Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
1 април 2018
Мислења
2.090
Поени од реакции
4.062
Abe sigurno nema da ti kaze deka ke izgubat i uste u petok, veruvaj mnogu vreme bev vo fudbalo i znam za edna utakmica koja ni bese pustena na fudbalerite i bese kazano 15 minuti pred pocetoko i toa ne na site nego na 5,6 poiskusni, zatoa vie gledajte teteks veruvaj vo nedela osogovo dobiva milion posto
Можеби е така, не велам не. Ама па да беше пуштена ќе играја со младинци или ептен комбиниран состав. Тие планираат со прв, и ако се на терен Бојан, Оцко, Марио не гледам како би играле намерно против Победа и да ви пуштаат вас па и кој сака да му вика такво нешто.

Сепак можи и да бидам грешка, сите опции се во игра, а јас до крај ќе се надевам за нас најповолната :D

А за Тетекс ќе видиме, јас не верувам да имаат моќ да ја купат или да ја договорат исто како што не верувам за нашиве со Беса. Што можеме ние да им понудиме на Беса? Апсолутно ништо, пари имаат куп ете Хасани и Ибраими ќе ги потпишат што се од старт 100-150к годишно. Освен добра волја од нив, нема друг начин.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
345
Поени од реакции
183
Можеби е така, не велам не. Ама па да беше пуштена ќе играја со младинци или ептен комбиниран состав. Тие планираат со прв, и ако се на терен Бојан, Оцко, Марио не гледам како би играле намерно против Победа и да ви пуштаат вас па и кој сака да му вика такво нешто.

Сепак можи и да бидам грешка, сите опции се во игра, а јас до крај ќе се надевам за нас најповолната :D

А за Тетекс ќе видиме, јас не верувам да имаат моќ да ја купат или да ја договорат исто како што не верувам за нашиве со Беса. Што можеме ние да им понудиме на Беса? Апсолутно ништо, пари имаат куп ете Хасани и Ибраими ќе ги потпишат што се од старт 100-150к годишно. Освен добра волја од нив, нема друг начин.
Veruvaj tesko se igra vo Kocani, nekna so Skopje doma na poluvreme i policijata se trgnala nastrana bilo haos izleze vtoro Skopje druga ekipa izgubia taka da Mario ednen igrac so e isto kako zdravevski ili jove trajkoski tie sekako ke gi tepame hahaa
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.013
Поени од реакции
7.596
Veruvaj tesko se igra vo Kocani, nekna so Skopje doma na poluvreme i policijata se trgnala nastrana bilo haos izleze vtoro Skopje druga ekipa izgubia taka da Mario ednen igrac so e isto kako zdravevski ili jove trajkoski tie sekako ke gi tepame hahaa
Сега реши се ќе му ја дава Пелистер на Осогово или на сила ќе пробаат? Јас уште сум убеден и покрај твоето тврдење дека имаат три бода ќе загубат Кочанчани барем 0-2 ако не и повеќе и тоа само од прилепските фудбалери нема потреба од нашите да вложуваат плус труд па ќе те чекам Недела да видам шо ќе кажиш оти многу години си во фудбалот само за Дејан ми е жал шо ќе одите 3лига а можи и не ако Тетекс не ја среди во секој случај лошо шо убај клубој а некој мора да отпадни па и Кароман кој имаат свои навивачи

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
345
Поени од реакции
183
Сега реши се ќе му ја дава Пелистер на Осогово или на сила ќе пробаат? Јас уште сум убеден и покрај твоето тврдење дека имаат три бода ќе загубат Кочанчани барем 0-2 ако не и повеќе и тоа само од прилепските фудбалери нема потреба од нашите да вложуваат плус труд па ќе те чекам Недела да видам шо ќе кажиш оти многу години си во фудбалот само за Дејан ми е жал шо ќе одите 3лига а можи и не ако Тетекс не ја среди во секој случај лошо шо убај клубој а некој мора да отпадни па и Кароман кој имаат свои навивачи

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Ako sakas na gajba pivo?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.013
Поени од реакции
7.596
Ako sakas na gajba pivo?
Не пијам алхохол но кладени сме, ќе пијат други само баш ме интересира дали Прилепчани или Кочанчани но во секој случај кладени сме нема да тепа Осогово во Недела најмногу можи да стигнат до бод ,муабето ми дека нема шанси да му ја дај Пелистер а регуларно не ни мислам дека можат иако во Битола изиграа интересно први заводија имаа две шанси за 0-2 исто и после играа до последно за нерешено и така победивме на сила изненадија некој деца од Осогово посебно то шо беше од работнички исто ветеранот Паунов топ изигра но тоа беше есента сега кај нас е многу подобрен тимот а кај Осогово абер немам шо зедоа во преодниот рок како играат ги немам ниту еднаш гледано но сигурен сум дека ќе ги победиме и кладени сме да не пишиме повеќе овде нема смисла оти темата е Фк Победа а ние се фативме за Осогово и Пелистер

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
7 август 2022
Мислења
100
Поени од реакции
75
напишав и претходно кршење нозете на сите прилепски играчи ако изгуба во кочани посебно на бившите капитени на победа
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.359
Поени од реакции
301
напишав и претходно кршење нозете на сите прилепски играчи ако изгуба во кочани посебно на бившите капитени на победа
Voopsto ne se slozuvam so tebe,ne ni se nas krivi fudbalerite,treba ednas da svatime deka tie se plateni od klubot za koj sto igraat,i nemoj da mislis deka tie ne probale da urgiraat da se pusti utakmicata,na kraj kraeva ne ni igraa vo nedelata...Istoto ne treba ni protov Mozoko da se kara ili navreduva,koj brani vo Besa..Ako upravata ne saka da ja pusti,igracite ne mozat nisto kolku i da sakaat...A za da saka nekoj da ti pusti utakmica,treba nekoj da urgira,da kreni telefon,da veti nesto...kako sho sasa gi kupuva utakmicite i gi premira ostanatite ekipi sho igraat protiv konkurentite.Bodovi za spas ne se baraat protiv najdobrite,imase utakmici kade sho mozese i morase da se zemat bodovi,so pari ili so pritisok,ama nasata uprava e tolku nesposobna,sho ne me cudi deka sasa mozno e i niv da gi premira za da otpadne pobeda..Ako se sluci da odpadni pobeda nedaj boze,ne ni se krivi ni mozoko,ni ocko,ni jordanco ni trajko ni petko...Edinstveni vinovnici se gradonacalniko i Geso
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
345
Поени од реакции
183
Osogovo i sasa ostanuvat direktno, teteks ispaga a pobeda igra baraz, srekno Prilep zasluzuva barem vtora liga.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.013
Поени од реакции
7.596
Osogovo i sasa ostanuvat direktno, teteks ispaga a pobeda igra baraz, srekno Prilep zasluzuva barem vtora liga.
Браво во право беше борчам не една две гајби пиво кас сум будалата шо верува дека нешто е сменато на поарно но за жал сите се исти партиски куропушачи за тоа никогаш нема да има спорт а најмалку фудбал шо резултатите курбан оди Тетекс за жал и Карорман а Победа се надевам ќе помини во баражот

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
345
Поени од реакции
183
Браво во право беше борчам не една две гајби пиво кас сум будалата шо верува дека нешто е сменато на поарно но за жал сите се исти партиски куропушачи за тоа никогаш нема да има спорт а најмалку фудбал шо резултатите курбан оди Тетекс за жал и Карорман а Победа се надевам ќе помини во баражот

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Kazav ti treba da si lud da veruvas deka doma osogovo ke ispadne na 100 godisninata. Inaku vo pravo si zatoa nemame fudbal, sasa kupi 5 ili 6 utakmici.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.359
Поени од реакции
301
So vakva uprava,nesposobna ne zasluzuvame vtora liga...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.090
Поени од реакции
4.062
Пак бараж ќе се молиме, одма ме маваат флеш бекој од баражот со Царев Двор кога ја продадоја и се плашам од истото сега. Посебно ако ни се падне Куманово. Само против Вардарски мислам сме фаворити, албанскине екипи не знам со каков квалитет се.
Ех Пелистер го спаси Осогово пред нас, не ми се верува…
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
345
Поени од реакции
183
Пак бараж ќе се молиме, одма ме маваат флеш бекој од баражот со Царев Двор кога ја продадоја и се плашам од истото сега. Посебно ако ни се падне Куманово. Само против Вардарски мислам сме фаворити, албанскине екипи не знам со каков квалитет се.
Ех Пелистер го спаси Осогово пред нас, не ми се верува…
Ti kazav Vlatko Kostov ke go spasi Osogovo, Nema zosto da ne ti se veruva.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.600
Поени од реакции
69.983
Пак бараж ќе се молиме, одма ме маваат флеш бекој од баражот со Царев Двор кога ја продадоја и се плашам од истото сега. Посебно ако ни се падне Куманово. Само против Вардарски мислам сме фаворити, албанскине екипи не знам со каков квалитет се.
Ех Пелистер го спаси Осогово пред нас, не ми се верува…
По мое мислење појаки сте од сите екипи, освен од Куманово.
Кораб треба да е следен по квалитет, тука некаде е и Борец. Влазерими се слаби, Вардарски најслаби.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.090
Поени од реакции
4.062
По мое мислење појаки сте од сите екипи, освен од Куманово.
Кораб треба да е следен по квалитет, тука некаде е и Борец. Влазерими се слаби, Вардарски најслаби.
Пак фактот што се деца кај нас ме плаши најмногу, нозете ќе им се врзат ако не дај Боже не оди како што треба. Борец ги тепавме 0-2 на пријателска кај нив пред 3 месеци ама има муабети дека ги форсираат нив да влезат.
Автоматски споено мислење:

Сега гледам во Велазерими играле Мурат Адили, Арменд Алиу, Љавдрим Скендери како најискусни му се овие. Не се за потценување и тие
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom