Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.170
Поени од реакции
3.137
Можеме да очекуваме сега една поголема серија од позитивни резултати..
Лоренцо најзаслужен, многу изработа...
Коларов :cuc:
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
102
Поени од реакции
72
Super utakmica..bitna pobeda...prijatno sum iznenaden od santon..zamerki za dzeko i Saravi nemaja kordinacija sebicni bea ko da igrat Eden protiv drug
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Брејј кој ќејф шо Коларов и го жбрца, па дури почека сите играчи да се тргнат од него и како од инат сакаше да даде на знаење дека многу е среќен ради голот:icon_lol:

Добра партија, пред утакмица не сум замислувал победа со вака добра игра. Фазио дефинитивно е за никаде оваа година и тој е најголемиот проблем што примаме многу голови, на страна денешнава грешка, уште од прво коло не знае кај тера. Средниот ред сеуште не е уклопен али денес колку толку покажаа напредок. И за Пелегрини многу ми е мило, денес буквално изгази, пред оваа утакмица се што изигра оваа сезона беше чист аматеризам, се надевам ова ќе го окуражи.
Сантон за живо чудо две утакмици по ред игра феноменално,ај викам со Фросиноне слаби се па дојде до израс,ама што беше ова денес? :rolleyes: пу пу да не го заречам:D

Сега имаме утакмица со Плзен, маст вин е оваа, ако не тепаат одма Мончи да му даде отказ на ЕДФ, а потоа сам да си даде отказ.

Денес ќе повторам многу ме израдуваа, да се надеваме дека ќе влезат во ритам.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Е оваква игра веќе личи на нешто, ветува многу по очајниот старт на сезоната.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Лука Пелегрини детево е бомбастичен играч! Машина. Светла иднина за Рома (ако не го продаде магот) и за Италија. Бекиште!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.170
Поени од реакции
3.137
На работа бев пишите 2-3 лафа покрај ова за Лука...
Само знам дека сега сум посмирен и се вративме во колосек...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.724
Поени од реакции
1.996
Со оглед на нашите амбиции Фацио е машина... Купен на 30+ години за 100 грама семки, земен од клупата на Тотенхем... Доколку сакавме јака одбрана и имавме големи амбиции ќе го чувавме Ридигер, или ете пред тоа Маркињос ...
Сакам да кажам дека нашите амбиции се такви сакаме со голем профит на крај на сезона да бидеме подобри од претходната...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.724
Поени од реакции
1.996
Ама сме постојани на форумов како Рома исто ... Пораз од Спал, па добра игра и победа во Лига на Шампиони против ЦСКА, па кога не се надеваме многу ќе изиграме маестрално и ќе победиме против Наполи, па после ќе очекуваме сигурна победа ќе бидеме дрва и одвај ќе извадиме нерешено :pos:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Немаат врска резултатите за моето отсуство конкретно. Искрено во последно време, за жал, не можам да престигнат од задолженија приватни на работа и со образованието поврзани, па имам пропуштено добар дел од натпреварите. Со спал не гледав, а вчера со ЦСКА само првото.
Топло ладно цело време.
Кристанте разочара. Шик едно за репка игра, а друго во Рома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom