Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Drain
Никој не кажа дека тие треба да играат прва, секако дека им треба искуство но ете го и Варан глеаш ли како стекнува искуство? Со Динамо Загреб, во куп, во слаби утакмици од Ла Лига, мада додека го гледам него јас сум сигурен дека он неможе да направи кикс. Повеќе би очекувал кикс и некој непромислен прекршок од Арбелоа од колку од него а има само 19 години. Вреди да им се даде шанса, млади се, тоа ги мотивира и секако ќе напредуваат уште повеќе.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
^ Златко, Варан имаше изиграно цела сезона во прва лига во Франција :D. Талентот му е страшен, па само луд човек би го пратил во Кастиља.
И не се фаќајте за тие слаби утакмици. Пошто секој слаб тим може да земе бодови во ЛаЛига. Може на решени да ги пушта, ама па имаме и долга клупа па мора и тие да бидат у форма. Значи досега неможеше да добијат шанса, особено со Мурињо. Е сега нареднава, и понатаму сезони, мора да им се дава шанса. И јас сум за да се форсираат младиве, особено оваа генерација ама далеку од тоа дека се спремни да ја носат играта на Реал.
Можат и на нив да им спремаат позајмици, со клаузули за купување, би било најдобра варијанта, или нека играт у втора лига.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
^Не викам не, во право си но најчесто нашите играчи од Кастиља се пратени на позајмици или се продадени и ништо не искочило од тие играчи. Еве чист пример со Сарабиа, перфектно играше во Кастиља одличен играч но отиде во Гетафе и не доби шанса. Тие играчи се дадени на други клубови но и таму не добиваат шанса... така да подобро е да играат во втора лига од колку да отиде во некој друг тим во прва лига и да не добива шанса и да му пропаднат 1-2 сезони.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Drain
Па зар на безброј натпревари каде што имавме предност од 3-0, 4-0, 5-0 Мурињо неможеше да пушти ниту еден играч од младинците? Епа нема да пушти, кога Роналдо мора да игра 90 мин. и на натпревари решени до првите 45 мин.
Мората и Хоселу добија минимална шанса, но не онаа потребната за да стекнат искуство како што викаш ти. А имаат потенцијал, и тоа страшен потенцијал. Кастиља ја има најдобрата генерација во последниве 7-8 години, но и тоа не е доволно за Мурињо и пред се Перез да обрнат повеќе внимание на нив.
Па после сакале да си заминат во друг клуб, епа ќе си заминат многу јасно. И нема да ме чуди доколку ни побегнат засекогаш вакви таленти, исто како што ни избега Мата и ред други.
Факт е дека Реал не ги цени своите деца, никој неможе да ме убеди у спротивното.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Хофенхајм, Вест Хем и Арсенал се заинтересирани за Хесе. Реал бара 10 милиони, а како најозбилен кандидат е Арсенал кој е спремен да ја плати таа сума.
Може да го дадеме со бај-бек опција пошто во Арсенал гарант ќе добива поголема минутажа одколку во Реал па таму ќе може да стекни и повеќе искуство.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
Хофенхајм, Вест Хем и Арсенал се заинтересирани за Хесе. Реал бара 10 милиони, а како најозбилен кандидат е Арсенал кој е спремен да ја плати таа сума.
Може да го дадеме со бај-бек опција пошто во Арсенал гарант ќе добива поголема минутажа одколку во Реал па таму ќе може да стекни и повеќе искуство.
Хофенхајм веќе понудиле 5 милиони евра, но Реал ја одбиле понудата, инаку овој е роден во Штутгарт така да има шанси да се врати во родната Германија :D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.444
Поени од реакции
13.863
http://www.marca.com/2012/07/07/futbol/equipos/real_madrid/1341659453.html
"Дете родено во Леганес (Мадрид) одлучи да го напуишти клубот откако виде дека неговите врати за во првиот тим се затворени. Мурињо ги игнорираше препораките од останатите други јаки луѓе во клубот и одлучил дека не му треба." - неверојатно. Сега кога и Маикон испадна од игра, може комотно да си го вратиме Мигел Торес. :ROFLMAO:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
најдобра генерација али и најсилен тим ни е овој во последните 10 години кога го гледаш кака како седи на клупа и не се буни тогаш гледаш колку е всушност моќен овој мадрид за да ја сфатиш одлуката на мурињо би морал да размислиш што би направил ти во таков случај кога си многу блиску до таа ЛШ кога газиш во премиера кога ја враќаш мадридската гордост спрема барселона дали би ризикувал со млад и недокажан играч на толку деликатна позиција??? јас дефинитивно сум за НЕ
п.с. грешките беа направени во изминативе години кога реално имавме бош тим а пропуштивме голем талент како мата кој комотно можеше да игра на местото на емерсон, рејес, гаго... и да не заборавиме дека исто така 18-годишните игуаин, марсело, гаго, рамос... добиваа шанса и прераснаа во лидери на овој мадрид чудно и нелогично




с
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ќ, ќ е буква од македонската азбука. Го означува гласот /c/ (безвучен палатален плозив). Оваа буква е паралелна со српската буква Ћ, но изговорот се разликува.
Не е Кирилица алоо не е Србин, ти кажав како е Luka Modric, Ч се слуша и при изговор така и го изговараат Хрватите. Сега ние и Ч и Ќ да пишиме по наше не е грешка, но по правило имињата не се менуваат. Не ме учи мене правопис...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Не е Кирилица алоо не е Србин, ти кажав како е Luka Modric, Ч се слуша и при изговор така и го изговараат Хрватите. Сега ние и Ч и Ќ да пишиме по наше не е грешка, но по правило имињата не се менуваат. Не ме учи мене правопис...
Дојди у Куманово кажи некој србин со Ч има очите да ти ги извади..ај не те дирам правопис ти сега полагаше матура свежо ти е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom