Фан Клуб: Реал Мадрид

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
482
Кога разбра Бенз дека ќе го носат Лева во Реал почна да се труди.Само конкуренција му треба за да гази на терен.
А иначе можевме 10 или 11 да му клајме ако не се распуцаваа од 16 на крајот,кој стаса шутна :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.037
Поени од реакции
10.380

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
14.915
Го пишав и ја тоа. Но не можеш да му ги замериш игрите. Сите го хејтавме оној период кога се флегмираше, факт е дека се смени и почна да игра.

Друг чист факт е дека е медицински случај на морон, без грам памет. Само и само ради тоа он не е во најтесниот избор за најдобри играчи во светот. И сега има страшни бројки ама пак го нема исполнето неговиот пун потенцијал.

Бензема е еден од најталентираните играчи за фудбал што заиграле во клубов откако го пратам овие 15 години а знаеме кој не све играчи поминале во клубот. Ако кај Лука причината за неисполнување на максимумот тоа се повредите, кај овој тоа е немањето на памет и мрзата. Да го имаше бар пола од менталитетот на Роналдо, уверен сум дека ќе стоше рамо до рамо со него и Меси и ќе беше тоа што беше Ибра, а сеа е се Суарез и Нејмар, прв коњ зад водечкава двојка.
Screenshot_1.png [DOUBLEPOST=1449657029][/DOUBLEPOST] FB_IMG_1449656957681.jpg
 
Последно уредено:
A

apidrone

Гостин
"This is speculation, it happens every year, people are used to what happens around Cristiano," Ronaldo said. "But this club has helped me a lot since I arrived. And I am happy here.

"What happened with Blanc is very simple. He is someone who treats you well if you talk with him. If someone from Chelsea, Manchester United or Barcelona is a nice guy, I will speak with him.

"Obviously, it means nothing. I have a contract with Madrid and I will stay here."

Пуши го змеју.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.658
Поени од реакции
11.138
"This is speculation, it happens every year, people are used to what happens around Cristiano," Ronaldo said. "But this club has helped me a lot since I arrived. And I am happy here.

"What happened with Blanc is very simple. He is someone who treats you well if you talk with him. If someone from Chelsea, Manchester United or Barcelona is a nice guy, I will speak with him.

"Obviously, it means nothing. I have a contract with Madrid and I will stay here."

Пуши го змеју.

Ти да го пушиш
Screenshot 2015-12-09 20.58.09.png
Stats Legend

A - Assists FC - Fouls Committed FS - Fouls Suffered G - Goals GP - Games Played GS - Games Started MP - Minutes Played RC - Red Cards S - Shots SOT - Shots On Goal TKL - Tackles YC - Yellow Cards

Шутеви по гол
Роналдо - 94/10 = 9,4 или 10,6% реализација
Нејмар - 52/14 = 3,7 или 27% реализација
Суарез - 52/13 = 4 или 25% реализација

Просек на минути по гол
Роналдо - 1260/10 = 126 мин. по гол
Нејмар - 1166/14 = 83, 3 мин. по гол
Суарез - 1170/13 = 90 мин. по гол

Да видиме против кои тимови му иде највеќе, вклучувајќи и лига на шампиони, а против кои не му иде :

Против Еспањол дал 5 гола, против Шахтјор хеттрик, и против Малме 4 гола. Ај да ги видиме дербињата: против Билбао 0 голови, против ПСЖ 0 голови, против Атлетико 0 голови, против Севиља 0 голови, против Барселона 0 голови. Единствено против Селта има дадено гол.

#CristianoDeOro #BestPlayerInTheWorld #BestPlayerAndScorerInRalMadrid'sHistory #КучкаНаБадрХари #ШупакотМиЕЈапонскаЈабука
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
Не почнуј и за педерлук, ќе почнем да сумњам дека ти е криво што Хари не те цефчи и тебе :)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.331
Поени од реакции
1.886
Ти да го пушиш
Прегледај го приврзокот 134376
Stats Legend


Против Еспањол дал 5 гола, против Шахтјор хеттрик, и против Малме 4 гола. Ај да ги видиме дербињата: против Билбао 0 голови, против ПСЖ 0 голови, против Атлетико 0 голови, против Севиља 0 голови, против Барселона 0 голови. Единствено против Селта има дадено гол.

#CristianoDeOro #BestPlayerInTheWorld #BestPlayerAndScorerInRalMadrid'sHistory #КучкаНаБадрХари #ШупакотМиЕЈапонскаЈабука
Capture.PNG
Положи за фан на Барса :D
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.085
Се согласив јас со неговото мислење не дека имам нешто против Роналдо, туку дека овој apidrone одамна иде со глава во ѕид. Или е глуп или тренира. Не знам како го трпите вие, али добро скоро секој фан клуб си има вакви фаци :icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.131
Поени од реакции
52.902
Мислам дека немало одамна ваков лесен избор на противници за осминафинале, и баш затоа мислам дека ќе се падне на хартија eден од двата најтешки можни - Арсенал. :D
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.077
После ова видео, стекнав преголем респект за Касемиро. На таква небитна утакмица душа да даваш на терен.. БРАВО. Ретки се веќе играчите како него.

https://www.facebook.com/MadridistasUnidos7/videos/438377599620321/
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.587
Поени од реакции
5.668
Мислам дека немало одамна ваков лесен избор на противници за осминафинале, и баш затоа мислам дека ќе се падне на хартија eден од двата најтешки можни - Арсенал. :D
Редно е време , доста беше Шалке , Анортозис и слични . :D
 
A

apidrone

Гостин
Cristiano Ronaldo reveals 'personal problems' were the reason for his slow start to the season with Real Madrid
http://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-3354087/Real-Madrid-star-Cristiano-Ronaldo-reveals-personal-problems-reason-slow-start-season.html

Ја не очекувам амеби ко змејот да го разберат ова, него вие другите не сте ми јасни, што се лупате у гради дека сте не знам какви мадридисти, а веќе го продадовте Роналдо во ПСЖ по слабиот сезонски старт, без да се запрашате зошто е тоа така, него го болело курот, не се замарал и слично.

И не се само Барселона, Атлетико Мадрид, Севиља и ПСЖ. Он не даде гол ни против Гранада ни против Мајорка ни против Хихон. После 6 сезони истурање од голови и слаб старт на седмата, секој нормален љубител на фудбалот би го зел тоа со резерва, би се запрашал зошто, би му дал benefit of the doubt што се вели, али јас со пластика немам намера да се замарам.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.416
Поени од реакции
12.946
Cristiano Ronaldo reveals 'personal problems' were the reason for his slow start to the season with Real Madrid
http://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-3354087/Real-Madrid-star-Cristiano-Ronaldo-reveals-personal-problems-reason-slow-start-season.html

Ја не очекувам амеби ко змејот да го разберат ова, него вие другите не сте ми јасни, што се лупате у гради дека сте не знам какви мадридисти, а веќе го продадовте Роналдо во ПСЖ по слабиот сезонски старт, без да се запрашате зошто е тоа така, него го болело курот, не се замарал и слично.

И не се само Барселона, Атлетико Мадрид, Севиља и ПСЖ. Он не даде гол ни против Гранада ни против Мајорка ни против Хихон. После 6 сезони истурање од голови и слаб старт на седмата, секој нормален љубител на фудбалот би го зел тоа со резерва, би се запрашал зошто, би му дал benefit of the doubt што се вели, али јас со пластика немам намера да се замарам.
Човеку разбери дека ти не можеш и немаш право да го правиш муабетот за пластика и за кој е прав фан кога навиваш за 152536181 тимови.
Крај на муабетот.
 
На врв Bottom