Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
После сетоа тоа со суперлигата, ако играат со челзи очекувам барем 4-5 играчи позитивни на корона..

Или модриќ и крос..евентуално Куртуа и Бензема :D :D :D
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
724
Поени од реакции
925
60миљони цирка плата за Алаба, плус бонуси за агентот (помалце од 15 нема да е сигурно). Ама за Модриќ и Бензема се нема мора да намалуваат плати за да продолжат договор, а заради овој договор на Алаба, Рамос највероватно ке си иде.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.489
Поени од реакции
1.108
Добар овој Б тим.

Гранде Бензема!

Одриозола е дно, али тоа е тоа кога соиграч ти е Бензема.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.235
Поени од реакции
2.028
Асенсио и Иско на лето мора да се продадат...Асенсио може ќе си ја спаси кариерата во друг тим, доколку му се поклопат соиграчите и играта на тимот. Тука ќе нема напредок за него, а Иско е готов.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.701
Асенсио и Иско на лето мора да се продадат...Асенсио може ќе си ја спаси кариерата во друг тим, доколку му се поклопат соиграчите и играта на тимот. Тука ќе нема напредок за него, а Иско е готов.
Нејќев да кобам пред утакмица, ама Иско и Асенсио у прв тим ти е равно на ниедна шанса креирана. Боље со некој од тие младите Дуро Муро да почнеше...
Ајде нека одмара Зизу у лига од сега и алл ин на ЛШ :ROFLMAO:
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.226
Поени од реакции
17.586
Асенсио и Иско на лето мора да се продадат...Асенсио може ќе си ја спаси кариерата во друг тим, доколку му се поклопат соиграчите и играта на тимот. Тука ќе нема напредок за него, а Иско е готов.
Ковачич за двајцата е Модрич, многу глупа политика на Реал со продажба и позајмица на некои играчи.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.701
In the 523 minutes Isco has spent on the pitch as a starter this season in LaLiga Santander, Los Blancos have scored just two goals, conceding six.

Meanwhile, with Isco not on the pitch, Real Madrid have scored 47 goals and conceded 16 in 2,137 minutes this season.
:brlav:

99,99% ќе си иде ботов на крај сезона. Гратис нека го дадат, и така има уште една сезона договор. Тродупли зијан е тимов со него, боље некој од малдинците нека промовираат или од Себаљос/Одегард да вратат еден.
Поразителна статистика.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.226
Поени од реакции
17.586
И другар му Асенсио со него.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.235
Поени од реакции
2.028
Браво за Зизу..Вини го вади, а мртвиот Марсело со жолт картон е уште во игра.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Кога не оди на екипата (како сега) и треба да чекаш некој од Асенсио, Иско, Родриго, Хазард и другите пропалици да сменат нешто, се гледа колку е саатот..

Модриќ умре од 70 мин..Бланко подобро ќе играше и ќе имаше повеќе свежина..
Умре средината и 30 минути го гледам Бензема како се мачи на центар да организира игра...
Крилата ка од пингвинг..само у формација ги има, на терен мало јачи од киселе воде....

Тенки сме..
Надеж за реваншот ќе биде Феде да игра СРЕДИНА и да се трчкаат со Канте, Менди да игра лев бек, Марсело ДА НЕ ИГРА и сите други да имаат добар ден...

Кога треба да гониме резултат се виде сезоната,ама ајде да не кобам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom