Фан Клуб: Рома

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.295
дони ви го пративме во англија во најголемиот ривал :P од голманиве само лобонт останува...:)
Ме израдува сега :cautious: Ама ајде за резерва можи добар ќе биди. Ионака нема да има прилика многу да брани. Само за парите ми е жал џабе што ќе ги зема :(
--- надополнето: Jul 10, 2011 11:19 PM ---
Еве сега видов, значи грешка сум бил, трансферот на Ламела чини околу 20 мил :eek:
-можеби е многу, ама детето го сметаат за голем талент, можеби навистина вреди толку, кај нас е проблемот што ние фановите на Рома не сме навикнати на вакви трансфери :D
Ќе се навикните. И нас ни беше малку чудно кога фрлавме по 35 за Керол, 16 + за Хендерсон а еве сега и можно е 20 милки за Даунинг. Ама почнуваме да се навикнуваме. Така да ќе се навикнте. Уште 2-3 вакви трансфери и ќе немате гајле :D
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
па ви велев јас :) подобро земете некој младинец нека ви седи на клупа одколку дони да ви ги јаде парите
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
Еден агент за бразилски играчи во интервју кажал дека Рома нема шанси за тој Casemiro(или како се вика, појма немам кој е ... ) бидејќи играчот бил близу до потпис со Интер, но затоа Рома била близо до друг бразилец, кога го прашале кој, тој кажал Сандро од Тотенхем, епа доколку дојде овој, овие америте ќе ги надминат моите очекувања што се однесува до трансфер пазарот ... сега гледам демек имало понуда за Пасторе од 28мил + Окака, само незнам зошто сега Пасторе кога го земаа Ламела :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
едниот или сандро или пасторе...:) двајцата не ни требаат... пасторе игра поофанзивно а санддро подефанзивно
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Сандро има сериозна повреда, така да нема шанси да го купиме оваа лето.Се споменува Аксел Витсел, што мене лично баеѓи ми праи кејф...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
наводно хуан анхел пристигнал во рим и ќе биде представен задутре (т.е. утре пошто замина 12 :)) заедно со ди бенедето и новите дресови
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Сандро има сериозна повреда, така да нема шанси да го купиме оваа лето.Се споменува Аксел Витсел, што мене лично баеѓи ми праи кејф...
Витсел потпишал со Бенфика изгледа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Еден агент за бразилски играчи во интервју кажал дека Рома нема шанси за тој Casemiro(или како се вика, појма немам кој е ... ) бидејќи играчот бил близу до потпис со Интер, но затоа Рома била близо до друг бразилец, кога го прашале кој, тој кажал Сандро од Тотенхем, епа доколку дојде овој, овие америте ќе ги надминат моите очекувања што се однесува до трансфер пазарот ... сега гледам демек имало понуда за Пасторе од 28мил + Окака, само незнам зошто сега Пасторе кога го земаа Ламела :)
Не го чепкајте Касемиро :D

Il mediano brasiliano, intervistato da SkySport24 , ha svelato il suo amore per la casacca nerazzurra: "Mi piace l'Inter. Se dovessi andare in Europa, i nerazzurri sarebbero la mia prima scelta. Di queste cose però se ne occupa il mio procuratore, io adesso sono concentrato sul San Paolo".
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
и сега следува веста која многу ме напна,а верувам дека ни Пупоне ни Јовановски нема да останат рамнодушни: Камени во Рома. Кај го најдоа, кај се запустија. Како можеа од Стекеленбург да се префрлат на КАМЕНИ, не ми е јасно. Тој вода во очите нема, ќе бранел за Рома. Подобро дрвото Дони да бранеше.Одприлика милион евра ќе земал по сезона( само затоа е подобра опција од Дони).
--- надополнето: Jul 13, 2011 2:16 PM ---
пс и официјално Витсел и се приклучи на Бенфика.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
колку што разбирам италиански (хахаха) курчи изјави дека ќе покаже дека вреди оваа сезона што значи можно е да го зеле камени за резерва на курчи?? а хосе анхел ќе пристигне вечерва во 19
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
цц ц ц абе каков Камени бе, златен Стекелнбург, па подобро да останат Курчи и Серџо отколку овој нигерот бе, тежок циркузант е, некогаш фаќа невозможни топки но некогаш знае да киксне, но нас ни треба стандарден голман кој нема да прави киксови ...
--- надополнето: Jul 13, 2011 2:39 PM ---
Не го чепкајте Касемиро :D
не бе :) кажав јас, не го ни знам, не сакам ни да го земеме, подобро Сандро, но гледам тој се повредил, па веројатно ќе биде некој трет :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.246
Поени од реакции
3.263
Kako што кажа Пупоне , Камени ако се здиви фаќа све живо и диво али ако се здиви иначе вака не е некое голманиште...Знае да фаќа пенали и еден на еден е стварно јак,но мене ипак желба ми беше Стекеленбург...Но никаде не гледам дека Каменко е официјално кај нас...
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Kako што кажа Пупоне , Камени ако се здиви фаќа све живо и диво али ако се здиви иначе вака не е некое голманиште...Знае да фаќа пенали и еден на еден е стварно јак,но мене ипак желба ми беше Стекеленбург...Но никаде не гледам дека Каменко е официјално кај нас...
http://football-italia.net/jul13p.html
--- надополнето: Jul 13, 2011 2:53 PM ---
Голманите на рома КАМЕНИ и КУРЧИ. o_O
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
па најлесно ќе стигне до интер ако дојде во рома хахахха :) да се потсетиме на мансини, самуел, киву сега можеби и вучинич....:D
Не ме потсетувај :D
Би сакал да го земем Вучинич, али скап е бе, 20 милиони, за тие пари Лавеци се зема...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom