Фан Клуб: Победа - Прилеп

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ги читам анализиве горе па само да прашам, кој е Попајо? Не знам за кого е муабетот :D
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
А што е ова гледам дека еден ќе игра бараж, нели две екипи ќе играа против третиот и четвртиот од ВМФЛ. Не ми е јасно како на сред сезона се менуваат работите за вакво нешто, сепак за нас и тоа како одговара. Ајде со господ напред нека се случи некое чудо зимава да се стабилизира клубот, терор за душата е да се гледа вака како досега дно дна..не и доликува ова на Победа гревота е.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.058
Поени од реакции
4.031
А што е ова гледам дека еден ќе игра бараж, нели две екипи ќе играа против третиот и четвртиот од ВМФЛ. Не ми е јасно како на сред сезона се менуваат работите за вакво нешто, сепак за нас и тоа како одговара. Ајде со господ напред нека се случи некое чудо зимава да се стабилизира клубот, терор за душата е да се гледа вака како досега дно дна..не и доликува ова на Победа гревота е.
Од старт беше така, пишав јас баш негде ама мислам во темата за македонско првенство дека е така. Ама на резултати и сегде по сајтовиве пишуваја дека 2 бараж игра и дури сега гледам дека смениле таму, иначе во ффм така се пропозициите од старт.

Реално е огромна шанса ова, бараж не смеј во предвид да биди според мене оти таму против Воска/Гостивар/Пелистер матер можи да ни се еби од судија. Треба да се таргетираат едни од Пандевци или Работнички да се заврши пред нив посебно шо прво коло после пауза иди Работнички Прилеп и со победа ете не на 2 бода разлика. Ама сето ова можи само ако се напрај екипа и има пари, се друго е магла за очи.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Јас како што знам секаде пишуваше и по портали ми се чини дека две екипи ќе играат бараж, исто и кај второлигашиве беше муабетот 4то место да се фати барем за бараж. Во секој случај подобро за нас, а ако дојди до бараж ќе биди тешко да, но ние би имале поголеми шанси против било кој доколку имаме колку толку нормална прволигашка екипа, макар и истиот квалитет да е од полусезонава. Е сега 90 минути се, се е можно сепак не е драстична разликата. Јако би било со Пелистер ќе има полни трибини, само голема штета ќе биди што ние или тие би биле пак второлигаши..Најдобра опција е Пандевци да летаат ама во то воопшто неверувам. Ај скурца веќе со вештачки екипи.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Se soglasuvam za James. Nekogas pravi epten dobar poteg dva trojca ke izdribla ili pretrca i odma posle to podavanje na 3 4 metri gresi ili nekoja takva druga amaterska greska. Dva gola dade i dvata na prijatelska a vo ligava nitu eden.

Za Bojan Spirkoski mozam da kazam deka e golema mrza i ne mu se trca ili igra nekogas posebno vaka bez plata kapak na se. Ako mu se igra mozi da bidi najdobar na teren i vo prva liga, da diktira tempo da zadrzi topka ima tehnika se so treba ama ne mu se trca mnogu sekogas.

Isto za Popajo da kazam deka e fizicki najspremen igrac vo Pobeda a mislam i eden od podobro spremnite vo ligata. Deckoto e cel muskul na nego ima svoe fitnes studio i ne e zastanat od vezbanje. Nekni so Skopje cela igra se smeni i zivna koga vleze toj. Isto i toj i Stomnaro igraat maksimalno so srce na teren i iako ne se so top kvalitet seto to go nadomestuvaat so borba.
boseski i stomnarski se tipicni igraci koi mozat da igraat 1. MFL, ama ne obavezno bidejki mozat samo da se drzat ako postojano si go potat gazot i normalno ako najdat klub/trener koj ke gi saka vo prva liga. kaj vtoroligasite ima eden kup takvi igraci, nekoi i so potencijal da bidat solidni igraci vo 1. MFL, problemot e sto nekoi ne dobivaat sansa a drugi pa za kratko vreme se otkazuvaat odnosno ne se zamaraat dovolno so fudbal i koga togas ke padnat kako fudbaleri. kolku cesto sum videl nekoj koj bil sosema soliden i sum bil ubeden deka za kratko bi se adaptiral vo prva liga vo slucaj da dobie sansa, a godina dve pokasno se pretvoril vo apla amaterski fudbaler. nekoi i bez posebni treninzi dolgo drzat forma, drugi uste na 23-26 ke padnat drasticno ako nemaat dobri treninzi i profesionalen zivot.

Steta so ce se raspadni ova ekipa. Vcera nekni del od igracite dobile dokumenti a za drugite ne se znaj uste. So malce pojce srejca i da ne prekineja vo trenaznio proces ce imavme minimum 4-6 boda pojce.
Turcite se cekaat da dojdat okolu/posle Nova godina i da znajme na so ce bidime ponatamu. Optimizam ima golem okolu niv.
Автоматски споено мислење:


Isto i za Babunski zavisi od Turcite. Ako vleza tie ili se najda drugi pari toj ostanuva trener so za mene e pametna opcija. Ne treba od nula da se pocni pak.
imam kazano deka sum skeptik za turcite, no aj, ke pokaze vremeto. inace mislam deka babunski za kaj nas e soliden trener, sekako trenerskiot level kaj nas ne e visok pa tesko se doaga do dobar trener. sigurno rabotata ne ja razbira poloso od pogolemiot del na drugite treneri koi kruzat kaj nas. samo dolgo ne bese vo fudbalot i dobiv vpecatok deka ne e najdobro zapoznaen so igracite vo i nadvor od klubot. i tuka cesto e problem ako drugi ti nosat odnosno nudat igraci a megu niv nema predobar kvalitet.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.058
Поени од реакции
4.031
Рамани потпишал за Силекс
Бркаше работа дека у21 ама не е незаменлив. Само цепеницата Петејчук да не игра како младинец, нека донесат друг.
Плус Оцко се враќа на средина сега.
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2018
Мислења
2.058
Поени од реакции
4.031
Нешто ново има бе да слушнал некој? Со играчиве, со Турциве? Освен Зоран новинарон шо пишува дека ќе влезат нови компании демек, ништо друго немам разбрано ни прочитано.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.898
Поени од реакции
7.304
Aj be zbor dva za trenerot napraj nesto kaj vas ili se spasivte samo so go zedoja kaj nas, oti posledno bese deka ko ne mu dadoja plata si zamina do togas prael nesto kaj vas posle krenal race, muabeto mi e vo nego e krivicata ili upravata so ne donese igraci vo Pobeda

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.058
Поени од реакции
4.031
Aj be zbor dva za trenerot napraj nesto kaj vas ili se spasivte samo so go zedoja kaj nas, oti posledno bese deka ko ne mu dadoja plata si zamina do togas prael nesto kaj vas posle krenal race, muabeto mi e vo nego e krivicata ili upravata so ne donese igraci vo Pobeda

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
За мене со оглед на тимот и играчите што ги имавме, пола и фазла немаја прва лига играно имаше солиден број поени. Повеќе од Пандевци и Скопје, тука негде со Работнички. Последна добра утакмица со Струга беше, тогаш ја постави феноменално играта и после тоа почнаа штрајковите па идеше еднаш неделно на тренинг, на утскмици ич и си еба мајката се. За втора лига нема шо да барате фазла, тој е изборо ако донесите играчи можи да брка работа. Само шо е скап, кај нас на 2к+ беше со 3 плати унапред.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
727
Поени од реакции
962
Абе кај нас ни плати ни играчи асолни ни управа, ама јас го нејчев овој, ме нервираше многу, ама ваљда го вадеше максимумот од тимот.
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
162
Поени од реакции
275
Blagojce prv trener smeski zivi:ROFLMAO:bez pari tolku.

btw Isaevski 2 nedeli e vo Prilep a Gorcevci ne go zele za Hrvatska na pripremi taka so izgleda ke bidi nas igrac toj. A i zenska nesto mislam ima od kaj nas.
Автоматски споено мислење:

Blagojce prv trener smeski zivi:ROFLMAO:bez pari tolku.

btw Isaevski 2 nedeli e vo Prilep a Gorcevci ne go zele za Hrvatska na pripremi taka so izgleda ke bidi nas igrac toj. A i zenska nesto mislam ima od kaj nas.
Aj be zbor dva za trenerot napraj nesto kaj vas ili se spasivte samo so go zedoja kaj nas, oti posledno bese deka ko ne mu dadoja plata si zamina do togas prael nesto kaj vas posle krenal race, muabeto mi e vo nego e krivicata ili upravata so ne donese igraci vo Pobeda

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Mozi ima znaenje ama prevarant ziv e i mene me nervirase. Prodavase prikazni ko dojde kakvi talenti sme imale da sme gi prodavale trebalo drn drn ke daval sansa na mladi za na krajot od cela sampionska generacija eden igrac da igra samo.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Значи по се изгледа истата приказна ќе биди од есента ако не и полошо. Нема никакви најави и од турците најверојатно ништо не бидува така да тешко нас. Мене ме плаши да не си заминат сите, да се чудиме кај да бараме играчи после..
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
162
Поени од реакции
275
Значи по се изгледа истата приказна ќе биди од есента ако не и полошо. Нема никакви најави и од турците најверојатно ништо не бидува така да тешко нас. Мене ме плаши да не си заминат сите, да се чудиме кај да бараме играчи после..
Ke vidime ponedelnik ke se znaj na so sme fazla ama pak kakvi muabeti se sireja pred dve tri nedeli za Turcite sega epten splasnaa ama da mu dajme sansa eve. Kraj kraeva pregovaraja i so drugi kompanii nemora da se Turcite ama neka vlezi nekoj denar.

Od opstina pak ni go kladoja kuro budzet za sport 4 mil denari pa racunajte kolku ima za Pobeda tuka, lani 900 iljadi godinava tro ako pokaca ama ogromno razocaruvanje pak. Vaucer sistemo citav imalo problemi nesto nemalo izgleda da pusta pari sega januari.

A za igracite kosturo treba samo da se zadrzi drugite nebitni se a kosturo site znajme koj 4 5 igraci se. Eve Isaevski ako dojdi e dobar igrac so iskustvo konecno da imame klasicen lev bek. Plus Ocko i Luka Trajkoski treba da se tuka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom