов е искусен играч. Задоволни сме што го доведовме - истакнуваат во 11 Октомври.

Прилепскиот клуб со прволигашки амбиции, претходно ги доведе Филип Мирчески, Нове Ацески, Стојанче Дунимаглоски, Влатко Петрески, битолчаните Благојче Рутевски и Драган Димитровски, сите од Победа. Привршуваат преговорите со уште тројца.

- Има места за среден играч, стопер и за голман. Со 10 нови ќе имаме квалитет за атака на првите две места - сметаат во 11 Октомври.

Прилепскиот клуб го напуштија битолчаните Миле Димов, Димитар Капинковски и Игор Момировски.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Тофилоски меѓу Словачка и 11 Октомври

Останати вести
Дуелот на „отпишаните“ треба да биде убавица на првенството
Металург скапо ги плати грешките
Работнички веќе мисли на Мика
Втора рекордна победа на Работнички
Бразилецот Зе Карлос го постигна 200. македонски гол во Европа
Напредок заминува на подготовки во Охрид
Парагвај ќе ја убива играта на Шпанија
Осим: Ако СФРЈ беше светски првак, војна можеби ќе немаше
Печати | Прати ја страницата | Врати се назад Голманот Дарко Тофилоски (24), кој го напушти швајцарскиот Шафхаузен, е на преговори во словачкиот прволигаш Злин. Според последните информации, на повидок е трансфер на чуварот на мрежата. Разврската ја очекуваат во второлигашот 11 Октомври, каде што една недела тренираше Тофилоски

- Доколку не се договори, доаѓа кај нас. Во спротивно мора да бараме алтернатива - велат од 11 Октомври.

Прилепскиот второлигаш вчера го зеде Владо Данилов (30), стопер на штипска Брегалница. Го сметаат за големо засилување. Има настапувано за Победа, матичниот Вардар Неготино, Напредок, Пелистер, Тиквеш, во Полска, Кина, Грција и во Казахстан.

- Данилов е искусен играч. Задоволни сме што го доведовме - истакнуваат во 11 Октомври.

Прилепскиот клуб со прволигашки амбиции, претходно ги доведе Филип Мирчески, Нове Ацески, Стојанче Дунимаглоски, Влатко Петрески, битолчаните Благојче Рутевски и Драган Димитровски, сите од Победа. Привршуваат преговорите со уште тројца.

- Има места за среден играч, стопер и за голман. Со 10 нови ќе имаме квалитет за атака на првите две места - сметаат во 11 Октомври.

Прилепскиот клуб го напуштија битолчаните Миле Димов, Димитар Капинковски и Игор Момировски.
abe begaj ja trgnale petokrakata od amblemot ama ce ja ima za brzo:nesum:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
најнови играчи на 11 октомври се поранешниот голман на пелистер и вардар пеце коруноски и левиот бек на победа спиркоски.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.734
Абе ќе игра 11-ти во Прва Лига?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom