Фан Клуб: Рома

Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Рафаел беше ѕвериште, во тие моменти можеби најдобар денес бек (пред 2-3 години како што памтам), ама како што кажа DeviAngel повредите го уништија... После повредите многу е паднат, меѓутоа кога би ја вратил старата форма најсреќен би бил да дојде он... Но друг проблем е што ако не ја врати... ?
И за крај да ви кажам што не зимаат никој до сега не зимаат, ама просто многу се нервирам што читам информации цело време Рома ќе го доведе овој, Рома на чекор до оној, Рома заинтересирана за оној и се во други екипи одат... Рома бара да го купи оној на рати ( по можност без камата :ROFLMAO::ROFLMAO: ) ... Ете го продадоа Берталочи имаат пари сеа, знам дека не иде со продавањето и мора да се продаде шутот од екипата пред се да се тргне од Жервињо ( за кој што уште од лани зборев ме мрзи да барам сеа уназад и сите будала ме направија како тоа јас сум викал да ги продадеме најдобрите бла бла бла)...
Значи да не го тупам, туку накратко да кажам нека прават што ќе прават, ама нека си прават во тајност, а не тука некој живци да губи пошто од почеток на прелазен рок до сега бевме блиску и скоро пред потпис со 20 играчи и уште никој не дојде... Поздрав :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Рафаел беше ѕвериште, во тие моменти можеби најдобар денес бек (пред 2-3 години како што памтам), ама како што кажа DeviAngel повредите го уништија... После повредите многу е паднат, меѓутоа кога би ја вратил старата форма најсреќен би бил да дојде он... Но друг проблем е што ако не ја врати... ?
И за крај да ви кажам што не зимаат никој до сега не зимаат, ама просто многу се нервирам што читам информации цело време Рома ќе го доведе овој, Рома на чекор до оној, Рома заинтересирана за оној и се во други екипи одат... Рома бара да го купи оној на рати ( по можност без камата :ROFLMAO::ROFLMAO: ) ... Ете го продадоа Берталочи имаат пари сеа, знам дека не иде со продавањето и мора да се продаде шутот од екипата пред се да се тргне од Жервињо ( за кој што уште од лани зборев ме мрзи да барам сеа уназад и сите будала ме направија како тоа јас сум викал да ги продадеме најдобрите бла бла бла)...
Значи да не го тупам, туку накратко да кажам нека прават што ќе прават, ама нека си прават во тајност, а не тука некој живци да губи пошто од почеток на прелазен рок до сега бевме блиску и скоро пред потпис со 20 играчи и уште никој не дојде... Поздрав :)

Поздрав :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Рафаел беше ѕвериште, во тие моменти можеби најдобар денес бек (пред 2-3 години како што памтам), ама како што кажа DeviAngel повредите го уништија... После повредите многу е паднат, меѓутоа кога би ја вратил старата форма најсреќен би бил да дојде он... Но друг проблем е што ако не ја врати... ?
И за крај да ви кажам што не зимаат никој до сега не зимаат, ама просто многу се нервирам што читам информации цело време Рома ќе го доведе овој, Рома на чекор до оној, Рома заинтересирана за оној и се во други екипи одат... Рома бара да го купи оној на рати ( по можност без камата :ROFLMAO::ROFLMAO: ) ... Ете го продадоа Берталочи имаат пари сеа, знам дека не иде со продавањето и мора да се продаде шутот од екипата пред се да се тргне од Жервињо ( за кој што уште од лани зборев ме мрзи да барам сеа уназад и сите будала ме направија како тоа јас сум викал да ги продадеме најдобрите бла бла бла)...
Значи да не го тупам, туку накратко да кажам нека прават што ќе прават, ама нека си прават во тајност, а не тука некој живци да губи пошто од почеток на прелазен рок до сега бевме блиску и скоро пред потпис со 20 играчи и уште никој не дојде... Поздрав :)
Moжеби уште балансират сметки, Јануари доста се потрошивте со задолжителни откупи уште можеби се во опасност од ФФП
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Го продадоа Берталочи имаат пари... Пак не се во некој плус меѓутоа планот им е прво да се продадат тие што не требаат па после да се донесат нови играчи... Се се искомплицира со продавањето на Жервињо, Думбија и Дестро поготово Жервињо и Дестро со тоа што првиот многу големи услови поставил, а вториот сакал да остане во Италија... Јасно ми е тоа сепак се нервирам со тоа што цело време се заинтересирани за некој играчи, сите блиску до Рома а никој не доаѓа... Поубаво ич нека не бидат за никој заинтересирани додека не ги продадат тие што треба па после нека купуваат... Еве на пример Ромеро е без пари, а е добар голман, што не го земат него туку се залетале по Сиригу ? Ај се надевам добро си ја знаат работата...
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.786
И Ромеро се големи шансите да го изгубиме.Што е со трансфер политиката на Рома ?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
И Ромеро се големи шансите да го изгубиме.Што е со трансфер политиката на Рома ?
Многу чуден трансфер период за Рома. Ромеро требаше да го договорат од пред еден месец, а не да чекаат да се јават и други заинтересирани клубови. Мислам дека и тој калкулирал, бидејќи очекувал понуди од побогати клубови.
Изгледа додека не си оди вишокот ништо нема да купиме.
Овие Жервињо и Дестро многу ме нервираат. Абе со стап да ги бркаш не можеш да ги избркаш.
Навивачите во право се што ги исвиркувале на припремите.
Од Жервињо, Дестро и Думбиа требаше да се земат најмалку 30 милиони.
Којзнае и дали Љајо ќе го продадат.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
А, да го земеме Валдес ? И онака е вишок во Манчестер, ќе си оди... Ако не дојде Ромеро, и ако не бара голема плата јас сум за :D Секако привремено, додека не се најде некоја добра помлада варијанта...
Иначе најверојатно Милан се откажа од ангежирање на Ромањоли, одбиена им беше последната понуда од околу 24 милиони, па и Михајлович изјавил дека и тоа се многу пари за него, нема шанси да покач понуда...
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
А, да го земеме Валдес ? И онака е вишок во Манчестер, ќе си оди... Ако не дојде Ромеро, и ако не бара голема плата јас сум за :D Секако привремено, додека не се најде некоја добра помлада варијанта...
Иначе најверојатно Милан се откажа од ангежирање на Ромањоли, одбиена им беше последната понуда од околу 24 милиони, па и Михајлович изјавил дека и тоа се многу пари за него, нема шанси да покач понуда...
Sega najnovi spekulacii se deka ponudile 30 milki za nego sose bonusi samo da bidat pred Arsenal
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Па ако се нашиве слепци, на пример ако се решени да го продадат во секој случај за тие пари поубаво на Арсенал да им го продадат одколку на Милан, мада се може да се шпекулации па на крај и за 20 да го продадат или па ич да не го продадат... Што бидна со Адриано ? Нели бевме многу блиску до договор со него, што се случи сеа ?
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
Па ако се нашиве слепци, на пример ако се решени да го продадат во секој случај за тие пари поубаво на Арсенал да им го продадат одколку на Милан, мада се може да се шпекулации па на крај и за 20 да го продадат или па ич да не го продадат... Што бидна со Адриано ? Нели бевме многу блиску до договор со него, што се случи сеа ?
све е океј али зошто на милан да не го продадат него на арсенал да го продадат?
боље е у италија да си остани стварно е талентиран дечкото
е сеа ако се плашиш ти од конкуренција тоа е друго :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
све е океј али зошто на милан да не го продадат него на арсенал да го продадат?
боље е у италија да си остани стварно е талентиран дечкото
е сеа ако се плашиш ти од конкуренција тоа е друго :)

Каква црна конкуренција. Со михајлович на клупа и меси да го земите џабе ви е. :)
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
прајме кладба?
нема шо да праиме кладба една година има до тогаш кој ќе памти и плус дали и ќе бидам активен тогаш ... пошто ме има еден месец три ме нема на форумов и така нон стоп :)

a инаку мислам дека ќе биде милан пред рома :P
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
нема шо да праиме кладба една година има до тогаш кој ќе памти и плус дали и ќе бидам активен тогаш ... пошто ме има еден месец три ме нема на форумов и така нон стоп :)

a инаку мислам дека ќе биде милан пред рома :P

Единствено може во прво коло, во зависност од распоредот. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom