Фан Клуб: Славија

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од zak, 8 ноември 2007.

 1. zak

  zak

  Член од:
  22 август 2007
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  0
  sto mislite za timot od przino jsp?i dali vi e poznat ovoj klub.
   
 2. Архивист

  Архивист Ултрас

  Член од:
  10 мај 2007
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  606
  Pa ovoj klub kolku sto znam se natprevaruva vo treta liga.No nikogas so ambicii da vleze vo vtora liga
   
 3. Зрното

  Зрното Еден е Зизу.

  Член од:
  17 септември 2007
  Мислења:
  1.484
  Допаѓања:
  515
  Koj e ovaj tim .... ??? nz znam moeto malo se vika KORZO i tie imaat tim i igraat u Opstinska liga a za ovie nemam slusnato
   
 4. zak

  zak

  Член од:
  22 август 2007
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  0
  ovoj tim igra vo treta liga jsp i mislam deka ke vleze vo vtorata liga.
   
 5. ForFokSake

  ForFokSake The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  429
  Допаѓања:
  0
  е тимов е у трета лига и како што рече Димитријевски нема амбиции за 2ра лига ама тоа е .Си го сакаат ваљда тие од таму пошо нивни тим е .А не е ни битно дали се слаби јаки и која лига е важно е да има фанови и хулигани хехехе
   
 6. fantomX

  fantomX Гостин

  Првпат слушам.
  А отприлика кеј е Пржино?:kesa:
   
 7. Паспарту

  Паспарту Гостин

  на водно, а водно е во скопје :)
   
 8. ۷ﻪмρڎ я

  ۷ﻪмρڎ я ڐجںל۶

  Член од:
  30 септември 2007
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  2
  И сите во аут ајде....0 бодови за ЈСП...со 35(30) денари карта не прави ништо....
   
 9. Fcu

  Fcu

  Член од:
  10 август 2007
  Мислења:
  585
  Допаѓања:
  2
  Jsp igra na stadionot vo przino , a toa se naoga na posledna 16 avtobuskata pa desno nagore vo podmnozjeto na planinata vodno imaat mnogu cist vozduh za disene. Moze da vlezat vo vtorata liga.
   
 10. zak

  zak

  Член од:
  22 август 2007
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  0
  tokmu taka gore na przino ima cist vazduh, i se nadevame na vtorata liga ke vidime ke kaze krajot.
   
 11. staki

  staki

  Член од:
  8 март 2007
  Мислења:
  1.405
  Допаѓања:
  17
  Abe veke dolgo vreme ne se JSP tuku se Slavia
   
  На Господ му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Fcu

  Fcu

  Член од:
  10 август 2007
  Мислења:
  585
  Допаѓања:
  2
  Ajde decki od przino ve nema na jsp kade ste na stadionot.
   
 13. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.842
  Допаѓања:
  41.684
  JSP se vika Slavija veke 3 godini. Jas sum navivac na Slavija veke 8 godini i se megu najdobrite vo treta liga, ama nemaat bas nikakvi ambicii za vtora liga. Vo momentov se 7-mi i vo nedela igraat vo Sisevo so Treska (ke izgubat, ali ke tepame na domasen, poso nikoj ne gubi doma :) ). Najgolemi rivali (omrzeni ekipi) ni se Dracevo, Treska, Alumina, Skendija-Aracinovo i Drita, a bratski klubovi ni se Vardar i Cementarnica. Epa ako sakate dojdete nekad da gledate ama vo prolet posto polusezonata zavrsuva. Se desavaat interesni tepacki :) .:salut:
   
  На Near му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SCORPIO__20

  SCORPIO__20 Your sex is on fire

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  4.380
  Допаѓања:
  70
  Тука почнав да тренирам прв пат фудбал , цело детство го остаив на планината, и многу незаборавни денови :)
  Трениери ми беа, Дедо Томе, и Зоран Сурлов- сурла од бутел :)
   
 15. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.842
  Допаѓања:
  41.684
  Surla bese zakon, a Tome "dobar" takticar, primavme po 10 komada od sekoj. "TOP" vreminja.
   

Сподели преку: