Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Со она незалагање никако!
Она не е фудбал. А бе, лани со жар играа, се надигруваа, трчаа. Овие како од мочка праени. Па кога ќе го видам Нзонзи ми иди за повраќање.
Имаше идеална шанса да ја надгради екипата, а магот се покака!
Со овој ум уште 500 години нема никаква титула да видат!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Ги има на располагање и спремни Нзонзи, Де Роси, Пелегрини и Кристанте, па и Чорич,a сега Заниоло прва постава ќе му игра, њтф:eek:[DOUBLEPOST=1537380193][/DOUBLEPOST]Официјалната постава, Заниоло навистина во прва постава, ќе го изгори детето


LE FORMAZIONI UFFICIALI

REAL MADRID: Navas; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, Isco, Kroos; Bale, Benzema.
A disp.: Courtois, Nacho, Llorente, Ceballos, Asensio, Lucas Vazquez, Mariano.
All. Lopetegui.

ROMA: Olsen; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Zaniolo, Nzonzi, De Rossi; El Shaarawy, Dzeko, Ünder.
A disp.: Mirante, Marcano, Santon, Cristante, Lo. Pellegrini, Schick, Perotti.
All. Di Francesco.

Arbitro: Kuipers (OLA). Assistenti: van Roekel e Zeinstra. IV uomo: van Zulien. Assistenti di porta: Higler e van Boekel
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Заниоло за трчањето шо шо го мавна алал да му е. Исплашена Рома, без концепција. Олсон фати некоја топка инаку можеше и повисоко да е водството.
Две контри асолни ги зафркнаа. Ех бе основа во фудбалот е контра да развиеш.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Очекувано 3 комада во мрежата.
Немаме игра, немаме жар, немаме концепција, немаме желба. Играва е лежи лебу да те јадам.
Со ваков пристап очекувам порази и од ЦСКА и од Плзењ. За пласирање во ЛШ ќе почекаме изгледа малку. Нема изгледи за напредок!
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Сума сумариум според почетоков ќе си чекаме да дојде другата година, до тогаш ако некако среќно избориме место во први четири (мислам 3то 4 то место во првенство ) и се пласираме пак во ЛШ ќе биде премија ... Оваа година во ЛШ ќе изгураме некако до 2 ро место во група (сигурно благодарејќи на подобар меѓусебен дуел со ЦСКА) и после тоа има да го искркаме убаво со кој и да се паднеме... На крај на сезона на Ундер ќе му најдеме нов клуб за добри пари бидејќи не е за кај нас (многу се труди) ... Централен бек освен Манолас (и тој кога како) друг асален немаме, па бидејќи ќе се двои како најдобар кај нас другата година може да оди во Јуве... Ако уште некој друг се издвои така подобар и тој ќе се продаде и ќе се заработат многу пари со кој што за другата година ќе купиме уште 15 таленти, и некој да собереме искусен за без пари (може Шиков бидејќи сега потпиша една година во Академија Пандев каде што ќе биде столб на одбраната па другата година да го земеме за без пари)...

П.с. Не знам за вас ама јас сум глуп и така исто секоја година некако си се надевам потајно дека ќе изненадиме, дека бар до крај ќе бидеме конкуренти и ќе играме добар фудбал за после кратко време да си легнам на брашното и да си ја чекам другата, или подругата или после нејзе некоја наша сезона ... Тука не зборам само за трофеј, и не навивам за Рома поради трофеи кој и онака ги нема, туку сакам да го видам стариот дух, добра игра, желба, страст, борбеност, единство ...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Не сакам погрешно да ме сФатите, али што очекувавте со нови 12-13 играчи во екипата? Билокој тренер да беше во екипата ќе ги имаше горе-доле истите игри и резултати.

Летово ви заминаа Алисон, Раџа, Бруно Перез (стандардни првотимци) и Стротман кој иако грееше клупа, беше убаво ухлебан во тимот и тактиката на Рома. Ди Франческо според мене покажа дека е повеќе од солиден тренер... сега не зборам дека е world class менаџериште, али човекот има свои тактики кои успешно ги применува(ше) во Рома и предходно во Сасуоло.
Очекувам за брзо време да го консолидира тимот и првите знаци на подобра игра да ги покаже во Октомври. Ако треба кај некого да се бара вината, тогаш тоа е кај управата кое секое лето ги продава најклучните играчи во екипата :toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Не сакам погрешно да ме сФатите, али што очекувавте со нови 12-13 играчи во екипата? Билокој тренер да беше во екипата ќе ги имаше горе-доле истите игри и резултати.

Летово ви заминаа Алисон, Раџа, Бруно Перез (стандардни првотимци) и Стротман кој иако грееше клупа, беше убаво ухлебан во тимот и тактиката на Рома. Ди Франческо според мене покажа дека е повеќе од солиден тренер... сега не зборам дека е world class менаџериште, али човекот има свои тактики кои успешно ги применува(ше) во Рома и предходно во Сасуоло.
Очекувам за брзо време да го консолидира тимот и првите знаци на подобра игра да ги покаже во Октомври. Ако треба кај некого да се бара вината, тогаш тоа е кај управата кое секое лето ги продава најклучните играчи во екипата :toe:
па ја пцујам по Мончи и Палота, али и ЕДФ си го зел делот, за дуелот со Киево управата ли е крива?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
пропадна овој тим како стара пара, мислам дека и групи во ЛШ тешко ќе се минат, а другата година ЛЕ:popce:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Крах... Едф изгуби компас... Кој неможеш врвот да го смениш Едф мора да си оди и Конте да го донесат дур е време
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Фудбалериве решија да не бојкотираат! И јас ќе ги бојкотирам одреден период!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Противничките фудбалери треба да обратат внимание на шутот на Пасторе со пета што го прави, втор идентичен гол сезонава. Не ја гледав, али што читав коментари, незадоволни од Шик, а позитивно изненадиле младите Лука Пелегрини и Заиноло, а и Сантон сите го пофалија
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
102
Поени од реакции
72
Противничките фудбалери треба да обратат внимание на шутот на Пасторе со пета што го прави, втор идентичен гол сезонава. Не ја гледав, али што читав коментари, незадоволни од Шик, а позитивно изненадиле младите Лука Пелегрини и Заиноло, а и Сантон сите го пофалија
Za sik ubo si procital katastrofa..santon ubo izigra Asist Imase za na pastore golo ..isto i Luca za kratko vreme super si izigra so assist za kolarov...zaniolo isto ko sik dve Tri greski nikakov pridones..ostanatite super
 

Kajgana Shop

На врв Bottom