Фан Клуб: Рома

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.503
Поени од реакции
42.890
Честито победа..Јас колку шо памтам вие на почетокот на сезоната бевте ептен долу така? Браво за враќањето,се гледаме до година у ЛШ,по можност у 1/4 финале :icon_lol:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ај со среќа нека ни е триумфот, најзаслужен сепак е Серџио без разлика на двата гола на Вуќи..

^ друже, дај боже да не трефне со вас али у 1/4 или 1/8 нејќам у групи :smir:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Честито,според мене залужувате титула во Италија.МИрко?!:ija:...Феноменално....
Најак дел од натпреварот,кога беше турканицата,Тони го турга Коларов,овај м се врти,го гледа под око едно 2 секунди и му вика"Мрш тамо,јебем ти матер у пи*ку":pos2::pos2:...сум се згазил од смеење:smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Вучинич:vozbud::vozbud::vozbud:
Честито победа дечки, освен со Сампдорија со која можете да имате проблеми покрај другите треба како Терминатори да поминете:)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
нека ни е честито победава..сега само ме плаши утакмицата со Сампдорија ..не ја исклучувам можноста да ни земат бод,заслужуваме да бидеме шампиони :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
сампдорија најлесно ќе обезбеди 4 место доколку победи со палермо и наполи :) и секако ливорно кој веќе е отпишан
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
После сите кола и све што се деси можам да заклучам дека Рома го заслужува скудетото и се надевам дека ќе продолжи со добра игра до крај на првенството.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Еве зашто ќе ги испотепавме после утакмица бурините :)


Пази 3.08 :tapp:
 
П

Паган-др

Гостин
Ај и тука да ја честитам победата. Го задржавме првото место. Сакам вака да продолжиме до крај.

Forza Roma!:рома3:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
IL MONTENEGRINOOOOOOOOOO!!!
Со еден збор ќе го опишам, ЗВЕР, ЗВЕР, ЗВЕР!!!
Секоја чест за играчите, иако потфрлија во првото полувреме, но со ФЕНОМЕНАЛНАТА одбрана на Серџо и двојната замена на Раниери на полувремето доведоја до останување на Врвот a уште поважно, секс на селаните!!!

FORZA GIALLOROSSI!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Еве зашто ќе ги испотепавме после утакмица бурините :)


Пази 3.08 :tapp:
е што ти се вика сељаци бе!!! Срамота ова бе, тој Коларов да му е*ам копилето глупо, целата работа од него се направила, па после ќе се жалат овие од Лацио за гестот на Тоти и Реја ќе кажува 10 меча бан за Тоти... е прво нека погледне неговите што прават посено овој сероњата Коларов се да му е*ам... имаше изјава на Ди Канио кој изненадувачи ама си призна и кажа дека гестот на Тоти беше најнорамална работа и сосема го оправдува:toe:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Тоа ти е Лацио бе брат, сељачки клуб. Главна цел на нивното постоење е да ја победат Рома, и коа ќе не тепаат си мислат све напраиле у животот, а коа ќе изгубат се тепаат по терен и плачат ко пичиња :tapp:

А Ди Канио е последен чоек шо треба за гестови да праи муабет, пошо он на секоја утакмица праеше таканаречени "гестови" и слично :) Така да и очекувано беше вакво нешо да изјави чоекот.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
i pobeda za vas.. i kotek za Lacijalite :)


.....ако тој клип е ЌОТЕК за Лацијалите,тогаш кажи ми што е овој клип-ромино чистење,100 метри со пречки,...:pos2: и тоа на "домашен" терен


Вучинич изигра феноменално,поготово со вториот гол:vozbud:.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom