Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^уфф па јас сум среќен што ова засилување не потпиша за нас, не е ништо подобар од Касети,Сисињо и Тадеи
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
слаб е бе бехрами. роси е подобар од него а да не зборувам за сисињо.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.986
Поени од реакции
5.460
Чекај, за овој Бехрами праите муабет?


Или за друг некој?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Чекај, за овој Бехрами праите муабет?


Или за друг некој?
истиот клип го имам ставено, така да неможеш некој да испровоцирш тука, знаеме сите дека Бехрами едно време беше добар играч само ради тоа што трчаше како КОЊ, ништо друго, сега е еден подпросечен играч кој неможеше да обезбеди место во првите 11-на во Вест Хем, се разбираме? :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
голот против рома и што? друго ништо нема постигнато во животот. од како замина во вест хем до пропадна.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
еве ова од прилика би бил составот утре, али Раниери сигурно ќе не изненади, се надевам ќе ги остави Менез,Мирко и Бориело во нападот и дека Греко ќе го започе натпреварот
(4-3-1-2): 27 Julio Sergio, 77 Cassetti, 5 Mexes, 29 Burdisso, 17 Riise, 33 Brighi, 16 De Rossi, 30 Simplicio, 94 Menez, 9 Vucinic, 22 Borriello. (32 Doni, 2 Cicinho, 3 Castellini, 20 Perrotta, 87 Rosi, 23 Greco, 10 Totti)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Водите 0-1 со голот на Мирко Вучинич..
:drk: на дресовите со кој што играте, преубави се. :icon_lol:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Хуан ја испосра цела работа 2 грешки 2 гола тоа е тоа(Мексес се повреди или ?) а и Раниери можеше порано да направи замена наместо во 91 мин да го внесува Тоти божем он е од младинциве па да поигра 2-3 минути
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.971
Поени од реакции
2.013
Хуан бе Хуан пфффффф .. нека иде у курац,па нерви се овие у пичку матер

После титула,курот .. дај за 5 место нека се борат,бар за куп на уефа ..

ЕБАТЕ БЕЉА
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Невидена работа бе!!!! Абе овој мрсуљов Раниери добар лие со паметот или не ??? Кој ку* му беше што го извади Мексес??? Го стае несреќава Хуан и све наопаку а што убоо изигравмо у 1 полувреме...И ја незнам Тоти го става у 91 мин. што влезе Тоти уопште ја незнам..Нека си иде овој Раниери со неговите е*ани потези,и нека си дојде Анчелоти !!!!!
П.С браво за нас и за Губерти што го дадовмо,боштум овој паторон Тадеи е многу подобар !!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
нема што многу да се коментира оваа утакмица, добро игравме, али еден момак ја заеба сета работа:


Мексес е изваден поради ситна повреда, тоа испадна кобно за нас!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
најмногу жалам што пропуштивме можност да ги заминеме фашистиве
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Пупоне само да те потсетам што оправевме муабет ја и ти пред некој месец за местењето на Рома ако пратиш веќе 2 по ред се 2-1 значи дека добро работи нашиот тим и доста се занесуваме веќе дека ќе одиме нагоре кога се станува јасно.Па некој мораше да биде жртвеното јагне и испадна Хуан и Серџо сигурно добро сме заработиле на двете утакмици не ми се верува кој мувли сме.И додека ние се занесуваме дека конечно ќе влеземе во форма некој диригира тука,а и Раниери е исто така жртвата ама кај и да е ќе лета со уште некој иако човекот не е крив.
 
На врв Bottom