Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
Гледаш Сабатини колку е замислен до него, сигурно му мисли надимак.:D
:pos::pos: .... море Сабатини на сликата се мисли дали е исплатливо да се дадат 17-18мил за Нилмар :P
--- надополнето: Aug 6, 2011 1:09 PM ---
викајте го Мартинче ;)
може Мартин, додека Карло Зампа не му смисли некое, Бориело го беше крстил Jack Sparrow :D
--- надополнето: Aug 6, 2011 1:20 PM ---
Нилмар веќе постигнал договор со Рома, но проблем е откупната клауза која гласи 24мил ?!?!?! што е многу, многу е ... има изјава на Нилмар во која вели доколку ме пушти клубот за 5мин ќе потпишам со Рома ... Рома веќе понудила понуда од 14мил која е одбиена, разликата е голема, ама ќе видиме што ќе направи Сабатини, повеќе од 16мил за тој играч не вреди да се дава !
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.299
Стекеленбург викајте го Стеки
Инаку Нилмар ќе ви е добар само секако ќе мора да платите. И не се секирајте за парите. Додека немаше немаше е сега има. И кај нас беше така :coffee:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
^да да, Ламела е наш веќе 2-3 недели, ова сега беше официјална изјава и на сајтот на Рома ...
Инаку агентот на Каземиро или како се вика бил во Италија се споменуваат Рома и Интер ...
а португалските медиуми најавуваат дека деструктивецот Фернандо е близу до потпис со Рома
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.368
Поени од реакции
16.889
Ламела е многу добар играч и талентиран само дали ке се снајди во Италија ?
Нилмар е мн мн мн потценет играч според мене и добро би легнал во играта на Рома бар така мислам

се надевам можи да коментирам тука дека навивач на Jуве :)?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ламела е многу добар играч и талентиран само дали ке се снајди во Италија ?
Нилмар е мн мн мн потценет играч според мене и добро би легнал во играта на Рома бар така мислам

се надевам можи да коментирам тука дека навивач на Jуве :)?
и јас не сум навивач на рома па коментирам тука шо има врска да не се плајча тоа , а овде фановиве на рома ги поштовам од една страна зашто никош не глумат кравјо лудило ко во другиве фан клубови ако им искоментираш одма ти викаат кисс мва , чику од фан клубов итн..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.368
Поени од реакции
16.889
и јас не сум навивач на рома па коментирам тука шо има врска да не се плајча тоа , а овде фановиве на рома ги поштовам од една страна зашто никош не глумат кравјо лудило ко во другиве фан клубови ако им искоментираш одма ти викаат кисс мва , чику од фан клубов итн..
Не знам како одат работите на Кајгана зато прашвам :))
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
хаха ма тука слободно можете да дискутирате колку сакате .. поискулирани фаци во овој фан клу нема да најдеш на друго место :pipi: ... ма да доклку некој проба да провоцира, можам/можеме да го направиме подоле од г....о xD :)

Искрено и мене ме фаќа страв како Ламела ќе се снајде во Сериа А, всушност повеќе ме фаќа страв за тоа Бојан како ќе се снајде во Сериа А, ма да затоа е сеуште рано и не ми се пишува сега на долго, само кратко ќе кажам за Бојан дека Енрике го спрема да игра на позицијата на Мирко во формација 4-3-3, значи ќе ја држи левата страна, е сега сите знаеме дека Бојан нема некој физички предиспозиции, а во Италија секогаш се оди на такви дуели каде оној што знае подобро да се постави и да се изгради со помош на неговата физичка сила успева да го добие дуелот, не иста работата како во Шпанија и Англија, каде одбраната се матери со кратки пасови и брза игра, тука во Италија е многу сложено ... затоа Бојан ќе има проблеми, поготово што нема да игра шпиц, доколку го планираа за шпиц полесно ќе можеше да дојде до голот и да ја постигне целта, вака останува само да видиме што ќе направи, на последниот пријателски меч играше на таа лева страна и се растури од игра, ама тоа беше против унграски тим, а сега незнам како ќе биде во Италија ...

За Ламела повеќе се грижам на која позиција ќе игра тој, а од тоа зависи дали ќе успее ... неговата правилна позиција не постои во формацијата 4-3-3 на Енрике, Ламела е класицен полушпиц и треквартиста, е сега Енрике ќе мора да одличи дали ќе го игра во средина покрај Пизаро и Де Роси како поофанзивен од нив двајцата, како што е Иниеста во Барса или ќе го стави на некое од двете крила, што знам, тоа зависи од многу работи, нормално највеќе од играчкиот кадар, доколку не купиме офанзивен играч што ќе ја потполни таа десна страна, ќе мора Ламела таму да игра што и би му по одговарало отколку длабоко во средина каде ќе мора да ги извршува и дефанзивните задачи.

Требаше на кратко ама ајде, бидна веќе :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.368
Поени од реакции
16.889
хаха ма тука слободно можете да дискутирате колку сакате .. поискулирани фаци во овој фан клу нема да најдеш на друго место :pipi: ... ма да доклку некој проба да провоцира, можам/можеме да го направиме подоле од г....о xD :)

Искрено и мене ме фаќа страв како Ламела ќе се снајде во Сериа А, всушност повеќе ме фаќа страв за тоа Бојан како ќе се снајде во Сериа А, ма да затоа е сеуште рано и не ми се пишува сега на долго, само кратко ќе кажам за Бојан дека Енрике го спрема да игра на позицијата на Мирко во формација 4-3-3, значи ќе ја држи левата страна, е сега сите знаеме дека Бојан нема некој физички предиспозиции, а во Италија секогаш се оди на такви дуели каде оној што знае подобро да се постави и да се изгради со помош на неговата физичка сила успева да го добие дуелот, не иста работата како во Шпанија и Англија, каде одбраната се матери со кратки пасови и брза игра, тука во Италија е многу сложено ... затоа Бојан ќе има проблеми, поготово што нема да игра шпиц, доколку го планираа за шпиц полесно ќе можеше да дојде до голот и да ја постигне целта, вака останува само да видиме што ќе направи, на последниот пријателски меч играше на таа лева страна и се растури од игра, ама тоа беше против унграски тим, а сега незнам како ќе биде во Италија ...

За Ламела повеќе се грижам на која позиција ќе игра тој, а од тоа зависи дали ќе успее ... неговата правилна позиција не постои во формацијата 4-3-3 на Енрике, Ламела е класицен полушпиц и треквартиста, е сега Енрике ќе мора да одличи дали ќе го игра во средина покрај Пизаро и Де Роси како поофанзивен од нив двајцата, како што е Иниеста во Барса или ќе го стави на некое од двете крила, што знам, тоа зависи од многу работи, нормално највеќе од играчкиот кадар, доколку не купиме офанзивен играч што ќе ја потполни таа десна страна, ќе мора Ламела таму да игра што и би му по одговарало отколку длабоко во средина каде ќе мора да ги извршува и дефанзивните задачи.

Требаше на кратко ама ајде, бидна веќе :D
Џовинко е чист пример за играл кој е мн талентиран но нема предиспозиции и неможе да држе лево крило ....така да тоа останува бојан како ТQ ( треквариста) или SS ....ама во 4-3-3 ? :S

Кога веќе ние не одиме по него Баштош во 4-3-3 е совршен за мене ....Ламела е играчиште ама ...нз интересна ке биде рома за гледање ако му успее на Енрике тоа што го има како замисла....

Не ве фаќа малце страв како ке се снајде енрике ?:)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.267
Знае некој кога е следна пријателска на Рома ??? Се спомнуваше Валенсија знае некој датум ???
Имаше гласини како Рома е загреана за Подолски ама нема ништо од тоа...Цела работа се сврте кон Нилмар...
Знае ли некој официјално која формација ќе ја преферира Енрике ??
Уште нешто убоо ќе ни дојде натпреваров со Слован од ЛЕ. пред да започне сезонава :) напред РОМА !!!
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Најверојатно Нилмар ќе го замени Мирко Зебринич. Мислам така зашто Енрике префирира играчи од шпански орвенство (Бојан, Хозе Ангел), изгледа сака да игра шпанси фудбал у италијанско првенство! :) Штом Сабатини е у Шпанија сигурно ќе среди работа и за ден-два ќе го земеме Нилмар а после тоа ќе тражи друг случај за работа!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
полесно му е на енрике со овие шпанско говоречки играчи да игра :) а со валенсија мислам дека играме на 12 август. на тој меч мислам дека најдобро ќе се види до каде е стигната новата рома.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
еве го клипот и видете само како Бојан Кркич изигра одлично
--- надополнето: Aug 7, 2011 4:54 PM ---
Знае некој кога е следна пријателска на Рома ??? Се спомнуваше Валенсија знае некој датум ???
Имаше гласини како Рома е загреана за Подолски ама нема ништо од тоа...Цела работа се сврте кон Нилмар...
Знае ли некој официјално која формација ќе ја преферира Енрике ??
Уште нешто убоо ќе ни дојде натпреваров со Слован од ЛЕ. пред да започне сезонава :) напред РОМА !!!
значи прво играме со валенсија на 12 Август па потоа на 18 со Братислава во ЛЕ ... Подолски не се споменува сега за сега, а Сабатини е во Шпанија по Нилмар ... официјално Енрике ќе ја преферира 4-3-3 формацијата
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Добра игра на Бојан на пријателските натпревари , ама со Италијански екипи е потешко ... Таму повеќе се игра на сила и на дуели, а он не е којзнае колку јак во дуел ... Се надевам дека ќе се привикне и он брзо на Италијанскиот фудбал . Ламела е добар играч , гледав за Аргентина до 20 години парче прави . Знае да даде гол од шут од надвор од шеснаесетник, добар дриблинг има а и брз е , се надевам брзо ќе се привикне во Рома и дека и за нив ќе прави парче . Стеки е ѕвер , конечно најдовме некој стандарден добар голман , уште на дело тоа да го покаже . Луис Енрике има добра визија , практикува напаѓачки фудбал , многу додавања и брза игра . Доколку се тоа успее на терен Рома ќе биде меѓу најголемите кандидати за титулата во Италија и ЛЕ . Слован Братислава мислам дека ќе ни биде лесен противник , кој добро ќе дојде за подготовките пред Италијанско . Форца РОМА !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
Фернандо(Порто), Нилмар(Вилјареал), Обогња(Торино), Кјаер(Волсбург) и Паласиос се трансфер целите на Рома !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom