Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
утакмицата беше катастрофа....ама ајде во оваа утакмица немаше адреналин ...ама вакви случаеви не смеат да ни се случуваат во нокаут фаазата НЕ СМЕАТ!!!!Тоа најмногу ме нервира...Вториот гол на Инзаги беше Офсајд...Мора Моу да ги научи играчите да играат 100% цела утакмица...Мора Кристиано да се врака назад и да му помага на Марсело...Озил мора да движи повеке...Рамос одличен...Па и Пепе и Карвало...
Алонсо и Сами(можеби Моу имм кажа да не форсирааат 2 полувреме)ама беа катастрофа вторите 45 м во нападот ги немаше нигде...
Можеби на Бенз време е да му се даде шанса од првата минута се гледа дека станува Поливалентен играч кои поомага и во одбрана..
;Мора да се изгланцат некои технички работи во екипата на пр.Додавања под притисок додавања во трк итн...
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
значи какво катастрофално полувреме,да се чудиш,нема да коментиран дали е наместена или не,ама голот на инзаги од офсајд беше премногу!! штета за реал!!

а што мислите,треба ли бензема да го играме како плејмејкер?? оди кога и да игра не дава голови а обавезно има по 1 асистенција!! :)

а ако може некој да ми одговори,кој води сега со голови во евро-куповите раул или инзаги?? или имаат и двајцата по 70??
и конечно педро леон да даде гол и да го смали малце притисокот врз него!!
и??? знае некој???
:):)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.027
Поени од реакции
24.961
Изгледа на Педро Леон заборавиле да му кажат дека ке ја местат утакмицава.

Иако не победивме повеке ми е мило што они не победија. Да не го дадеа голот од офсиде и да не водеа 2-1 се ке беше ок, али највеке се нервирам коа некој ке тепа на педерски начин. Сепак тука беше Педро Леон да им ги затне на сите миланези муцките, нека се мачат сеа да пројдат групи. :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
^^ Двајцата имаат по 70 гола сега.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Многу мерак ми направи Ди Марија....само тој играше. Силување кога ќе им појдеше на Замброта и Силва :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Не е спонзор Бвин на Милан оваа година, затоа не влезе 2-1 :D

Шала на страна, имате супер тим, најдобар тренер, ама рано се откажувате, мислите головите сами ќе си дојдат! Мурињо ќе го среди ова, без гајле :back:
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
HAHAHHAHAHA Моментална изјава на МУРИЊО! Io Sono Felice per INZAGI.. Io Sono Molto Felice Per Lui!! na RAI DUE!
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
De la Red završio karijeru!!!!

Fudbaler madridskog Reala, Ruben de la Red, doneo je odluku da završi karijeru zbog zdravstvenih problema.Iako je pokušavao da se vrati fudbalu, Ruben de la Red nije dobio tu bitku, ali mu je predsednik "kraljevskog kluba" Florentino Perez ponudio posao trenera u mlađim kategorijama.


Млад играч ама тоа е :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom