Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
јас не знам како не ни е страм да местиме утакмици хахахахха се прашувам што им кажал раниери на полувреме („Доста беше попуштање...сега тепуваме“):pos2:
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Одлична игра во второто полувреме.

Де Роси онака,капитенски се врати..Иако во провото полувреме беше под нивото (како и целиот тим).

Фала за честитките ..
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
заебанцијата настранаа ама оваа стварно беше местена
викајте што сакате
факт е дека е наредија!
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
заебанцијата настранаа ама оваа стварно беше местена
викајте што сакате
факт е дека е наредија!
Интераши одете лечете си ги комплексите на друго место и помирете се со фактот дека вашето помина, потребен е нов скандал во калчото за да освоите нешто а тие времиња поминаа!
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
ОК.Како сакате мислете
јас моето го кажав
а од каде знам дека е местена?
па на победа на рома имаше повеке од 3,3 милиони евра
од кои 1,5 милиони евра во последните 15-20 мин пред почетокот на мечот
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Хаха. смешен си, да не играа 2-1 на 3.3м еуро! :)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
а зошто сеа сеа со сила глуп се прајш?
кај виде некаде да напишам дека имало 3,3 на 2 во 1?
реков дека имаше 3,3 на победа на РОМААА те молам земи очила и прочитај убавоо што пишуваа , 3,3 на ПОБЕДА НА РОМАА
и да
дали јас ти или било кој друг ќе уплати 3,3м на 1? или 1,5 милиони евра во 15-20 минути? ако сметаш дека е реално да се уплатат толкави суми од обичниве обложувачи Во ред не планирам да ти докажувам

--- надополнето ---

п.с Честитоо победаа
и не сакам да е оспорувам победата! само кажав мое мислење кое немора да е точно
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
да бе рома нон стоп ко ќе тепа наместена е што не е случај со интер или било кој друг...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
дали јас ти или било кој друг ќе уплати 3,3м на 1? или 1,5 милиони евра во 15-20 минути? ако сметаш дека е реално да се уплатат толкави суми од обичниве обложувачи Во ред не планирам да ти докажувам

Tocno taka kaj moze Roma od 0-2 da se vraka, ova e NAMESTENA :toe:
P.S navivaci na Roma ne se nervirajte :smir: pobedivte namestena ili ne bitno 3 boda
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
ОК.Како сакате мислете
јас моето го кажав
а од каде знам дека е местена?
па на победа на рома имаше повеке од 3,3 милиони евра
од кои 1,5 милиони евра во последните 15-20 мин пред почетокот на мечот
Од кај имаш па ти ваква информација, тресиш од памет.

Плус во кладилниците коефициентот варира од вкупниот влог и ако премногу се вложат на еден коефициент можи и да се блокира натпреварот за вложување.

И објасними зошто некој би местел утакмица со ваква медиумска покриеност кога слободно можи да намести утакмица во која и да било втора или трета лига?!

Дај не се резилете со вакви средношколски муабети за на краток одмор, срамота е.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
ОК.Како сакате мислете
јас моето го кажав
а од каде знам дека е местена?
па на победа на рома имаше повеке од 3,3 милиони евра
од кои 1,5 милиони евра во последните 15-20 мин пред почетокот на мечот
Извини дечко ти беше менаџер на B-WIN,WILLIAM HILL, што ги знаеш точно цифреве??? не биди смешен те молим!!! за тоа што га играле Рома ја играле зошто им требаше а на Баерн не му требаше и не замарај овде ... ЉУБОМОРНИ ШТО СЕ НА ОВАА ПОБЕДА МОЖЕ ДА СИ ИДА У СВОЈОТ ФАН КЛУБ !!!!!!!!!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
победивме силен противник и одма сите наместена била...ццц ја гледав утакмицата и играчите го оставија срцето на теренот, се гледаше дека се и во подобра физичка форма, по голот на Тоти за 3-2 тие продолжија да напаѓаат, тотална доминација!!
ова е еден од најголемите камбекови на Рома, обично кога имаат негатива со два гола тотално се губат.

овој Менез почна да се шекнува, одмана немало таков играч во Рома кој претрчува по два играча и дрибла, а има само 23год. со еден збор иднината на Рома!!
инаку ова беше 100-та победа на Рома во еврокуповите!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
победивме силен противник и одма сите наместена била...ццц ја гледав утакмицата и играчите го оставија срцето на теренот, се гледаше дека се и во подобра физичка форма, по голот на Тоти за 3-2 тие продолжија да напаѓаат, тотална доминација!!
ова е еден од најголемите камбекови на Рома, обично кога имаат негатива со два гола тотално се губат.

овој Менез почна да се шекнува, одмана немало таков играч во Рома кој претрчува по два играча и дрибла, а има само 23год. со еден збор иднината на Рома!!
инаку ова беше 100-та победа на Рома во еврокуповите!!
Далееееееееку сме ние од силен противник Пупоне, не дека ми е криво толку што изгубивме од вас, туку за победата ваша појче беа криви одбраната наша отколку нападот ваш. Ние бевме без 4-5 првотимци, со цел тим ван форма освен Гомез и пак срамота што дозволивте да примите два гола.

Како и да е, вие имате гол разлика 0, ние сме +6, подобри сме во меѓусебни дуели, и зато гледајте напред кон 1/8 финалето каде пуздер ќе ве направат.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Боби[Мкд];3912366 напиша:
Далееееееееку сме ние од силен противник Пупоне, не дека ми е криво толку што изгубивме од вас, туку за победата ваша појче беа криви одбраната наша отколку нападот ваш. Ние бевме без 4-5 првотимци, со цел тим ван форма освен Гомез и пак срамота што дозволивте да примите два гола.

Како и да е, вие имате гол разлика 0, ние сме +6, подобри сме во меѓусебни дуели, и зато гледајте напред кон 1/8 финалето каде пуздер ќе ве направат.
абе види сега колку и да сте слаби сепак сте Баерн Минхен! и Рома многу дерби утакмици е играла без многу првотимци па е победувала, плус вие имате широка клупа,резервни играчи кои се одлични...
а вториот пасус каде ми ја објаснуваш ситуацијата на двете екипи и како во 1/8 финале пуздер ќе не направат е само доказ дека ти е криво, не оти изгубивте од Рома,туку што е италијанска екипа... и пази, вториот пасус ти беше непотребен, јас пишав само за тие што мислеа дека утакмицата била наместена, нема потреба ти да образложуваш како ние ќе поминеме во 1/8 финале или кое место сме во групата, уживај.
ти кажав дека на Олимпико ќе губите и така испадна:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom