Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Хала Мадрид,викаше.Види го ти него,го гушна амблемот,вика Хала Мадрид,дефинитивно сега цел Мадрид ќе го сака,а со тоа и на фановите ќе им биде омилен.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Реал Мадрид - 9 титули у лига на шампиони
Сезона 2010 - финалето се игра на Бернабе
Реал Мадрид - 10 титули

Бројкиве ми се поклопуваат некако, па и коа ке земеш предвид стадионот кај шо се игра, а и новава екипа... It is meant to be!!! :D:D:D:D

Види машта бе хаха...:tv:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Трето. До вчера јадевте гомна за него,сите бевте анти-Роналдовци,сеа се крстите у него..Убаво,убаво....
:helou:
Aj не генерализирај. Или па еве повели најди мислење на форумов мое кај шо го ругам или нешо...има мислења на форумов од пред три години.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Аман бе па вие што им се правдате?
Роналдо бил, и сеуште е доста лабилен карактер. Да не речам МОЧКО.
Е сега, за фудбалските квалитети ... мукла!
Најдобар е моментално во светов.

Што не е јасно сега?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
За трансферите ви честитав момци, Роналдо не го сакам ич ама шо е јак јак е. Е сеа шо се однесува до Пелегрини...
Искрено, прв пат слушнав кога дојде кај вас. На овие играчи, оваа голема екипа и треба голем тренер, а не сум сигурен дали Пелегрини е таков...


Хунтелар мислам дека е најдобро да го задржите, али ако го продавате дајте го на Милан (како гест за Кака) а не на Манчестер, ке ни ја зајакнете конкуренцијата во ПЛ :)
Него и Бензема ги посакував во Челси, но ако не дојдоа кај нас нека останат кај вас:)
Па не е баш така. Ако земиш во предвид што се Пелегрини направи со Виљареал, и кој тим го имаше, и до каде стигна во ЛШ, би требало да заклучиш дека Пелегрини и не е така мал тренер, како што го нарекуваш ти.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Во следните 10 дена ќе бидат купени последните играчи летово. На Ливпул им се дадени 2 недели да одредат цена за Чаби, ако таа им одговара на Реал да ја платат ако не. чао.

Барен исто одредил 9 дена ако сака Реал да плати 80к за Рибери. Чисто сумљам.

http://goal.com/en-india/news/2175/la-liga/2009/07/07/1368281/report-real-madrid-give-liverpool-two-week-deadline-for-xabi


http://www.as.com/futbol/articulo/bild-bayern-le-da-dias/dasftbpri/20090707dasdasftb_2/Tes
 
B

Beck's

Гостин
Напишано од John Galt
За трансферите ви честитав момци, Роналдо не го сакам ич ама шо е јак јак е. Е сеа шо се однесува до Пелегрини...
Искрено, прв пат слушнав кога дојде кај вас. На овие играчи, оваа голема екипа и треба голем тренер, а не сум сигурен дали Пелегрини е таков...


Хунтелар мислам дека е најдобро да го задржите, али ако го продавате дајте го на Милан (како гест за Кака) а не на Манчестер, ке ни ја зајакнете конкуренцијата во ПЛ :)
Него и Бензема ги посакував во Челси, но ако не дојдоа кај нас нека останат кај вас:)

.
iako sum fan na Barsa moram da napoemenam nesto za Pellegrini.Pred da dojde on,villareal ne prisustvuvase vo nikakov evropski kup,a po nego mislam deka 5 godini po red villareal bil sekogas prisuten ili vo champions ili vo uefa

p.s cestito za igracite:smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
iako sum fan na Barsa moram da napoemenam nesto za Pellegrini.Pred da dojde on,villareal ne prisustvuvase vo nikakov evropski kup,a po nego mislam deka 5 godini po red villareal bil sekogas prisuten ili vo champions ili vo uefa

p.s cestito za igracite:smir:
Пелегрини дојде 2004 година во Виљареал, а еве на кое место завршувале Виљареал во последните години...

2000/01 7th
2001/02 15th
2002/03 15th
2003/04 8th
2004/05 3rd
2005/06 7th
2006/07 5th
2007/08 2nd
2008/09 5th
:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
“Ова што ќе го кажам сега, е навистина од срце, нема фолирање. Сите на мој знак кажете ХАЛА МАДРИД“ :cuc: :costumed3

 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Роналдо до сега мислам дека го нема бакнато амблемот на Ман Утд, би пишал во ман утд фан клуб за потврда али сеуште се потресени.


:vozbud:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
1. Честитки за заслувањата. Купивте одлични играчи, макар што не ми се свиѓа Роналдо како човек. Ама јбг, во Реал е за да игра фудбал и да носи титули (и за пари), а не за да биде човек :)

2. Мислам дека не ви требаат ни Рибери, ни Чаби. Ај еве да речеме дека Чаби некако ќе помине, ама Рибери што ќе ви е? Ќе се испоубијат толку ѕвезди. Башка да не мислите дека Снајдер, Робен, Ван дер Варт, Хунтелар итн би грееле цела сезона клупа?

Во секој случај, со среќа нека ви се засилувањата и да се паднеме во финале во ЛШ да им покажеме на Гејчестер и Фарса како се игра фудбал...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Значи оргиналот што го имам од дебелиов уште ми важи :) :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom