Фан Клуб: Рома

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.595
Поени од реакции
6.211
Честитки за победата, мерак ми направивте ко Јуве да тепал. Браво, браво...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
"ве изедовме" :pos::pos: абе волците јадат!!:pos:
шала на страна прво катастрофа, второ ги изедовме:pos:
 
M

mercenary

Гостин
Пупоне,и оваа ли ја намести? 0-2 прво,3-2 второ.. Абе ајде,оваа мора да е местена...
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Абе Раниери ја ли треба да ти кажам кој да влезе па да тепаме бе шмајзер еден веза немаш .Доста беше влеговме во форма јес.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
dobro vtoro vie ne izedovte :))) kako i da e nie bevme vise plasirani i cestito za pobedata
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Waaaa во фторо салата ги направивме не знаеја од кај им фури :) :)
Мексес озбилно си ја свати работата и не се помрдна од Гомез во фторо полувреме а Менез повторно беше моторот на Рома
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.500
еве го Пупоне пак се испедерчи...тој вика не месетеле во ЛШ а оваа влегува 2 во 1 со пенал на крајот...ццццц..барем да кажеше дека ќе биде ГГ вака со стапот останавме враце..:pos2:
 
На врв Bottom