Фан Клуб: Реал Мадрид

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Aубамејанг е брз и продорен, а и финишот му е супер, трпа голови годинава ко од шала, би бил добар трансфер според мене. Ќе се размрда и тоа како нападот со него и така играчи како Гризман, Агуеро и Левандовски не се достапни.
Ако веќе иде напаѓач ќе биде овај. Остај не објаснувај, ако дојди ќе видат самите каква гнаса сме зеле :D.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Левандовски е и те како достапен за Реал.
Обамејанг ветувал на балдската од првата комшика, и е порелевантен... :pos:

Клипчево ти е само чисто да видиш сликовито што ви напраи Рамос на вас...Ви пушти водичка колку да си ја подобри позицијата во преговори иако знаеше дека ќе добие нов договор.Вие наравно ја голтнавте причата,кога викам вие мислам на англиските медиуми кои му изиграа точно ко што сакаше Рамос.

Истото е и со муабетиве дека сака да иде у Реал.Он ако сакаше таму ќе беше,немаше една година плус да седи у Дортмунд и да дое без пари у Баерн-проста логика.Нормално тоа не значи дека трансфер никад неможе да се деси али тоа у скоро време не се дешава сигурно.

Башка што новиот договор му е припремен до 2021 скоро се е договорено,се чека на официјализација,вероватно ќе објават заедно со Алаба и Ноер во пакет дека тројцата продужиле ко што напраија пред некое време со Милер Мартинез и Алонсо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.355
Поени од реакции
65.433
Можноста за привлекување на играчи на Реал и Јунајтед не е ни приближно иста. Споредуваш играч на Реал кој скоро една деценија е во клубот, со Левандовски кој е втора година во Баерн. Викаш вие, ама не вие, туку англиските медиуми.

Никој, ама баш никој од новинарите блиски до клубот не и даде кредибилитет на таа приказна со Рамос.

Проблемот е што Реал немаат загризано доволно за напаѓач како што е Левандовски ради шишарката Бензема.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.316
Поени од реакции
26.241
@MiaSanMia не реков дека Баерн ќе сака да го продаде, но ако пристигне понуда од Реал и Лева покаже интерес за трансфер во Реал мислиш дека управата наша ќе го спречи насила да остане? Тоа ти зборувам. Насила играч никогаш не сме држале. Остај темата сега, ќе видиме летото што ќе се случува. Мене ми беше муабетот да не бидеш сигурен дека ќе остане во Баерн, посебно не Левандовски.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Типови на напаѓачи како Лева и Ибра не се вклопуваат со Роналдо затоа сум повеќе за некој како Аубамејанг или Агуеро.
Не ќе биде лошо да ги земеме Рикардо Родригез и Аубамејанг. Би се појачале доста со овие двајца. Овој вториов чим Гвардиола го бара значи е добар. Татко му е шпанец така да би требало да сме во предност пред Сити.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Типови на напаѓачи како Лева и Ибра не се вклопуваат со Роналдо затоа сум повеќе за некој како Аубамејанг или Агуеро.
Не ќе биде лошо да ги земеме Рикардо Родригез и Аубамејанг. Би се појачале доста со овие двајца. Овој вториов чим Гвардиола го бара значи е добар. Татко му е шпанец така да би требало да сме во предност пред Сити.
Роналдо нема да биде вечен и да игра вечно у Реал за сите да се прилагодуват на него :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.971
Поени од реакции
18.716
Мората летово се враќа у Реал, па џе си био ѕвездо јбт те бог.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
И за Погба ако треба и 300 милиони нека се дадат !!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592


со кој ќе не стават годинава?
Јас мислам Сити или Волзбург
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.664
Поени од реакции
30.430
Фала богу испаднаа појаките овие шо останаа се полесни..изи освојуваме :coffee:
 
Член од
9 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
123
Дајте ни ги Баерн да се играме :duel:,па и ако одпаднат барем од Баерн ќе одпаднат ...
Иначе после Волсбург,Сити би требало да е најпосакуван противник според моменталната форма.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.050
Поени од реакции
25.035
Само не шпанци, нека се истребат Барса и Атлетико меѓу себе.
 
A

apidrone

Гостин
Реално на Реал моментално не му одговараат Барселона, Атлетико и тука би го додал и ПСЖ. Против сите останати е фаворит на хартија.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.971
Поени од реакции
18.716
Ја некако ко да предосеќам дека ќе ни ги лупнат Атлетико, и лани беше исти курац, не газеа у Лига и Куп ради тоа што на мрзите или не им се трча или имаат комплекс набиено, ама у ЛШ доста солидно изиграа протв нив, јес да дури у 80 та минута Чичарито даде победнички гол. А кога ќе ги видиш на тренинг како гризаат си викаш ќе искочат на терен и матер ќе и ебат на Барселона

 

Kajgana Shop

На врв Bottom