Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Utakmicata bese Katastrofa Za Real
Ednostavno Zaspaa a ne im e prv pat...toa voopsto ne mi se dopaga...
Ќе среди тоа Мур,и првата утакмица после водството од 2-0 почнаа да се опуштаат,се надевам дека тоа во иднина нема да се случува.
Иначе БЕНЗ :zver: се гледа дека сака да се докажува.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ц ц ц ц еден Инзаги ни даде два гола.....два шута у гол два гола.....ц ц ц ц Пепе бре мајмуне кај ќе ти оди душата
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Добро ја наместија алал им вера значи Милан и Реал ги стават намерно у иста група да прават пари овие BWIN :pos:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Супер бодче за Милан сосема неочекувано од моја страна, но и сосема сум задоволен е сеа каков е дали заслужен или не мање битно ..

Предобар е овој Реал годинава но ете некако Милан искочи на крај како и да е супер утакмица со фантастичен финиш како и за нас така и за вас ..

Ај па со среќа понатаму па до финале се надевам дека нема да се сретнеме :salut:

PS. Изглеа имаше право Мурињо оној пат кога кажа дека нејќе само Инзаги да го види во тимот на Милан :baeh:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Добро ја наместија алал им вера значи Милан и Реал ги стават намерно у иста група да прават пари овие BWIN :pos:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

leleeee hehehehe :)

kolku golema glupost
recisi ista kako na merdazzuro :helou:

i da u nesportski potezi ne tepavte vie momce
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
se izglupira merdazzuro? se izglupira i sega so da prajme? banicki?
тоа што се изглупирав мој проблем е и воопшто да не те интересира..јавна тајна е дека милан и реал живеат како клубови и мислам дека цел свет гледаше како касиљас ви ги подаруваше головите и вашиот смрден клуб ББмерда да освои некоје бодче колку да не испаднете...а и онај умрениот инзаги туку се радува..ајт мрш во твојот фан клуб и немам намера да дискутирам со тебе во врска со оваа тема...и да
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Касиљас и Пепе кои киксери се значи незнам....тотално без компас што се вика.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Искрено, имаше одлични предиспозиции да се направи теорија на заговор. Ма да мило ми е што израмнивме, најмногу заради коментаторот.

Реков у прво игравме со 25% од силата, у второ со 5%...

Чудни работи се случуваат на Меаца... :)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
значи какво катастрофално полувреме,да се чудиш,нема да коментиран дали е наместена или не,ама голот на инзаги од офсајд беше премногу!! штета за реал!!

а што мислите,треба ли бензема да го играме како плејмејкер?? оди кога и да игра не дава голови а обавезно има по 1 асистенција!! :)

а ако може некој да ми одговори,кој води сега со голови во евро-куповите раул или инзаги?? или имаат и двајцата по 70??
и конечно педро леон да даде гол и да го смали малце притисокот врз него!!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Mnogu mi e krivo i mnogu sum nafuran sto ne gi tepavme bosive starci, majkata u *****:zid:. Nekako me smiruva ovoj Benzema, zosto tipot e zver ednostavno zver, po vtor pat go vadi Real od gomno:vozbud:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Касиљас и Пепе кои киксери се значи незнам....тотално без компас што се вика.
Е де,мораа да му подарат некој гол (во овој случај 2) оти можеше срцето да ги стегни овие пензионерине.
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
утакмицата беше катастрофа....ама ајде во оваа утакмица немаше адреналин ...ама вакви случаеви не смеат да ни се случуваат во нокаут фаазата НЕ СМЕАТ!!!!Тоа најмногу ме нервира...Вториот гол на Инзаги беше Офсајд...Мора Моу да ги научи играчите да играат 100% цела утакмица...Мора Кристиано да се врака назад и да му помага на Марсело...Озил мора да движи повеке...Рамос одличен...Па и Пепе и Карвало...
Алонсо и Сами(можеби Моу имм кажа да не форсирааат 2 полувреме)ама беа катастрофа вторите 45 м во нападот ги немаше нигде...
Можеби на Бенз време е да му се даде шанса од првата минута се гледа дека станува Поливалентен играч кои поомага и во одбрана..
;Мора да се изгланцат некои технички работи во екипата на пр.Додавања под притисок додавања во трк итн...

--- надополнето ---
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Судење катастрофа.Инзаги нека е среќен што црвен не доби.Тоа у најмала рака беше жолт картон со Алонсо.Вториот гол не мора да објаснувам али судијата како не го виде не ми е јасно.
Тоа на почетокот не знам дали беше гол.Ди Мариа 8 метра гол утна од 4 метри.И тоа не ми е јасно како.
Овој Инзаги не знам како е могуче баш против него само да грешат головите.Важно каков гол што дадоа така и го примија.Им го напикаа на крај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom