Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
btw.. шо се случува со Рамос? толку некоја голема повреда е ?? :uvo:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Му било кажано дека не сметаат повеќе на него, исто како на Хунтелар. Се налутил, и почнал да игра многу грубо на тренинг. Икер го тргнал на страна и му објаснил некои работи :) Ќе тренира со ВдВ дур не го напушти клубот... бар според Марка :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Lele osekam ke gazime i vo Premiera i LS.

I so e forava se bradosani.Nova moda li e?:vozbud:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Му било кажано дека не сметаат повеќе на него, исто како на Хунтелар. Се налутил, и почнал да игра многу грубо на тренинг. Икер го тргнал на страна и му објаснил некои работи :) Ќе тренира со ВдВ дур не го напушти клубот... бар според Марка :)
xaxaxa, нема грешка. :pos: :pos: Иван кевосан е сега за Гранеро :-D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ван дер Ваарт: Сакам да бидам главен во некој клуб надвор од Шпанија



Играчот за врска на Реал мадрид и холандската репрезентација Рафаел Ван дер Ваарт кажа дека сигурно ги напушта кралевите летово, но дека не останува во клуб од Шпанија.
“Вечерта кога тренерот ми соопшти дека повеќе не сум му потребен беше навистина пропаст за мене. Никогаш не очекував ваков расплет и затоа и сум многу разочаран.“
Кога во 2008-та му се приклучив на Реал тоа за мене беше исполнување на соништата. Тоа нема да го заборавам иако работите не се одвиваа како што сакав. Јас не сум тип кој лесно се откажува, но мојата ситуација во клубот не ми остава друг избор.“
Воопшто не сум задоволен како Реал се однесува со мене, но тоа е фудбалот. Фудбалерот едноставно нема избор кога клубот ќе одлучи дека си вишок.“
“Не сакам да завршам во некој клуб само затоа што јас сум лесен и евтин трансфер. Сакам да бидам еден од главните во тој тим. Да останам во некој клуб во Шпанија не е опција за мене. Секој клуб би бил врќање чекор наназад па дури и во Валенсија и Барселона. Сакам да уживам во фудбалот некаде надвор од Шпанија.“ - рече Ван дер Ваарт.


:helou::helou:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Коментаторов од линков е:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Инаку не ја гледав, но како што глеав од хајлајтсов Робенчо растура:vozbud:
И Роналдо ќе се изгуби од Кака и Гранеро, ќе биде 5та ѕвезда во тимот :baeh:
Снајдер не влезе во игра а?
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Ван дер Ваарт: Сакам да бидам главен во некој клуб надвор од Шпанија



Играчот за врска на Реал мадрид и холандската репрезентација Рафаел Ван дер Ваарт кажа дека сигурно ги напушта кралевите летово, но дека не останува во клуб од Шпанија.
“Вечерта кога тренерот ми соопшти дека повеќе не сум му потребен беше навистина пропаст за мене. Никогаш не очекував ваков расплет и затоа и сум многу разочаран.“
Кога во 2008-та му се приклучив на Реал тоа за мене беше исполнување на соништата. Тоа нема да го заборавам иако работите не се одвиваа како што сакав. Јас не сум тип кој лесно се откажува, но мојата ситуација во клубот не ми остава друг избор.“
Воопшто не сум задоволен како Реал се однесува со мене, но тоа е фудбалот. Фудбалерот едноставно нема избор кога клубот ќе одлучи дека си вишок.“
“Не сакам да завршам во некој клуб само затоа што јас сум лесен и евтин трансфер. Сакам да бидам еден од главните во тој тим. Да останам во некој клуб во Шпанија не е опција за мене. Секој клуб би бил врќање чекор наназад па дури и во Валенсија и Барселона. Сакам да уживам во фудбалот некаде надвор од Шпанија.“ - рече Ван дер Ваарт.


:helou::helou:
еден од најкреативните на пазарот.........штета,да одеше во јуве лани ќе беше еден од највлијателните во сериа а...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
:vozbud::vozbud: браво ѕверки честито нека ни е победава да ни се множат вакви победи со петарди во противничките мрежи и да овој Касиљас треба да се избричи на ништо не личи вака :pos2:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Свака част за играчиве..Не го гледав натпреварот се изнерввирав оти не можев да најдам стрим и излегов..Честитки за победата,а да кажам не ми се свиѓа дека Пепе играт на местото на Лас. :jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom