Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.066
Поени од реакции
6.682
швајц на вратите и орање на теренот - чао пријатно.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.918
Поени од реакции
7.340
Можи и плински боци на трибина и во соблекувалната... Не ми е јасно како никој ништо не презема и не бара нешто добро за клубот или градот... Врие градот од кодоши партиски пиуни и ситни души кој се продаваат за уште по ситни пари!
Умренковци шо читате а не пишите на форумот да ви кажам за џабе лажите крадите лице си прајте сите вие и ние само две педи под земја ќе земиме ништо друго едните ќе ги збораат дека биле будали и барале некоја правда за клубот и градот а другите и на тој свет ќе бидат само едни големи предавници и ништо друго!
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.139
Поени од реакции
1.318
Do koe teredze stignavme da nema koj da prigovori site se plasat od nesto. So vakvo ponasanje i ne zasluzuvame podobar klub. Da ne mozi da se soberat 500 dusi za protest, da nema koj sila da pokaze normalno ke ne zemat podnoze ke ne gazat i ke kutime. Ne go gledam izlezot tuku samo provalija ni sledi, nema da ne ogrej sonce ni so ovaj litvanecot ni pak so Cermat, prviot kostapler ke go napraj klubot popara drugiot pari ne mu vadis od dzepot pa ne znam sto da se sluci. Dvojce prikazna za sebe tolku go upropasti gradot ama kulturno leto za da isperat nekoja para mora da ima. Mora da se blokiraat site manifestacii vo znak na protest i da se skreni vnimanie inaku ojde se vo majcina.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
19
Hahahah koj bill ovaj Jovko. Pa dete e ovaj 25/26 godini. Uste pred nekoja godina slusnav deka na nekoj Albanci mu zel pari za deteto da go nosi na proba stranstvo i ovaj mu ja kidnal. Po eden mesec Albancite gore na Bajro na tatko mu parite mu gi barat. Coeko zel go otkazal vo Bitolski vesnik. :D
Zemete so rezerva muabetov ama od prilicno sigurni izvori e. Onaka kolku da imate pretstava za so coek se raboti. :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.016
Поени од реакции
7.737
Па како можи бе само лешинари да ни се лепат бе да му ебам мајката, еве и да речиме да сакат да го дат клубо на некој нема на кој, овој Гркот тешко хоштаплериште е некое, ќе му го дат ќе не пикни во некој каши, некој местенки и така сме отепани ќе не доотепат ко на Прилепчани шо му напраја...
Не се најде чоек да загризи салам и не се најде...
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
827
Hahahah koj bill ovaj Jovko. Pa dete e ovaj 25/26 godini. Uste pred nekoja godina slusnav deka na nekoj Albanci mu zel pari za deteto da go nosi na proba stranstvo i ovaj mu ja kidnal. Po eden mesec Albancite gore na Bajro na tatko mu parite mu gi barat. Coeko zel go otkazal vo Bitolski vesnik. :D
Zemete so rezerva muabetov ama od prilicno sigurni izvori e. Onaka kolku da imate pretstava za so coek se raboti. :)
Јас го потврдвам ова, зошто слично ќе напраше и за брат ми, да не ни беше сега веќе екс комшија и да не го фатеше татко ми в гуша да ги врати 500 евра !

Па како можи бе само лешинари да ни се лепат бе да му ебам мајката, еве и да речиме да сакат да го дат клубо на некој нема на кој, овој Гркот тешко хоштаплериште е некое, ќе му го дат ќе не пикни во некој каши, некој местенки и така сме отепани ќе не доотепат ко на Прилепчани шо му напраја...
Не се најде чоек да загризи салам и не се најде...
Не се најдоја луѓе за П Р О Т Е С Т ! ! !
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Ако го продат на тој хоштаплерот бел ден да не видат сите од Општина,до десетто колено....
Мамицата нивна хоштаплерска....
Шо ќе беше бе проклети луѓе,изроди,овие и децата ќе си ги продат за да профитират....
Ни грам морал немат....ама то е,шо си посеавме то ќе си жнејме,еве ви го Тројче....нека мавтат сега со знамињата на ветувањата Битола ќе биди најспортски град,на спортскиот компекс Тумбе Кафе....
Додека во другите градој прат екипи,додека прат спортски терени,овде продават клубој на местачи.....е то се реформите за Битола....:tapp:
Уште од сега си ги кажа Ѓупако планојте,ќе донеси некој партали ѓупци од Јужна Америка,избркани,проверени местачи,ќе избрка од нашите се шо ќе се буни,ќе ги остај само тие шо ќе се согласат да местат,ќе си клај негов чоек за тренер,некој шо нема А да речи,ќе си мести колку сака и кога сака,и ќе избега........
Ах леле шо дочекавме,некој во Општина да одлучва за Пелистер,за екипа шо ја граделе генерации и генерации играчи,спортски работници....
Докторо да преговара да го продава клубот.......:facepalm:
На татко му (аптекарот од Кичево) да не е клубот па така да го продава?:mad:
Не бе не бива од нас град,со овие (не)луѓе шо живеат овде,со вакви ситни продаени души не можиме да одиме напред,арно ни прат шо не дупат,така ни треба нас,ко сме кукајци....
После бегале луѓето,е ќе бегат шо ќе прат овде....
Ништо не остана појќе,се шо беше добро се запустија овие...
Се си легна на брашното,го ебаја градот до кочанка,сите си лежат,сите си ќутат,си ги гледат сопствените ситни интереси...
Ги купија сите,за да бидат работници за 8000 кај Стентоно,да се печат на сонце,да пуштат пораки на мобилен кој платил кој не платил паркинг,на улици шо ние со нашите пари ги иаме напраено....:facepalm:или да одат по 12 сати денот на работа во Кромберг...
Е бе Битола,моја Битола до кај стигна...:facepalm:
На времето имавме една од најјаките индустрии во Македонија,сега сме тешки греој....мизериии....:facepalm:
Море не заслужваме ништо добро ние,толку гнаса народ,толку завидливи луѓе,толку интересџии,сеирџии,кукајци нема нигде во Македонија..
Зато се ебаја лоповите,и никој со ништо не одговараше....
Пола Битола на питачки стап ја остаја со транзицијата и Тат,никој со прст не мрдна,сега чекаме некој да излезел на протест за ФК Пелистер?:facepalm:
Да ги брани интересите на Битола..
Се е купено,се е фатено....не остана ни медиум објективен,ни партија шо ќе ги брани локалните интереси,ништо нема..
Се е остаено така,да се пљачка слободно...
Секоја чест на тие 20,30 луѓе,како Горан,Декси...шо барем пишат нешто,на ФБ,на некој портал...иначе да не се тие,сите ќе мават лајкој и ќе дркат дека конечно Пелистер го купил некој...
Е до таму му се испрани мозоците на луѓето....
Појќе се замарат дали Барса,Реал,Јунајтед ќе купат нешто во преодниот рок,отколку за својот град....
Толку ебиветер луѓе нема нигде...
Ништо не остана појќе,остана само да се сеќаваме на убајте времиња,кога името Битола и Пелистер значеше нешто,кога луѓето мислеа со своја гла,денес се е ебиветер.....
Толку сме за жалење не сме ни самите свесни на кое дереџе сме паднати....:facepalm:
То најубо го гледат луѓето отстрана,шо со право ни се смеат и не жалат.....:facepalm:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.016
Поени од реакции
7.737
Не се најдоја луѓе за П Р О Т Е С Т ! ! !
Ете да речиме ќе протетираме за да не му се дај на овај арамијата клубот, ама нема посалам да го земи, то ми е мислата дека не се најде салам чоек да загризи за клубот...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Ете да речиме ќе протетираме за да не му се дај на овај арамијата клубот, ама нема посалам да го земи, то ми е мислата дека не се најде салам чоек да загризи за клубот...
Има друг, Цермат...
Колку и да е стипса батето,колку и да не е сериозен,за разлика од овај ни виден ни чуен е сто пати подобра опција,барем тука е,ќе го прицнат ќе фрла некоја банка...
Овај ќе се изнакради,ќе продај се шо можи(играчи,утакмици)и ќе избега,трага нема да му се најди....
Ама изгледа "газдите од Општина" сакат скроз да се отарасат од клубот,нејќат да дават пари заедно со Цермат,па вака му е најуба опција,ем ќе си лапнат некоја провизија за да му го дат клубот на Ѓуптино,ем ќе се куртулат од големо гајле..
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.016
Поени од реакции
7.737
Има друг, Цермат...
Колку и да е стипса батето,колку и да не е сериозен,за разлика од овај ни виден ни чуен е сто пати подобра опција,барем тука е,ќе го прицнат ќе фрла некоја банка...
Овај ќе се изнакради,ќе продај се шо можи(играчи,утакмици)и ќе избега,трага нема да му се најди....
Ама изгледа "газдите од Општина" сакат скроз да се отарасат од клубот,нејќат да дават пари заедно со Цермат,па вака му е најуба опција,ем ќе си лапнат некоја провизија за да му го дат клубот на Ѓуптино,ем ќе се куртулат од големо гајле..
Абе така ако гледаш ако има прав споственик за куро би му било да му се меша општината и да се прат пак политички заврзлами...
Не го знам кој е цермат ниту ништо ама чим не е маж да застани сам да си го земи клубот скрос во совоја сопственост и да си командува тој како шо сака се е џабе..
Би сакал прав сопственик, шо знај шо прај, мислам ме разбираш...
Се дури меша општината било какви раце во клубојте бел ден не гледаме то да ни е јасно...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Абе така ако гледаш ако има прав споственик за куро би му било да му се меша општината и да се прат пак политички заврзлами...
Не го знам кој е цермат ниту ништо ама чим не е маж да застани сам да си го земи клубот скрос во совоја сопственост и да си командува тој како шо сака се е џабе..
Би сакал прав сопственик, шо знај шо прај, мислам ме разбираш...
Се дури меша општината било какви раце во клубојте бел ден не гледаме то да ни е јасно...
Сите сакаме таков сопственик ама за жал нема да има,барем не во догледно време....
Толку го заглавија клубот со својте игри,шо никој со два грама мозок нема да се нафати да влегва во ваков клуб и да почни со работа....
Се е на сила...а ко е така не ја бива работата....
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.016
Поени од реакции
7.737
Сите сакаме таков сопственик ама за жал нема да има,барем не во догледно време....
Толку го заглавија клубот со својте игри,шо никој со два грама мозок нема да се нафати да влегва во ваков клуб и да почни со работа....
Се е на сила...а ко е така не ја бива работата....
Во то е клучот, дали стварно некогаш имало понуда? ете имаше некој членој шо тврдеа дека од Турци сигурно имало понуда..
Доколку стварно се пропуштиле такви прилики се најлошо треба да му се напрај ова владејачка гарнитура, сите бел ден да не видат...
Најголемата грешка му беше пред изборите ко се фалеја со небото граница или противници дека Реал Мадрид и слични ќе ни бидат, си ги добија изборите, си се наместија и се изнакрадија...
Има некој работи шо никогаш нема да ги дознајме, то ми е најмногу криво..
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Во то е клучот, дали стварно некогаш имало понуда? ете имаше некој членој шо тврдеа дека од Турци сигурно имало понуда..
Доколку стварно се пропуштиле такви прилики се најлошо треба да му се напрај ова владејачка гарнитура, сите бел ден да не видат...
Најголемата грешка му беше пред изборите ко се фалеја со небото граница или противници дека Реал Мадрид и слични ќе ни бидат, си ги добија изборите, си се наместија и се изнакрадија...
Има некој работи шо никогаш нема да ги дознајме, то ми е најмногу криво..
Sigurno dosega niz godinite imalo nekoja seriozna ponuda,zosto da ne i turskata,arno ama so onie luge vo opstina nikoj ne mozi da e na cisto.
Na ovie ne mozi da mu se verva i ako kazat deka utre e sreda.:нинџ:
Nad ovie luge vlast ima samo Gruevski i negojte,inace nisto ne postovat.:tapp:najmalce narodot so zivej ovde.:mad:
Se so vetija(a mnogu vetija) nisto ne ispolnija,namesto da odi napred klubot samo nazad se vrakame.
Ete i vo rakometot,partiski trista zavrzlami napraja,a legalno nemaat nikakvi ingerencii da mesaat,koga tamu prat mucki so ostanva za fudbalot vo koj se apsolutni"gazdi".
Edno e jasno,glumecot nema namera da napraj nisto arno za gradot,posebno ne za sportot,to e fakt,i nema na so da se nadevame.
Stom ova go praj bez sram jasno e so planira.:facepalm:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Sigurno dosega niz godinite imalo nekoja seriozna ponuda,zosto da ne i turskata,arno ama so onie luge vo opstina nikoj ne mozi da e na cisto.
Na ovie ne mozi da mu se verva i ako kazat deka utre e sreda.:нинџ:
Nad ovie luge vlast ima samo Gruevski i negojte,inace nisto ne postovat.:tapp:najmalce narodot so zivej ovde.:mad:
Se so vetija(a mnogu vetija) nisto ne ispolnija,namesto da odi napred klubot samo nazad se vrakame.
Ete i vo rakometot,partiski trista zavrzlami napraja,a legalno nemaat nikakvi ingerencii da mesaat,koga tamu prat mucki so ostanva za fudbalot vo koj se apsolutni"gazdi".
Edno e jasno,glumecot nema namera da napraj nisto arno za gradot,posebno ne za sportot,to e fakt,i nema na so da se nadevame.
Stom ova go praj bez sram jasno e so planira.:facepalm:
Јас ова одамна го зборам,само многумина се затрчаа дека сакат стадион...То се убо,ама во некоја друга држава..На глумецот не му е срам шо пред камера дава изјави од типот : оние шо го сакат Пелистер и стадионот тоа да го изразат во бројки...:tapp: Ете се се гледа на кое дереџе сме нема потреба од коментари.Се има еден куп пати избламирано на тв медиуми ни срам ни ништо!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.918
Поени од реакции
7.340
Најверојатно се откажува гркот од купувањето на клубот прво почна акцијата за негово откривање па следеа деманти и откажување на соработка тие што го носеја за на крај и сам да се откаже ;-)
Сепак да видиме утре што ќе изгласа советот на општина Битола
Ако го земат цермат нека тераат како што треба оти нема кај да ни бегаат ќе бидеме верна сенка на клубот ;)

ps.најверојатно за Недела ќе го имаме и Ганчев се надевам дека ќе најдат и салам шпиц! Односно мора да најдат уште барем два три добри играчи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom