Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Давид Луиз игра централен, може да игра како лев бек али најдобар дефанзивец во Португалија стана како централен.

Маикон би бил идеален, али колку ќе се реализира тоа ќе видиме. Арбелоа засега игра солидно таму, за лето приоритет треба да биде лев бек.

Коларов, meh, ништо посебно. Бар ја не сум импресиониран. Ешли Кол, Таиво или Лам.

Во средина Силва(мора) и можеби Хазард, задржување на Каналес и тип топ :)
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Средниот ред за со Гетафе ќе биде дупе. Само ВдВ, Гранеро и Алонсо останаа.. Марсело може да игра лево крило како шо играше на неколку утакмици, ама не знам дали ќе се врати пошто си заминал за Бразил поради фамилијарни причини.

Вака нешто...
Игуаин - Роналдо

Марсело ------ ВдВ ------ Гранеро

Алонсо


... у случај ако не се врати црнчето, најверојатно Пелегрини ќе го стави Раул стартер.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Гледам повторно се вртат шпекулации за Маикон. Еве зошто јас мислам дека тој е добро засилување.

Маикон многу подобро ја покрива таа десна страна и во офанзива и во дефанзива, затоа што е многу брз, и има добар осет за позиционирање, затоа што на таа позиција игра цела кариера.

Има добар дриблинг, и лесно знае да направи продор, а центаршутот и шутот му се на поголемо ниво од Рамос, затоа што ако сте приметиле, Рамос пред да направи центаршут, се мести долго, губи многу време на тоа, а и противничката одбрана ќе има време да се консолидира.

Рамос многу брзо се заморува, затоа што некогаш без потреба оди во напад, а очигледно е дека касни во одбрана, тогаш кога има контра тој нагло се враќа во назад, и ако сте забележале многу пати таа десна страна останува празна, и Рамос одеднаш се појавува.

Рамос најдобро игра на позиција централен бек, затоа што има добар скок, и е силен во дуели кога ќе се постави, а ја има и потребната сигурност за еден стопер.

Тоа изгледа го воочи и сегашната управа, видоа дека Рамос игра многу подобро на позиција централен бек, па сега се почесто игра таму. Да се потсетиме, и еден Капело кој е голем стручњак во поголемиот дел од сезоната го играше Рамос како централен. И затоа Реал сега се интересира за Маикон, затоа што е многу потребен.

Со евентуално донесување на Маикон или на билo кој друг десен бек, ќе настане гужва во одбрана, Пепе, Рамос, Албиол, Гарај, сите се одлични оваа сезона. Но, Гарај би прифатил да седи на клупа, затоа и беше донесен, на Пепе ќе му треба време да се врати во старата форма, така да тие четворица нон-стоп ќе ротираат, и кој пар ќе се покаже најдобар, тој ќе игра.

Кога се зборува за позиција лев бек, мојот избор е Коларов од Лацио, затоа што реално Ешли Кол тешко да си замине од Челзи, едино Шерил ако не го предомисли. :icon_lol: Исто така и Давид Луиз е добар за позиција лев бек, кој се смета за еден од најдобрите дефанзивци во Португалија.
Добра опција е Маикон но за изминатово лето сега и не е баш потребен како што и самиот кажа ќе настане гужва во одбрана,Пепе, Рамос, Албиол, Гарај .... тука ти е тотално испуштен и Арбелоа кој добро игра по десната страна и солидно по левата и плус што главна дупка во одбрана е левата бековска позиција и таму кога би дошол уште еден што би настанало со овие што се сега стартни :nenene: можеби доволно ќе биде само класа лев бек ништо повеќе за одбрана...и солидна замена за Мецелдер
А за во средниот ред е доволно само Силва кога би се носело класа играч многу подобро отколку Рибери, а за други и нема потреба освен ако сакате да ги гледате Кака, ВДВ , Бензема и други на клупа но далеку е летото и Перез го има последниот збор :pos2:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ја би го играл ова.
---Касиљас--
Рам-Алб-Гар-Арб-
-------Чаби------
-Гра---Вдв--Рон-
--Раул--Игуаин-
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ја би го играл ова.
---Касиљас--
Рам-Алб-Гар-Арб-
-------Чаби------
-Гра---Вдв--Рон-
--Раул--Игуаин-
Ти тоа ама ќе биде ова 90%

----------Касиљас-----------

Рамос-Албиол-Гарај-Арбелоа-

------------Чаби-------------

----Гранеро--------ВДВ------

------------Раул-------------

------Роналдо--Игуаин-------
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
cel sat se macam kako da staam slika pa mi pomogna eden prijatel

eve ja taktikata mislam ako igrame so ovaa ce gi rasturime

sam ja crtav

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
cel sat se macam kako da staam slika pa mi pomogna eden prijatel

eve ja taktikata mislam ako igrame so ovaa ce gi rasturime

sam ja crtav

хахахаха многу јака тактика со оваа може се да тепате а и во ЛШ ќе ве врателе за да ја пробаат тактикава. :pos2:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
cel sat se macam kako da staam slika pa mi pomogna eden prijatel

eve ja taktikata mislam ako igrame so ovaa ce gi rasturime

sam ja crtav

Ова на Пелегрини ни на сон неможе да му текне :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
Ја вака би играл за утре.

Касиљас

Рамос - Албиол - Гарај - Арбелоа

Чаби

Гранеро - ВДВ - Марсело

Роналдо - Игуаин​
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ја вака би играл за утре.

Касиљас

Рамос - Албиол - Гарај - Арбелоа

Чаби

Гранеро - ВДВ - Марсело

Роналдо - Игуаин​
Ако биде достапен Марсело така и ќе биде ако не Раул стартер
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom