Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.159
Едно време форумот беше паднат па затоа и ние бевме аут :)
Без гајле тука сме 4-5 души кои пишуваме редовно...

Есенска топло-ладна Рома :)

Муке мучимо со Рома браќа и сестри .. Кога вржавме неколку победи и сите помисливме дека се врати правата и убедлива Рома после реп. пауза студен туш ни приреди Спал на Олимпико..
Игравме со неколку измени во саботата но сепак тоа не треба да биде изговор за сивилото..
Губам надеж дека ќе бидеме во топ 4 . Јуве и Наполи се резервирани, Интер 80% завршува таму а за 4тото место Рома ке се бори со Лацио, Милан.. Многу сме назад од Спал и Киево од 6 бода ние сме само со 1.
Е сега кај Наполи и Фиорентина очекувам да се повампират па со 4 бода ќе биде полна капа..

Вчера натпреварот со ЦСКА не го гледав поради работни обврски.
Победа која ни беше потребна ја добивме а доколку и таму ги добиеме можеме комотно да се бориме за 1вото место во групата со Реал Мадрид.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Вечер тепаме у Неапол, Клајверт и Шик ќе се повамират, Џеко го*на да јаде:misticen:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Ликот со иницијали ЈЈ повторно во прв состав... Со него и Сантон е секогаш интересно...[DOUBLEPOST=1540757399][/DOUBLEPOST]Н зонзи како за Наполи да игра... Многу подобар Наполи, не можеме топка да изнесеме од половина, како фатени да се во нозе нашиве...
Водиме по среќен гол и по милион шанси промашени на Наполи...
Ако не се смени нешто не тераме уште многу вака ..[DOUBLEPOST=1540762560][/DOUBLEPOST]Наполи Рома 1:1
Не заслужено, требаше да не победат 3-4 разлика, иако на крај примивме гол... Голот што го дадовме беше на среќа, после тоа една шанса на Џеко каде што од гол линија ја извади Албиол и тоа беше тоа 90 минути... Нашиот гол секој напад висеше... Штета се повредија и Де Роси и Манолас кој беше одличен назад... За Н Зонзи пак ќе речам сега за сега жива превара од играч... Од овој натпревар би ги издвоил Манолас, Олсен и Пелегрини... И Џеко не беше лош, борбен, меѓутоа немавме никава игра за да направи нешто посебно... Како што реков имаше една шанса каде што од линија ја извади Албиол и една во второ каде што наместо да шутне се обиде да изнуди пенал...
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Гледав последни 20 минути со Фиорентина и играта не ме бендиса. Иако имаа иницијатива и се тоа, сепак не ми оставија впечаток дека имаат концепт. Слаби Шик, Кристанте стандард очаен, Н'зонзи дрво.
Ако некој го гледаше целиот меч нека пише коментар.
Ќе се мачат цела сезона. Нема да се пласираат во ЛШ и тоа ќе е казна за копилето американско.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
И јас мислам дека оваа година ќе исчурат за ЛШ, ма да ајде уште е рано, лани криза ги фати декември и јануари, па после се оправија.
На кое дереџе дојдоа, да стрљвуваме за 4то место ц ц ц
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Шик даде гол, Кристанте асистенција, почнавме да газеме, м? :kafence:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Овие со најслабите ниту еден бод не извадија.
Мамлази. :)

Палота слепецот ќе биде казнет за скржавоста? :noze:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Кој одрон од екипа станавме ејјј, ја гледам табелата и не ми се верува дека Јувентус ни бега скоро 20 поени. Јас незнам што мислат во управата, дека секоја година ќе мењаат по 5-6 првотимци и дека секогаш ќе бидат во топ 4?? Се знаеше дека ваквата политика ќе им се удри од глава некоја сезона, еве дојде и тоа.. а и Мончи купи еден куп играчи а ретко нешто да погоди, во две години само Ундер, Коларов и Олсен се покажаа.. Карсдорп, Дефрел, Шик, Морено, Марчано, Кристанте, Пасторе кој повреден кој не го бива, Клајверт покажува знаци ама млад е сеуште, Заиноло исто, оној Чорич не е ни шанса добил, само НЗонзи нешто игра од време на време
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.159
Кажав јас после лига нации се враќаме на мукете.. Така беше со Спал така и сеа со Удинезе . Замислете од Спал, Удинезе, Болоња и Киево имаме освоено само 1 единствен бод...
Утре следи Реал Мадрид за 1 место а во недела Интер... Може по ова ЕДФ да лета ..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Кажав јас после лига нации се враќаме на мукете.. Така беше со Спал така и сеа со Удинезе . Замислете од Спал, Удинезе, Болоња и Киево имаме освоено само 1 единствен бод...
Утре следи Реал Мадрид за 1 место а во недела Интер... Може по ова ЕДФ да лета ..
Ако се плашите од ваков Реал тогаш не знам Џеко има да ги разнеси утре Рамос и компанија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Ако се плашите од ваков Реал тогаш не знам Џеко има да ги разнеси утре Рамос и компанија


Sent from my iPhone using Tapatalk
А ти свесен ли си во каква форма е Рома сега?
Моментално би се плашел и од Новара а не Реал, а кога го спомна Џеко, изгледа вчера се повредил, па Шик ќе игра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom