Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
Одамна сакам да пишем, ама све забравам.
Ја зимава би го зел Пато. Откако замина од Милан имаше само една кратка пауза поради повреда. За квалитетите нема што да зборим, ќе ни дојде супер со оглед на тоа што деликвентон ништо чудно да заглави у затвор.
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.958
Поени од реакции
11.797
Го нема ушлето иначе 0-0 ќе беше на полувреме.
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.958
Поени од реакции
11.797
Да го повредиме Бејл појаки сме без него, а и добар мотиватор и промотор на Реал е на социјалните мрежи, секогаш е прв у апдејтирање информации :pos:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.492
Да,да стварно не можеме без Бензема.Ни требаше натпревар со Малмо за да го увидам ова..
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.220
Поени од реакции
53.369
Да,да стварно не можеме без Бензема.Ни требаше натпревар со Малмо за да го увидам ова..
Реално гледано, стварно не можеме. Идиотот е постанат еден од најклучните играчи за тимов последниве сезони, откако престана да игра ко теле. Што ради фактот што и немаме вистинска замена за него, што ради фактот дека е уигран со Роналдо...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.589
Поени од реакции
13.633
Реално гледано, стварно не можеме. Идиотот е постанат еден од најклучните играчи за тимов последниве сезони, откако престана да игра ко теле. Што ради фактот што и немаме вистинска замена за него, што ради фактот дека е уигран со Роналдо...
Освен ова, кога он игра другите играчи си ги знаат позициите на теренот.
Некако со ова највеќе придонесува, не се другиве распашана команда. Се знае кој е напаѓач, кој крило, кој треба да седи позади напаѓачите и таквите работи.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.492
Реално гледано, стварно не можеме. Идиотот е постанат еден од најклучните играчи за тимов последниве сезони, откако престана да игра ко теле. Што ради фактот што и немаме вистинска замена за него, што ради фактот дека е уигран со Роналдо...
Да,точно е дека не можеме без него,ама само поради тоа што немаме друг класичен напаѓач на клупа,не е дека е незаменлив и дека значи многу во играта.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.623
Поени од реакции
14.916
Бензема е плејмејкинг страјкер... знае да ги разигра нашиве крила, моментално на овој ростер тој највеќе му прилега ко главен напаѓач. Да дојде Агуеро или Левандовски, Роналдо ќе западне у депресија гол нема да види :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.492
Позитивата е да је наш Матео дао красан гол вечерас,браничи нису могли то спречит:D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.220
Поени од реакции
53.369
Да,точно е дека не можеме без него,ама само поради тоа што немаме друг класичен напаѓач на клупа,не е дека е незаменлив и дека значи многу во играта.
Го пишав и ја тоа. Но не можеш да му ги замериш игрите. Сите го хејтавме оној период кога се флегмираше, факт е дека се смени и почна да игра.

Друг чист факт е дека е медицински случај на морон, без грам памет. Само и само ради тоа он не е во најтесниот избор за најдобри играчи во светот. И сега има страшни бројки ама пак го нема исполнето неговиот пун потенцијал.

Бензема е еден од најталентираните играчи за фудбал што заиграле во клубов откако го пратам овие 15 години а знаеме кој не све играчи поминале во клубот. Ако кај Лука причината за неисполнување на максимумот тоа се повредите, кај овој тоа е немањето на памет и мрзата. Да го имаше бар пола од менталитетот на Роналдо, уверен сум дека ќе стоше рамо до рамо со него и Меси и ќе беше тоа што беше Ибра, а сеа е се Суарез и Нејмар, прв коњ зад водечкава двојка.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.220
Поени од реакции
53.369
https://www.facebook.com/RMBosnia/videos/927296910693195/

убав гест, со ваквите победи се враќа тимскиот дух и самодовербата која ја изгубија после дебаклот со Барса и она со Черишев...
Класика капитенски потег од Спартанецот. Коа сме кај него веќе: Benitez and Аrbeloa, protagonists in the two largest goleadas of the history of the Champions League (8-0 Madrid vs Malmo and L'pool vs Besiktas)

:misticen:
 
На врв Bottom