Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Шарави и Флоренци се вратиа повредени од репрезентацијата ги пропуштаат Наполи и Фиорентина, Де Роси исто повреден го пропушта Наполи и вајда Фиорентина, Пелегрини исто нема да биде прва постава против Наполи, исто и Ундер, повторно ќе гледаме мачење со НЗонзи и Кристанте во два важни меча
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Јас веќе пишав пропало на сезонава. Ако ме демантираат денот кога ќе го сторат тоа ќе го земам за куќна слава.
Мене повеќе ме интересираат идните чекори, коишто се преземаат. Се шушка дека контактирале со Конте. За доаѓање на нови кондициони тренери и сл.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Јас веќе пишав пропало на сезонава. Ако ме демантираат денот кога ќе го сторат тоа ќе го земам за куќна слава.
Мене повеќе ме интересираат идните чекори, коишто се преземаат. Се шушка дека контактирале со Конте. За доаѓање на нови кондициони тренери и сл.
Па новинарот кој ја објави веста дека стапиле во контакт со Конте е истиот што кажа и погоди ден пред реваншот со Порто дека без разлика на резултатот ЕДФ ќе си оди од клубот, може да се каже дека е релевантен. Е сега од остварени контакти и постигнување договор има многу :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Па новинарот кој ја објави веста дека стапиле во контакт со Конте е истиот што кажа и погоди ден пред реваншот со Порто дека без разлика на резултатот ЕДФ ќе си оди од клубот, може да се каже дека е релевантен. Е сега од остварени контакти и постигнување договор има многу :)
Тоа е точно, меѓутоа самата помисла што евентуално презеле таква иницијатива влева надеж за идната сезона, а со Раниери, Сари и сл. ќе биде повторно мачење.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Тоа е точно, меѓутоа самата помисла што евентуално презеле таква иницијатива влева надеж за идната сезона, а со Раниери, Сари и сл. ќе биде повторно мачење.
За мене ни Конте не ми влева некоја гаранција, али ако не друго со него ќе трчат за сите пари:D
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
За мене ни Конте не ми влева некоја гаранција, али ако не друго со него ќе трчат за сите пари:D
Пупоне, остај ти не влева надеж. Квалитетен тренер не доаѓа на слепо, туку си влече со себе и квалитетни играчи, а од постоечките прави да изгледаат 3 класи подобри од тоа што се. :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Да не се заборави... На денешен ден 1993, деби натпреварот на најголемиот... Каква носталгија ме фаќа кога гледам видеа од него ... Сеуште ми изгледа како да ќе заигра пак ... Поради него почнав да навивам за Рома, и прв дрес ми беше од него... Франческо Тоти!
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Едф од јуни тренер на Фиорентина. :) Таман да им вратиме за 7-1 :D
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
На цело немање време се решив да гледам паралелно додека работам и успеав до 1-2 да издржам на пасивно гледање фудбал, а да гледав активно сега ќе бев во кома. Исклучив да не се мачам и кога отварам после час и половина да видам резултат гледам покер. Ич не се изненадив. Очекувано на онаа гној игра од полуиграчи. :)
Фазио човече што ти се случи од лани до сега? Кој ти фрли магија бе бате?
Греови!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
На цело немање време се решив да гледам паралелно додека работам и успеав до 1-2 да издржам на пасивно гледање фудбал, а да гледав активно сега ќе бев во кома. Исклучив да не се мачам и кога отварам после час и половина да видам резултат гледам покер. Ич не се изненадив. Очекувано на онаа гној игра од полуиграчи. :)
Фазио човече што ти се случи од лани до сега? Кој ти фрли магија бе бате?
Греови!
На кое дереџе паднаа, до пред две години Наполи ги тепаа и дома и гости и завршуваа втори, сега се 15 бода позади Наполи и јадат по 4 гола од нив, ма оваа година од било кој тим примат по +3 гола:facepalm:

Сега веќе конечно се помирив дека нема ЛШ наредната година[DOUBLEPOST=1554058924][/DOUBLEPOST]И да, само 6 екипи имаат примено повеќе голови од Рома:гомце:
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
102
Поени од реакции
72
Ova sezona pisi propalo jas namerno bi gubel da ne vlezam ni UEFA da nema fer play...ali vo sekoj slucaj treba mnogu seriozno merkato da se napraj mnogu..70% od igracite ne vredat kolku monchi so ni go spopika nikoj vaka ne nema ebano..palota ne e ni malce kriv posle dino viola mozam da recam eden od najdobrite presednici...problemo ke bidi trener ne gledam sloboden a dobar...mozi da se proba so na vatford trenero ubaj resultati vadi
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Сари е веќе договорен, ама со него максимум борба за ЛШ и ништо повеќе.
Еднаш се решија да земат салам тренер за свое време (Капело) и успешно се освои титула покрај силни Јувентус, Милан, Интер, Лацио.
Значи експерименти не се веќе потребни. Мора да се земе салам проверен тренер ако сакаме да имаме успех. А некои полуфабрикати само ќе ни го кинат здравјето.
Значи сме во првите 10 екипи во Европа со најмногу потрошени пари за засилувања, а резултатот е НУЛА.
Многу промашувања‘ Итурбе, Шик, Дефрел, Нзомби, Кристанте, џабе ги редам, милион ги има.
Ама пак ќе речам дека ваква казна и му требаше на управата бидејќи се правеа на Тошо.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сари е веќе договорен, ама со него максимум борба за ЛШ и ништо повеќе.
Еднаш се решија да земат салам тренер за свое време (Капело) и успешно се освои титула покрај силни Јувентус, Милан, Интер, Лацио.
Значи експерименти не се веќе потребни. Мора да се земе салам проверен тренер ако сакаме да имаме успех. А некои полуфабрикати само ќе ни го кинат здравјето.
Значи сме во првите 10 екипи во Европа со најмногу потрошени пари за засилувања, а резултатот е НУЛА.
Многу промашувања‘ Итурбе, Шик, Дефрел, Нзомби, Кристанте, џабе ги редам, милион ги има.
Ама пак ќе речам дека ваква казна и му требаше на управата бидејќи се правеа на Тошо.
Ај наброј ми ги тие салам тренери и кажи кој од нив мислиш дека ќе сака да ја води Рома..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ај наброј ми ги тие салам тренери и кажи кој од нив мислиш дека ќе сака да ја води Рома..
Не сум спремен за овој час професоре! :(
Може ли наредниот час да одговарам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom