Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^Јоцка јас не верувам многу во местени натпревари, посебно глупо е да се помисли дека така лесно се местат овие натпревари од големата тројка, Рома моментално не е тим кој е способен да намести утакмица, управата моментално што ја имаме неможе да испадне на крај со играчите, некои веќе им поминуваат договорите и не се знае дали ќе потпишат, немаме стабилен газда моментално, Уникредит е банката која сака да се ослободи од нас, а во овие последни 4-5 месеци до ден денес активно се вршат преговори за продавање на Рома... зарем мислиш дека има слободен човек во управата кој сега би мислел на местенки?? да поткупуваат судии и тоа нема логика, како што кажав не се моќни за тоа... а зошто губиме, ради две почетнички грешки на Хуан, тоа е се!
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Сезонава секако ни е пропадната немаме шанси за ништо веќе освен шо ни остана е Лига на шампиони што искрено не верувам дека можеме да одиме далеку .Некој во тимот едноставно не го интересира врвот сега се прават парите некој сака да не прави глуп сите .
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
И кандела се сврте против раниери што значи во моментов тој е сам против сите. очекувам до крајов на сезонава да избориме место во европа и да се сменат МНОООГУ РАБОТИ! аконе се случи ништо и останеме повторно со стапот во раце знам дека сите фанови ќе бидат разочарани
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.971
Поени од реакции
2.013
Vilareall se interesira za Cicinho,posle povredata na nivniot desen bek ..


Daj bozhe da go otkachime i nego,zime baegi golema plata


ps.sorry za font :(
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
сисињо ни е најдобриот десен бек во моментов штета што немаме пари
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.500
Пупоне не ги лажи луѓето...колку што знам јас секој натпревар посебно кога играте на домашен терен ви е наместен??...луѓето еден куп пари извадија од вашите малверзации сега уште и јавно да се демантираш самиот е страмота за таков форумџија со такво реноме какво што си ти..........и отсега барем пиши ги типовите во темата за типови што е барем и другите ќар да излезат а не само вие фановите на Рома..пу јазк!
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Пупоне не ги лажи луѓето...колку што знам јас секој натпревар посебно кога играте на домашен терен ви е наместен??...луѓето еден куп пари извадија од вашите малверзации сега уште и јавно да се демантираш самиот е страмота за таков форумџија со такво реноме какво што си ти..........и отсега барем пиши ги типовите во темата за типови што е барем и другите ќар да излезат а не само вие фановите на Рома..пу јазк!
Aбе фаќај магла да те нема од овде!!!! Ти ќе кажеш кој колку мести, ви ги поклонија сите овие године што сте шампиони го утепаја Јувентус и Милан со калчополи а на Интер ни бод не му зедоја свите сте местачи само кој како ја наредил со врвот у Италијанскиот фудбал...Ама затоа годинава ќе патите за фамозното 4 место да знаеш!!! И кој ку* го напрае ти Пупоне ???Да не е случајно брат на Росела Сенси па све што знае???!!! АЈ СИКТЕР ИМА МАГЛА НАДВОР !!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
Пупоне не ги лажи луѓето...колку што знам јас секој натпревар посебно кога играте на домашен терен ви е наместен??...луѓето еден куп пари извадија од вашите малверзации сега уште и јавно да се демантираш самиот е страмота за таков форумџија со такво реноме какво што си ти..........и отсега барем пиши ги типовите во темата за типови што е барем и другите ќар да излезат а не само вие фановите на Рома..пу јазк!
ако ова е вистина тогаш сме ја фатиле вашата тактика
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^еј не се карајте, Neroazuro се зеза само :)
оваа ја местиме исто во наш стил, прво ќец второ двојка:pipi:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Хуан ја испосра цела работа 2 грешки 2 гола тоа е тоа(Мексес се повреди или ?) а и Раниери можеше порано да направи замена наместо во 91 мин да го внесува Тоти божем он е од младинциве па да поигра 2-3 минути
Не сум некој симпатизер на Рома ама така да се однесува со најдобриот играч кој некогаш играл , а и сеуште игра за Рома, кој целата кариера покрај којзнае колку понуди е имал од други клубови треба со главата у ѕидот да му ебем смотаниот Раниери треба и почит да има кон Тоти, што ако е тренер. Иначе читам сеа на нет Тоти бил ептен разочаран од тоа.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.570
Поени од реакции
653
Раниери :pos2::pos2::pos2: Ако и тој се нарекува тренер ја сум Спалети.Кај не му оди уште и со Тоти најде да се заебава.И управата некако не ви е на место што знае Сенси од фудбал?Земете го Секо да ве просветли малце :toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.500
Леле овие сериозно ме сфатија..што луѓе ќе бевте бе:pos2:...

--- надополнето ---

Aбе фаќај магла да те нема од овде!!!! Ти ќе кажеш кој колку мести, ви ги поклонија сите овие године што сте шампиони го утепаја Јувентус и Милан со калчополи а на Интер ни бод не му зедоја свите сте местачи само кој како ја наредил со врвот у Италијанскиот фудбал...Ама затоа годинава ќе патите за фамозното 4 место да знаеш!!! И кој ку* го напрае ти Пупоне ???Да не е случајно брат на Росела Сенси па све што знае???!!! АЈ СИКТЕР ИМА МАГЛА НАДВОР !!!!
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

--- надополнето ---

оваа ја местиме исто во наш стил, прво ќец второ двојка:pipi:
Те следам:vozbud:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
не бе шо има озбилно кко вие така ние...само што јас немам информации за местените пупоне ги има... знам само дека 3+ прво ќе е против лацио ;)

а управата е тиња од како умре франко
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.500
насмеј се на к*ров
ДОбро бе дотолку си неписмен што не виде дека се зафркавав и дека тоа со местенките е класичен мајтап за Пупоне и фановите на Рома што го напиша еден фан на Јувентус???..зарем сериозно мислеше дека сум дотолку ненормален(како тебе) и да ве критикувам за глупости што мене воопшто ништо нема да ми сменат во животот дали сте местеле или не???..зарем дотолку си исфриструиран што се изглупира со погорниот пост и мораш да користиш пцовки и да вреѓаш???..јас за тебе можам да ти предложам една установа..Бардовци рулз:)
 
На врв Bottom