Фан Клуб: Славија

Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Интересни тврдења,ќе видиме колку се вистина.И сопственикот на клубот си имаше некои планови,па ништо од тоа не бидна.:)
 
Член од
15 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
0
Интересни тврдења,ќе видиме колку се вистина.И сопственикот на клубот си имаше некои планови,па ништо од тоа не бидна.:)
abe ova e sigurno ne go kupuva covekot klubot za djabe 10.000 evra mnogu dobar prijatel e so braco i potpresedatel na teteks e taka da ima ambicii naredna sezona za 2 liga da se bori zatoa teteks praka igraci tamu posto ke bide kako vtor tim na teteks deka teteks ke vlaga u 1 liga i ke prakaat deca pomladi na kalenje
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO TOOOOOOOOOOOOOOOP!
Ke gazime ovaa godina. Uf prvo kolo so Treska Sisevo ima mamata da im ja ebeme. Da ti ebam seljacite oni ke ne tepale u przino. Mislat lani tepaa 8:2 koga slavija igrase bez golman pa ovaa godina ke bilo lesno. Fala na informacii
Треска најверојтано ќе остане без нивното лево крило Атанас Ролевски, (бар така мислам дека се презиваше), треба да потпише за Силекс.
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
97
Поени од реакции
2
a stadionov ima tribina i ako ima nekoj slika neka prati da go vidim!

dobri igraci zele od teteks i stela mnogu dobar trener e

i dobro ce bide da vleza u 2-liga ama tesko lepenec bega 10 boda a bi trebalo spicojte posebno radonjic da vleze vo forma samo aman da ne se povredi zs golem maler e taman trebase da igra u teteks prva se povredi...
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Постои тимов , игра на теренот на Славија во скопската населба Пржино .Стадионот ,кој се наоѓа под Институтот за земјотресно истражување , нема трибина , има место за стоење за околу 200 гледачи.Моменталната состојба во клубот не ја знам.
Бев во нивната младинска школа во времето кога беше ЈСП , скоро сите играчи се од Кисела Вода и Пржино
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
97
Поени од реакции
2
momentalna situacija na klubot e odicen zatoa sto go zel klubot gazdata na euromilk i saka da vleze u vtora liga ama tesko zatoa sto lepenec ima preednost od 10 bodaa i imaa dobri zasuluvanja zemeno od teteks na dvojna.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
а зато не го смените името на темава во ФанКлуб: Славија? бидејќи нели тимот се вика Славија а не ЈСП?
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
а зато не го смените името на темава во ФанКлуб: Славија? бидејќи нели тимот се вика Славија а не ЈСП?
Не верувам дека може да се смени името без основачот на фан клубот,а тој веќе долго време не е активен.
 
Член од
15 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
0
Fudbalerite koj ovaa prolet ke igraat za Jsp Slavija koj doagaat od Teteks odigraja deneska prijatelski natprevar so ekipata na Cementarnica i pobedija so 1-2 a utakmicata ja gledal i noviot gazda od Euromilk.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Добри вести се тоа.Ќе заживее фудбалот во Пржино.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom