Фан Клуб: Рома

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Лелееееееееее не е можно!!!

Сега и трансферот на Баптиста е во прашање откако челниците на Рома никако да се договорат со Баптиста околу неговата плата...нц нц нц нц нц нц....

Инаку татко е на жена му на Даниеле Де Роси бил убиен во околината на Рим, а се сомнева дека тоа се случило бидејќи тој бил крадец и често ограбувал...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Лелееееееееее не е можно!!!

Сега и трансферот на Баптиста е во прашање откако челниците на Рома никако да се договорат со Баптиста околу неговата плата...нц нц нц нц нц нц..
Не се грижи..Агентот на Баптиста најави дека само прашање на време е кога Баптиста ќе потпише со Рома, само имало некој бирократски формалности кои морало да се завршат..Главниот договор е среден, двата клуба биле договорени...Од Понеделник го очекувам во дрес од Рома..Остај ги goal.com, 24.fudbal.com.mk i слични шпекулантски страни!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Честитки Баптиста

The midfielder has finally accepted the offer by the Italian club



АС
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Да да и јас видов сеа...Официјално Баптиста во Рома...ај со среќа нека ни е...конечно и ние во нападот да се засилиме.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Epa ajde cestitki i od mene za Baptista epten dobro ke vi dojde, btw taman ke se skrasite ova leto, ako moze na Inter da im go lapnete Suazo ... !!!* :wink:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Пред една-две недели се шпекулираше дека Јувентус ќе достави мега-понуда ако ја помине квалификационата рунда за влез во ЛШ по групи..По вчерашната победа над Артмедиа, и речиси стопроцентното сигурно одење во ЛШ, се шпекулира дека Јувентус утре ќе доставел понуда за Аквилани, со неверојатна сума од 30милиони евра.Ептен примамлива сума,и баш ме интересира ако ова биде вистина како ќе реагираат челниците на Рома..Голема сума на пари..Од друга страна ангажиран е Баптиста...А да го надоврзам фактот што Спалети во едно интервју кажа дека секој играч си има своја цена, и ако се плати таа цена лесно може играчот да го напушти клубот (тогаш, беа најгласните шпекулации за Аквилани)..Да видиме што ќе се случи..
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Да да да...човекот што ни го зема Батистута!
Како и да е,бог да го прости! RIP
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
roma dostavi ponuda do menez i nery castillo pa sega ke vidime:helou:
 
В

Вори

Гостин
Можете да го земете слободно,да е до мене без пари!!!:baeh:
 
В

Вори

Гостин
Супер играч е ама не е за кај нас,да се врати во Италија(Рома),ќе биде многу доар,ама како сакате...:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom