Фан Клуб: Рома

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Честитки за Рома која се покажа како добар конкурент сезонава. Се надевам дека следната година пак ќе биди вака неизвесно... браво.
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
хахахахах, ИНТЕР ШАМПИОНИИИИ, рома неможе катанија да ја победи, хехехеххе ИБРА КАДАБРАААА„!!!!!!
ако имате намера тука да го тупите идете си у вашата тема и таму прај те што сакате али тим кој има 10 пати помал буџет од интер па беше блиску до титулата така да ај не го тупете
 
А

Ајсшутер

Гостин
Рома,Рома барем да победевне во последната утакмица али сепак добро се покажавте
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Zalno ispadna ova na krajot za Roma. Stvarno mi e maka, sto ne go osvoija Skudetoto, posto stvarno go zasluzija. Bea blisku, no ... !!!* ;)

:(:(
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Секоја чест на Рома. Колку само сум ги потценил, тоа е чудо. Покажаа муда, до последно коло беа во игра. Честитки и сочувство за навивачите, со искрени желби за повеќе среќа догодин!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Stvarno mnogu mi e zal za Roma i nivnite navivaci,zasluzivte titula,poveke sreka narednata godina vi posakuvam od se srce
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Ај честито утешна награда
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Честитки за освоената титула во Купот , се во свое време , и Интер по постот со неосвоени титули прво почна со успеси во Купот а подоцна со Скудетата . Еден класа напаѓач во иднина да земат , имаат насобрано искуство во последниве 2-3 години , сеуште ги сметам за најголема опасност во иднина ( бар за наредна сезона ) во борбата за титулата .
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
aj честито и од мене добра лекција ни одржавте:helou:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Не зависеше од вас за титулата во Италија, но затоа зависеше од вас во купот, и им покажавте лекција на Интер како треба да се игра.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Bravo cestito titula vo kupot,vi posakuvam narednata sezona skudeto
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Ајде уште еден добар напаѓач и крило за замена на мансини и комплетни ќе бидеме за борба за скудетото...
Според мене оваа сезона ќе биде најинтересно со оглед на тоа дека сите од елитната четворка добро се појачаа...

да се надеваме дека оваа сезона ќе пристигне четвртата титула на олимпико...

СО СРЕЌА во новата сезона..и супер купот...и копа италија...и лига шампиони...
се помалку од 4 освоени титули годинава би било неуспех :):):):):):):)
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Се повеќе се навестува дека играчот на Реал мадрид Хулио Баптиста ќе дојде во Рим откако реал денес го реализираше трансферот на Ван дер варт од редовите на германскиот прволигаш Хамбургер...

Па да се надеваме дека конечно едно попознато име конечно сезонава ќе дојде на олимпико во редовите на римската волчица...отакако не успеа Рома да ги реализира трансферите на Муту, Сисе, Подолски...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom