Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Руд и Диара I ќе бидат спремни за утакмицата во понеделник, Пелегрини ќе одлучи дали ќе добијат некоја минута :vozbud:
 
G

Gray Foxx

Гостин
A што ти лично ќе видиш од тие 80 "милки"? (или уште подобро , што ти аир гледаш моментално од 80те милиончиња што беа платени за Рони?) Да доживееш да губиш од Барнли? Големо достигнување ... гарант ти е полна душата ,а како што се сладиш , како и ти некој процент да лапна од трансферот на Роналдо во Реал. Интересен лик си.
Не заебавај со глупостиве, сеа како и ја да речам шо аир глеаш ти од титулите на Реал. Секој навивач си го присвојува (несвесно) успехот на омилениот тим како свој. Исто како вие кога викате- Ние сме најтрофејни во Европа, бла бла бла....
Убав ми е бизнисот шо си го напраи Јунајтед и тоа ти добро знаеш дека е одличен зделка гледана од секој агол.
Барнли си е веќе друга приказна, не ни се очекува сега многу од Јунајтед. Сите ги отпишуваат, додека па во главниот град на Шпанија веќе се планира трофејчето од Ла Лига во витрини, не се малце 200 мил за трансфери. И минимум пласман во Европа до четвртфинале :).

фала Богу :)
Ќе си се сврти малце амерот кон својот двор - па пара направи човекот :P
Aма стварно чудни луѓе има по форумов.
Ако не друго , Реал не прави пари за да збогатува некоја фамилија, групација или поединец. Се што се заработува се инвестира 100% назад во клубот(со исклучок на месечните расходи). Таква е политиката на истиот.
А сега , ќе ми дојде некој навивач на Манчестер Ј. (да речеме) и ќе ми мрчи тука катадневно , како Реал немале душа , немале аура или што ти ја знам што. А неќе да погледне дека газдата на тој негов клуб , ова лето , иако имаше приход од над 100 М.(само од продажба на играчи) , не потрошија ни 20 за да останат компетитативни во Премиер. И најтажно е што овие исти навивачи ќе го бранат тој газда , и неговиот табиет (змија во џеб) и ќе го претставуваат тоа како - "политика на клубот".
И после Реал е крив. Е ок , крив е! Ама не верувам дека оваа кривица му смета на Mr Glazer.
Кажав и во Манчестер фан клубот, Фергусон решил да го конструира тимот од ново, да форсира игра преку Руни и ке видиме тоа дали ке се исплати. Тие пари што ги добија од Реал се искористени многу малце, а земавме двајца надежни дечки и едно исфорсирано ливерпулско гомно(ич го нејкам). Глејзери решиле(најверојатно) останатите пари да оди во исплаќањето на долгот бидејки го купија Јунајтед со кредити. Кралицата не може да му помогне на Јунајтед со финансиска инекција. :)
Така да не знам во моментов кој повеќе добива, дали Реал или Манчестер. Кај Реал има ризик, може овој експеримент нема да успее. Но бачко Серот има право на кикс, 23 години растура бе бате. Додека вашиот шега клуб ако трењерот не му го излиже курот на Раул одма го отпушта од работа. На фудбалерите им е понудено се: гламур, ноќен живот, жени, титули?!, ама едно нешто недостасува. А тоа е стабилност батко, ке дојде денот ке изгубите од екипа со амбиции како Барнли, ама се плашам дека реакцијата на Перез нема да биде иста како на таа на Глејзери-кои ке повторам откако се дојдени во Јунајтед му немаат преречено еднаш на Фергусон.
Не ни сакам да ги бранам Глејзери, но мора да се почитува тоа што го направија а тоа е да не се мешаат никако во работата на Ферги, не се испонашаа како Абрамович и затоа не се на исто ниво со Перез, Хикс и другарчето негово.
Де де што се попаливте на фосилот Дено...остајте го нека фура свои филмови да види дека не му делува рехабилитацијата.Дено брате дај молим ти се иди на твојот фан клуб и тешете се таму ..Барнли е гадна екипа бе!:kesa:
А ја зборуев претходно за вакви безрбетници како пријателов тука и еве ке ви дадам одличен пример.
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=1907229&postcount=469
Датата како што можете да забележите- 25-11-08, 17:18. :kesa:
Значи освен за некои бедни навреди тебе не те бива уствари, а ти си фосилот у случајов. Забораваш што пишуеш и после се влажниш на Кики. Али ако, додека постојат вакви као тебе ке постои и момци кои им е уживанција да те научат нешто. :)
A conclusion is the place where you got tired of thinking.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Руд и Диара I ќе бидат спремни за утакмицата во понеделник, Пелегрини ќе одлучи дали ќе добијат некоја минута :vozbud:
:drk:

Eдвај чекам да го видам мајстерот да им покаже на зајчињава како се дава гол :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
5
ajde be neka pocne vekje sezonava nemozam da cekam sakam da gledam kako gazime u spanija a i niz evropa i sezonava ocekuvam dvojna titula :vozbud:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.028
Не заебавај со глупостиве, сеа како и ја да речам шо аир глеаш ти од титулите на Реал. Секој навивач си го присвојува (несвесно) успехот на омилениот тим како свој. Исто како вие кога викате- Ние сме најтрофејни во Европа, бла бла бла....
Убав ми е бизнисот шо си го напраи Јунајтед и тоа ти добро знаеш дека е одличен зделка гледана од секој агол.
Барнли си е веќе друга приказна, не ни се очекува сега многу од Јунајтед. Сите ги отпишуваат, додека па во главниот град на Шпанија веќе се планира трофејчето од Ла Лига во витрини, не се малце 200 мил за трансфери. И минимум пласман во Европа до четвртфинале :).


Кажав и во Манчестер фан клубот, Фергусон решил да го конструира тимот од ново, да форсира игра преку Руни и ке видиме тоа дали ке се исплати. Тие пари што ги добија од Реал се искористени многу малце, а земавме двајца надежни дечки и едно исфорсирано ливерпулско гомно(ич го нејкам). Глејзери решиле(најверојатно) останатите пари да оди во исплаќањето на долгот бидејки го купија Јунајтед со кредити. Кралицата не може да му помогне на Јунајтед со финансиска инекција. :)
Така да не знам во моментов кој повеќе добива, дали Реал или Манчестер. Кај Реал има ризик, може овој експеримент нема да успее. Но бачко Серот има право на кикс, 23 години растура бе бате. Додека вашиот шега клуб ако трењерот не му го излиже курот на Раул одма го отпушта од работа. На фудбалерите им е понудено се: гламур, ноќен живот, жени, титули?!, ама едно нешто недостасува. А тоа е стабилност батко, ке дојде денот ке изгубите од екипа со амбиции како Барнли, ама се плашам дека реакцијата на Перез нема да биде иста како на таа на Глејзери-кои ке повторам откако се дојдени во Јунајтед му немаат преречено еднаш на Фергусон.
Не ни сакам да ги бранам Глејзери, но мора да се почитува тоа што го направија а тоа е да не се мешаат никако во работата на Ферги, не се испонашаа како Абрамович и затоа не се на исто ниво со Перез, Хикс и другарчето негово.

А ја зборуев претходно за вакви безрбетници како пријателов тука и еве ке ви дадам одличен пример.
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=1907229&postcount=469
Датата како што можете да забележите- 25-11-08, 17:18. :kesa:
Значи освен за некои бедни навреди тебе не те бива уствари, а ти си фосилот у случајов. Забораваш што пишуеш и после се влажниш на Кики. Али ако, додека постојат вакви као тебе ке постои и момци кои им е уживанција да те научат нешто. :)
A conclusion is the place where you got tired of thinking.

Јас тебе ти кажав, ама очигледно , несакаш да ги видиш работите како што се, туку ги гледаш преку некоја своја чудна призма.
На секој еден обичен навивач му се битни парите што неговиот тим ги заработува, а трофеите - и така , и така. До сега не сум знаел дека вакви фанови постолеле. Ама ете, човек се учи додека е жив.
Фала што ме просветли. Да сум среќен дека газдата на мојот омилен клуб се опари, ама ништо не потроши да инвестира со истите, во мојот омилен клуб. Дури ни Берлускони ова не го прави до тој степен :) Му доаѓа некоја аналогија , у стилу, дур Никола Груевски (или Бранко) градат куќи , вили, згради за себе и за своите најблиски, што мене стојко ме боли дали нешто во Македонија се подобрува? Важно е вождовите убаво да живеат , а ние ќе се радуваме на тоа.
Извини за оваа глупава компарација, ама се надевам дека ќе допре до тебе.
И те молам, не ми реплицирај веќе,се чуствува голема фрустрација во твоите постови , преку користење на тежок сексуален вокабулар (курци, пушења , прчења). Незнам дали имаш некој личен проблем, бидејќи не ми делува на нормално толку да си истангииран од еден обичен фудбалски клуб. А најпосле , не ми е ни гајле.

Дај те молам остај не нас бездушните навивачи на овој мал , никаков, нетрофеен, и без историја клуб да се радуваме на никаквите засилувања што дојдоа летово, што не ветуваат никакви титули. Остави не да си патиме де.

Што си го ладиш со нас? :) - со твој , вкусен речник , нели :)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе што се умарате уопште со некои исфрустрирани џукели??? Не глеате дека само замара и сака да се напраи нешо али тешко му иде...и Дено ако имаш нешо паметно да кажеш кажи, ако не, не замарај(ако е можно тоа). Значи си имаш твој фан клуб и иди таму дроби, а не тука.
П.С. Речников што го користиш ти е нулаа...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126


Ќе ми биде мило ако остане Снајди. Ретко се гледа фудбалер од негова класа кој несака да замине од клубот иако знае дека не му е загарантирано местото, сака поштено да се бори за истото. Како што кажав, поарно Гути нека го дадат таму кај арапине, кај го тражеа отколку Снајдер да се даде за некоја смешна сума од 15 мил.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имаше наслов пред некој ден . Гути НЕ Е на трансфер листа. Ни Гаго. За нив двајца не правете филмови. Крај крева ќе го спотераат на Снајди до крај на преоден рок да си оди.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
Не заебавај со глупостиве, сеа како и ја да речам шо аир глеаш ти од титулите на Реал. Секој навивач си го присвојува (несвесно) успехот на омилениот тим како свој. Исто како вие кога викате- Ние сме најтрофејни во Европа, бла бла бла....
Убав ми е бизнисот шо си го напраи Јунајтед и тоа ти добро знаеш дека е одличен зделка гледана од секој агол.
Барнли си е веќе друга приказна, не ни се очекува сега многу од Јунајтед. Сите ги отпишуваат, додека па во главниот град на Шпанија веќе се планира трофејчето од Ла Лига во витрини, не се малце 200 мил за трансфери. И минимум пласман во Европа до четвртфинале :).


Кажав и во Манчестер фан клубот, Фергусон решил да го конструира тимот од ново, да форсира игра преку Руни и ке видиме тоа дали ке се исплати. Тие пари што ги добија од Реал се искористени многу малце, а земавме двајца надежни дечки и едно исфорсирано ливерпулско гомно(ич го нејкам). Глејзери решиле(најверојатно) останатите пари да оди во исплаќањето на долгот бидејки го купија Јунајтед со кредити. Кралицата не може да му помогне на Јунајтед со финансиска инекција. :)
Така да не знам во моментов кој повеќе добива, дали Реал или Манчестер. Кај Реал има ризик, може овој експеримент нема да успее. Но бачко Серот има право на кикс, 23 години растура бе бате. Додека вашиот шега клуб ако трењерот не му го излиже курот на Раул одма го отпушта од работа. На фудбалерите им е понудено се: гламур, ноќен живот, жени, титули?!, ама едно нешто недостасува. А тоа е стабилност батко, ке дојде денот ке изгубите од екипа со амбиции како Барнли, ама се плашам дека реакцијата на Перез нема да биде иста како на таа на Глејзери-кои ке повторам откако се дојдени во Јунајтед му немаат преречено еднаш на Фергусон.
Не ни сакам да ги бранам Глејзери, но мора да се почитува тоа што го направија а тоа е да не се мешаат никако во работата на Ферги, не се испонашаа како Абрамович и затоа не се на исто ниво со Перез, Хикс и другарчето негово.

А ја зборуев претходно за вакви безрбетници како пријателов тука и еве ке ви дадам одличен пример.
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=1907229&postcount=469
Датата како што можете да забележите- 25-11-08, 17:18. :kesa:
Значи освен за некои бедни навреди тебе не те бива уствари, а ти си фосилот у случајов. Забораваш што пишуеш и после се влажниш на Кики. Али ако, додека постојат вакви као тебе ке постои и момци кои им е уживанција да те научат нешто. :)
A conclusion is the place where you got tired of thinking.
Deno postedi gi te molam, gi ubivas vo sustina:vozbud:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе ај дај кажете што се дешава со Рамос и ќе игра ли во понеделник? :S
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.568
Поени од реакции
14.341
Абе ај дај кажете што се дешава со Рамос и ќе игра ли во понеделник? :S
Има повреда на левата ахилова пета, за во понеделник изгледа нема да ризикуваат, и нема да игра, а за стартот на сезоната ќе биде спремен.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Јас тебе ти кажав, ама очигледно , несакаш да ги видиш работите како што се, туку ги гледаш преку некоја своја чудна призма.
На секој еден обичен навивач му се битни парите што неговиот тим ги заработува, а трофеите - и така , и така. До сега не сум знаел дека вакви фанови постолеле. Ама ете, човек се учи додека е жив.
Фала што ме просветли. Да сум среќен дека газдата на мојот омилен клуб се опари, ама ништо не потроши да инвестира со истите, во мојот омилен клуб. Дури ни Берлускони ова не го прави до тој степен :) Му доаѓа некоја аналогија , у стилу, дур Никола Груевски (или Бранко) градат куќи , вили, згради за себе и за своите најблиски, што мене стојко ме боли дали нешто во Македонија се подобрува? Важно е вождовите убаво да живеат , а ние ќе се радуваме на тоа.
Извини за оваа глупава компарација, ама се надевам дека ќе допре до тебе.
И те молам, не ми реплицирај веќе,се чуствува голема фрустрација во твоите постови , преку користење на тежок сексуален вокабулар (курци, пушења , прчења). Незнам дали имаш некој личен проблем, бидејќи не ми делува на нормално толку да си истангииран од еден обичен фудбалски клуб. А најпосле , не ми е ни гајле.

Дај те молам остај не нас бездушните навивачи на овој мал , никаков, нетрофеен, и без историја клуб да се радуваме на никаквите засилувања што дојдоа летово, што не ветуваат никакви титули. Остави не да си патиме де.

Што си го ладиш со нас? :) - со твој , вкусен речник , нели :)
Момак не сме изглеа на иста мозочна фреквенција. Ти кажав колку ти имаш некој си ќар од трофеите што ги освојува Реал, толку имам и јас од парите на Роналдо. Значи а мојот омилен клуб освои важна титула или оствари многу важен приход јас нормално нели ке бидам задоволен.
Еве вака подетално ке ти објаснам, добивте од нас одличен играч, светска класа играч. Бонус за Реал у секој случај. Но има еден мал проблем, знаеш и ти самиот колку се сурови навивачите ваши и на Барса, две-три утакмици киксови и одма се вадат белите знамиња. Значи покрај тоа што земавте играчишта во секоја смисла на зборот постои(иако не веруам) некаква си минимална шанса проектов галактико на фудбалски план да не проработи. Додека пак во Јунајтед е обратно, никој не очекува од Фергусон да освои 4 титула по ред у Англија(која ке повторам и по многу пати, и да беше Роналдо ке беше проклето тешко да ја освоиме). И де кажи ми зошто е толку катастрофално за тебе што Глејзери( Фергусон) не потрошиле скоро ич пари( Валенсија ете ти го, земен за 16 мил фунти, сума која вие ја давате за одбранбен играч). Ако следиш доволно ке знаеш дека Јунајтед секогаш градел и секогаш на граденото додавал по некој играч ( иако коштал милионски суми), сепак подруга е филозофијата на клубот. Додека има клубови како Реал, Јунајтед ке профитира. Почна со Бекам, но не заврши со Роналдо. Допрва ке купувате од нас, а тоа значи дека ние имаме квалитет, квалитет кој очигледно вие не можете да го произведите/направите. Ете затоа сум среќен и задоволен.
И еве ве остаам вас бездушните навивачи на овој мал , никаков, нетрофеен, и без историја клуб да се радувате на никаквите засилувања што дојдоа летово, што не ветуваат никакви титули.
Дено ѕвер, споредува трофеи и профит
Армине зорле удираш со глава у ѕид, значи не е финтава дали ја сум ѕвер или не. Имаш мозок, use it. Кажи нешо, побиј ме. You can always try it. Поздрав
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Армине зорле удираш со глава у ѕид, значи не е финтава дали ја сум ѕвер или не. Имаш мозок, use it. Кажи нешо, побиј ме. You can always try it. Поздрав
ОК. Чим не си ме сфатил да ти проџвакам.
Не се споредува трофеи и профит. На трофеи од мај фејв тим може да се радуваш пошто за тоа играат, а на пари не.
 
G

Gray Foxx

Гостин
ОК. Чим не си ме сфатил да ти проџвакам.
Не се споредува трофеи и профит. На трофеи од мај фејв тим може да се радуваш пошто за тоа играат, а на пари не.
Добро во вашиов случај не можете да се радувате пошто Реал профит прави многу ретко, штета што не ми текна порано. Иначе секој успех на мојот омилен тим на било кое поле е радост за мене. Не се само титулите. Ја се радуам и кога ке видам некој од младинците успешно интергриран во тимот, се радуам на професионалноста на Гигс и Сколс и тн.
Ти ако сметаш дека не треба да се радуваш на ништо друго освен титули, тоа си е твој избор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom