Фан Клуб: Рома

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Кога веќе започнавте дискусија за Тоти тогаш ќе мора да го погленете и ова, неговата друга уметност, односно градењето и чувањето на топката. Едноставно магија!


--- надополнето ---

И еден мал Бонус за Тоти
а ова е од посетата на Аквила, гледајте ги со капчињава, како инжињери се
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Кога веќе започнавте дискусија за Тоти тогаш ќе мора да го погленете и ова, неговата друга уметност, односно градењето и чувањето на топката. Едноставно магија!


--- надополнето ---

И еден мал Бонус за Тоти
а ова е од посетата на Аквила, гледајте ги со капчињава, како инжињери се

штета незнам италијански за да ги разберам што зборуваат во првиот клип...
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
10-те "бисери" на Рома за сезоната 2009/2010 според Ермес 79
уживајте
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
According to La Gazzetta dello Sport, Roma are interested in Palermo 27 year old goalkeeper Rubinho, coming back from the loan at Livorno. Another target could be Chievo 31 year old Stefano Sorrentino, also tracked by Sampdoria.

а за курчи? цццц....
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
According to La Gazzetta dello Sport, Roma are interested in Palermo 27 year old goalkeeper Rubinho, coming back from the loan at Livorno. Another target could be Chievo 31 year old Stefano Sorrentino, also tracked by Sampdoria.

а за курчи? цццц....
Знаете колку ја тупат со голманите а може да биде толку едноставно. Еве вака: Продолжи го договорот на Жулио Серџо, враќај го Курчи од позајмица од кај Сиена и крај.

--- надополнето ---

Прекрасниот гол на Вучинич против Норвешка
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
"But is it really so nice to play with Totti?" ова е прашањето кое Бенајун му го поставил на Аквилани... па така да можно управата да го сврти вниманието кон овој играч... во бледата сезона на Ливерпул, Бенајун беше една од ретките светли точки во тимот, а плус може да игра и лево и десно...

е ова ви е само еден од многуте примери каде играчи од други клубови доаѓат во Рома само ради присуството на Тоти и искуството кое ќе го имаат со него во екипа и на натпревар... тоа е Тоти!!!

--- надополнето ---

Знаете колку ја тупат со голманите а може да биде толку едноставно. Еве вака: Продолжи го договорот на Жулио Серџо, враќај го Курчи од позајмица од кај Сиена и крај.

--- надополнето ---

Прекрасниот гол на Вучинич против Норвешка

тоa е Мирко :)
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Адриано повикан во полиција во Рио де Жанеиро, да даде исказ во врска со замешаноста со нарко банди од Рио.
Почеток на проблемите или ???



--- надополнето ---

Официјално продолжен е договорот на Жулио Серџо со Рома до 2014 година.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
едни од многуте кои го "оправдаа" потегот на Тоти врз Балотели се навивачите на Јуве... очеглидна работа.

Рома се обидува да склопи нов договор за Де Роси до пред Светското, бидејќи како што запнале Реал ќе биде многу тешко да се задржи... Рома му нуди иста плата како онаа што ја зема Тоти од 5мил, Де Роси сака 6мил, а Реал се спремни да му дадат и 10мил... епа сега ќе видиме дали ќе победи љубовта спрема клубот, ма да јас лично не се сомневам во тоа, па и управата вреди да му даде 6мил... што се однесува до трафер пазаратот, Рома се заинтересирани за младиот талент на Удинезе чилеанецот Исла, кој го сметаат за наследник на Пизаро, многу реален трансфер но и скап, Удинезе бараат 7мил... овој трансфер би се реализирал доколку работите со Симплицио тргнат во надолна линија, бидејќи не гледам логика да се земат овиа два играчи кои играат иста позиција...

--- надополнето ---

а еве го човекот кој беше најдобар оваа година во Рома и кој како награда доби нов договор вреден 1.3мил по сезона:)


 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Се надоврзувам со едно видео од Ермес за Жулио Серџо - убедливо најголемото откритие на Рома за изминатава сезона
Вечерва се очекува Симплисио да го потпише договорот со Рома.
За Даниеле Де Роси нема да коментирам.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Се надоврзувам со едно видео од Ермес за Жулио Серџо - убедливо најголемото откритие на Рома за изминатава сезона
Вечерва се очекува Симплисио да го потпише договорот со Рома.
За Даниеле Де Роси нема да коментирам.
значи некој од Бриги или Баптиста сигурно ќе си оди... по можност и двајцата

за Де Роси не коментираш, но ме фаќа страв, затоа морам да спомнам каква е ситуацијата, управата сака да му понуди уште сега договор пред Светското...
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
значи некој од Бриги или Баптиста сигурно ќе си оди... по можност и двајцата

за Де Роси не коментираш, но ме фаќа страв, затоа морам да спомнам каква е ситуацијата, управата сака да му понуди уште сега договор пред Светското...
Ок слушај во врска со Де Роси, Рома секогаш ќе има мизерна понуда во врска со условите за негов договор гледано во однос со оние на Реал Мадрид, ова му е јасно и на Де Рсои ( барем се надевам).
Де Роси имаше едно интересно интервју изминативе денови во кое кажа неколку работи јасно а тие се :
Во врска со негов трансфер во Реал тој го искажува следново: Доколку Рома има некаква причина да ме продаде, без разлика дали е од финансиски карактер или технички јас тоа ќе го прифатам се со цел да и помогнам на екипата која ја сакам.

Значи од ова јас можам да заклучам дека тој кажува дека нема желба да си оди од клубот без разлика примања и се останато, но доколку Рома сака да го продаде тогаш тој тоа ќе го прифати. И Овде јас мислам дека е доволно јасен.
Е сега замисли си доколку би дошла до евентуална продажба на Де Роси, каква ќе биде ситуацијата на Росела пред навивачите ( таа мислам дека го има во обзир и ова).
На крај јас мислам ( а и се надевам) дека нема да дојде до продажба на Де Роси. Па останува да видиме.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Па и реал му нудеше на тоти милиони и милиони тој сепак остана:toe: се надевам и де роси ќе го стори истото

на трач.цом пишува дека симплицио го комплетирал трансферот...

има некој идеја кој е овој?
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/c/celtic/8714916.stm

:pos2:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Симплицио и официално потпишал со Рома 3 годишен договор од 1јули важи договорот а ќе зима 1,8 милиони по сезона
http://www.forza-roma.com/16835/ufficiale-simplicio-alla-roma-fino-al-2013

Значи Бриги и Баптиста изглеа ќе ја напуштат Рома како и Тадеи за кои што прочитав дека ако не му бил понуден нов договор ќе заминел у Јуве
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Ок слушај во врска со Де Роси, Рома секогаш ќе има мизерна понуда во врска со условите за негов договор гледано во однос со оние на Реал Мадрид, ова му е јасно и на Де Рсои ( барем се надевам).
Де Роси имаше едно интересно интервју изминативе денови во кое кажа неколку работи јасно а тие се :
Во врска со негов трансфер во Реал тој го искажува следново: Доколку Рома има некаква причина да ме продаде, без разлика дали е од финансиски карактер или технички јас тоа ќе го прифатам се со цел да и помогнам на екипата која ја сакам.

Значи од ова јас можам да заклучам дека тој кажува дека нема желба да си оди од клубот без разлика примања и се останато, но доколку Рома сака да го продаде тогаш тој тоа ќе го прифати. И Овде јас мислам дека е доволно јасен.
Е сега замисли си доколку би дошла до евентуална продажба на Де Роси, каква ќе биде ситуацијата на Росела пред навивачите ( таа мислам дека го има во обзир и ова).
На крај јас мислам ( а и се надевам) дека нема да дојде до продажба на Де Роси. Па останува да видиме.
абе така си е... единствено на нас ни останува да се надеваме:)

--- надополнето ---

Симплицио и официално потпишал со Рома 3 годишен договор од 1јули важи договорот а ќе зима 1,8 милиони по сезона
http://www.forza-roma.com/16835/ufficiale-simplicio-alla-roma-fino-al-2013

Значи Бриги и Баптиста изглеа ќе ја напуштат Рома како и Тадеи за кои што прочитав дека ако не му бил понуден нов договор ќе заминел у Јуве
можеби не во Јуве, али Фиорентина го зема обавезно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom