Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.177
Поени од реакции
3.151
Остана бодовната разлика иста помеѓу Интер, Милан и Рома..
Бонус на се излезе победата на Киево со Лацио и така ги откажаа од ЛШ..
Наредно коло дома со Каљари ние а Торино - Милан . Тука гледам шанса да го завземеме 4тото место..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Рома се повеќе заинтересирана за Конте, дури се шпекулира дека му понудиле 9.5мил годишна плата, што не ми е верно
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Рома се повеќе заинтересирана за Конте, дури се шпекулира дека му понудиле 9.5мил годишна плата, што не ми е верно
Истото го читав, потоа вчера излезе шпекулација дека наводно му се допаднал проектот на Рома. :pos:
Па бара да се задржат главните играчи, па обезбедувањето на ЛШ ќе има, исто така, клучна улога и т.н.
Милан исто биле заинтересирани за него.
Ранко ќе остане уште една сезона, натаму оди работава.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Истото го читав, потоа вчера излезе шпекулација дека наводно му се допаднал проектот на Рома. :pos:
Па бара да се задржат главните играчи, па обезбедувањето на ЛШ ќе има, исто така, клучна улога и т.н.
Милан исто биле заинтересирани за него.
Ранко ќе остане уште една сезона, натаму оди работава.
Новинарството го допира дното, знаат дури кои играчи Конте сакал да ги остави клубот за наредната година, а тоа се Џеко, Манолас и Ундер и демек сакал и НЗонзи да остане :ROFLMAO:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Новинарството го допира дното, знаат дури кои играчи Конте сакал да ги остави клубот за наредната година, а тоа се Џеко, Манолас и Ундер и демек сакал и НЗонзи да остане :ROFLMAO:
Ќе се изначитаме глупости цело лето. Арапи, Конте-Монте и сл. Со еден салам играч не нѐ поврзаа.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Ќе се изначитаме глупости цело лето. Арапи, Конте-Монте и сл. Со еден салам играч не нѐ поврзаа.
Барела, Тонали, Бираги, Белоти итн.. све су то талијани бајо мој:cool:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Барела, Тонали, Бираги, Белоти итн.. све су то талијани бајо мој:cool:
Тешко нас со нови кристантиња :noze:[DOUBLEPOST=1556248888][/DOUBLEPOST]Еден од надежните млади фудбалери на Рома - Абдулахи Нура е приморан да ја заврши кариерата, поради проблеми со срцето. Клубот и играчот го раскинаа договорот обострано.
Сепак, клубот му понуди друга работа во организациските структури.
За потсетување 21 годишниот Нигериец дојде од Специа пред 3 сезони за сума од 2,5 милиони евра. Беше сметан за голема надеж и потенцијал. Штета, но добро е што навреме е откриено и реагирано за да се избегнат несакани последици подоцна.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Пасторе прва постава, ќе има некоја магија со пета ала Тоти:cool::D[DOUBLEPOST=1556381517][/DOUBLEPOST]
Пасторе прва постава, ќе има некоја магија со пета ала Тоти:cool::D
Ауу морам сам да се цитирамм Хавиерр Пастореее:love::love:
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Пасторе прва постава, ќе има некоја магија со пета ала Тоти:cool::D[DOUBLEPOST=1556381517][/DOUBLEPOST]
Ауу морам сам да се цитирамм Хавиерр Пастореее:love::love:
Pa sto ne se citirase od tvoite razlicni akaunti :icon_lol:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Поизвесно е дека СД на Торино ќе е наш нов СД. Со него ќе си повлече двајца свои соработници + останува Масара. Интересна комбинација како и да е.
Исто така, со оглед на односот на Раниери кон клубот, се разбира, доколку не сака веќе да работи како тренер во друг клуб, јас да бев како палота би му предложил некоја функција во клубот. Сепак се откажа од пари од Фулам и го презеде клубот во многу лош момент. Можеби нема да успее да избори ЛШ, но докажа колку ја сака Рома. И Анчелоти, Капело и мн. др. добри тренери биле играчи на Рома како Раниери, дури и подолго биле во клубот од него, но немаат таков однос кон клубот. Затоа треба да му се оддаде почит на чичево! :)
Многу гласно се зборува за Конте. Јас се уште не верувам. Едноставно Рома не е клуб што би платила 30 милиони за тренер за 3 години. Овај Евреинот болеста не си ја дава, а не пак 30 милиони за тренер. Исто така, доколку случајно го ангажираат Конте, како ќе се откажи управата од навиката за продажба на најдобрите секое лето?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Раниеро за разлика од другите тренери е роден римјанин и романиста. Вчера после натпреварот во изјава кажа "и јас како фан на Рома би сакал да го видам Конте на клупата"

Секоја чест Мистер, се надевам ќе ти понудат некоја функција во клубот на крај на сезоната доколку одлучи веќе да не тренира некој клуб.

Христос Воскресе за многу години празникот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Нема чоек како Раниери. Кога го избрка Јуве му беше мн криво поради ова иако знам дека немаше да освој е титула никогаш ама мило ми е за чудото во EPL. Чоечиште е и нема играч ми се чини кој рекол лош збор. Секоја чест заслужува една статуа во Рим :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.177
Поени од реакции
3.151
Човекот е злато..
Се нафати клубот да го води 3 месеца а со тоа и да го прекине исплаќањето на Фулам..
Цело време се зборува дека и да заврши во топ 4 друг тренер ќе бил донесен а тој збор не кажа, туку АКО!
ЕДФ е модерен тренер но за таков фудбал Рома нема играчи.. Човекот би успеал во Барса да речемо или некој таков клуб..
Раниери е по педантен тренер и обрнува посебно внимание на одбраната.. Се гледа и по тоа што имаме неколку натпревари без примен гол што тоа беше мисловна именка до скоро време..
Фацио и не е толкав бот т.е не се примеќа до толку..
Ранко не верувам дека е за долги патеки па и јас како Пупоне се сложувам да му дадат некоја функција во клубот..
Напред Романисти па вечер нека тепа Торино :)

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ за многу години!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom