Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
Nekni so Pobeda pocnavme so vtor sostav edinstveno stoperite Kice I Kostov bea od prv tim drugite site bea od rezervite koi ne bea losi za razlika od Pobeda koja cekase na gotovo nisto ne izigraa samo se karase Jane trenerot nivni nisto drugo posle vtoriot del so nekoja izmena kade.pak ne vlegoja prilepcani ostanaa na klupa gi pobedivme Bez notu eden prilepcanec osven Mario so igrase vo prvite 45 minuti mozese da dajme uste eden gol no vazni se bodovoite iako site misleja deka ke mu dajme bod nasite izigraa cesno I pobedija se nadevam deka isto ke bidi I posledno kolo so Osogovo nema da se stramime I cesno gi pobedime da nema lutenje ko ne mu pustivme na nikoj ne treba nitu niv
Muabeti na golemo ima za novi gazdi od turcija no dali vistina mu odgovara toa na site vo klubot ke vidime sledniot period isto ima muabeti da se bara nov trener za so ne veruvam deka Vlatko ke se otkazi taka lesno oti ima uste edna godina so vlezot vo prva liga za igraci sega za sega nema nisto najverojatno prvo da se vidi so finasii ke imame koj ke bide trener posle tie da biraat igraci no cinam bilo koj da mozi Bitolcanec da go zemime treba uste sega nema so da zagubime oti po mal trosok e za stan bilo kako bilo sega e najvazno da ne se daj poslednata utakmica na Osogovo da ostanime cesni do kraj da ne se gubi liceto za tugji interesi no pak na bod me mava deka ke izigrame nereseno ili najubo da tepame da nema posle muabeti I narusuvanje na atmosverata pred pocetokot na slednata sezona

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
677
Поени од реакции
1.288
pionerite so skupi 0-0 a imavme preku 60-70% posed na topka i mnogu sansi ne iskoristeni … steta ke bevme sampioni so ogled deka poslednoto kolo so belasica mislam igrame a tie so skendi pa skendi ke mu ja daj i ke bidsat sampioni skup.. okolu igrata rekov imavme 60-70% posed ama slaba realizacija i ne iskoristivme sansi prvoto a skonojte avtobus parkiraja plus 20 min so igrac poke igravme ama nema vrska ima deca so imat potencijal to e najbitno
e sea dr rabota jas so sum prijatno iznenaden
okolu 20-25 deca na vozrast ne poke od 12 god samo volno so megafon cela utakmica navivaja i to site posledno komponirani pesni:D
zapalija i bakli i dimni vo dva navrati
IMG_0086.jpeg
p.s ova radi staroto go pisam znam deka go interesira so se desavalo:D
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
pionerite so skupi 0-0 a imavme preku 60-70% posed na topka i mnogu sansi ne iskoristeni … steta ke bevme sampioni so ogled deka poslednoto kolo so belasica mislam igrame a tie so skendi pa skendi ke mu ja daj i ke bidsat sampioni skup.. okolu igrata rekov imavme 60-70% posed ama slaba realizacija i ne iskoristivme sansi prvoto a skonojte avtobus parkiraja plus 20 min so igrac poke igravme ama nema vrska ima deca so imat potencijal to e najbitno
e sea dr rabota jas so sum prijatno iznenaden
okolu 20-25 deca na vozrast ne poke od 12 god samo volno so megafon cela utakmica navivaja i to site posledno komponirani pesni:D
zapalija i bakli i dimni vo dva navrati
Прегледај го приврзокот 417387
p.s ova radi staroto go pisam znam deka go interesira so se desavalo:D
Фала ти шо мислиш на мене но и јас си ја бркам работата не оставам на случајности
Денес со осогово покрај глупите муабети дека ќе му ја дајме очекувам барем 0-2 ако не и повеќе за завршување како шо треба на сезоната
За ова со децата се супер се надевам последно коло Слога и Искра меѓу себе ќе играат нерешено да земиме титула но сами ја пропуштивме шансата нејсе реков и порано во малите категории имаме успеси оти имаме таленти после е проблемот шо не се пустат децата дел ќе се откажат дел ќе заминат и се пустат генерациите како последните 15 години за тоа наместо на резултати да се фокусираме најмногу на инфраструктурата!

P.S.Инаку ќе беше јако цела група да се појавеше на трибина барем на второто полувреме ќе му останеше на децата тоа во меморија дури се живи само така се прај тоа шо треба !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
345
Поени од реакции
183
Фала ти шо мислиш на мене но и јас си ја бркам работата не оставам на случајности
Денес со осогово покрај глупите муабети дека ќе му ја дајме очекувам барем 0-2 ако не и повеќе за завршување како шо треба на сезоната
За ова со децата се супер се надевам последно коло Слога и Искра меѓу себе ќе играат нерешено да земиме титула но сами ја пропуштивме шансата нејсе реков и порано во малите категории имаме успеси оти имаме таленти после е проблемот шо не се пустат децата дел ќе се откажат дел ќе заминат и се пустат генерациите како последните 15 години за тоа наместо на резултати да се фокусираме најмногу на инфраструктурата!

P.S.Инаку ќе беше јако цела група да се појавеше на трибина барем на второто полувреме ќе му останеше на децата тоа во меморија дури се живи само така се прај тоа шо треба !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Другар спремај гајбата пиво нека се лади, денес Паунов ке ве реши. Со среќа во прва лига.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.361
Поени од реакции
303
Bravo za Pelister...mu ja pusta na osogovo 1-0
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
Не знам шо да речам страмота е ова за сите од еден до последен во клубот шо е разликата од Блашко до легендите и овие ја наместија и дадоја на Осогово еј ами да треба за пари салам утакмица со се деца ќе се продадат резил да ги јади од управа,стручен штаб и играчи се фрлија во вода цела година шо играа или не играа да не беше партијата уште сто години ќе игравме 2лига дно дна шо да речам освен дека никој не заслужува да биде во Пелистер !
Ова како кравата шо давала млеко и на крај ја клоцна кофата сега една чистка во клубот нов газда со целосен рестарт оти вака тие исти курац од порано падни ,стани еден чекор напред па два назад барем терени да се направија ќе останеа вака се џабе за неколку души само ќар катастрофа
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Резил да ве јади умрени едни .
Ги испаднавте Тетекс и Победа низ вода бараж за Осогово , кретеноиди едни
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
345
Поени од реакции
183
Резил да ве јади умрени едни .
Ги испаднавте Тетекс и Победа низ вода бараж за Осогово , кретеноиди едни
Koj mu e kriv na teteks i pobeda bez pari fudbal ne se igra, teteks bod nemoze da zeme sega pelister mu e kriv, teteks vo kocani izgubi 4-0 pobeda ovaa godina ako ne ispadne naredna sekako doma igrase pobeda i so arsimi negotino utakmici so morase da gi dobie isto i kozuf, dodeka ne si otide Geso isto ke bide.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Koj mu e kriv na teteks i pobeda bez pari fudbal ne se igra, teteks bod nemoze da zeme sega pelister mu e kriv, teteks vo kocani izgubi 4-0 pobeda ovaa godina ako ne ispadne naredna sekako doma igrase pobeda i so arsimi negotino utakmici so morase da gi dobie isto i kozuf, dodeka ne si otide Geso isto ke bide.
Пелистер е крив кој да е , како шо не му пуште на Победа и Тетекс требаше исто и со Осогово ..резил
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.723
пелистер ја оствари целта годинава,како што напиша митко,нема потреба од вакви дискусии,пуштање на отепани клубови кои се катастрофа организациски......па победа ја уништија самите раководители,имаа клуб кој се натпреваруваше во европа,фатени живарка со далавери ,одтогаш никој не се нафати пак сериозно да ги среди,за жал еден од најфудбалскиот град нема прволигаш,а тоа индиректно кажува колку е добра лигата и дали вреди воопшто вложување во оваа лига и првенство кое е на најдолно рамниште.......парите вложени во фудбалот овдека се фрлени в канта,слабо се стои со спонзори,стадионите се празни,не се продава никакви реквизити од клубовите,немаат фан зони,ресторани,други придружни објекти како би се самофинансирале......сакаме да гледаме добар фудбал,тоа треба некој да го плати......
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Овој или во некој замислен свет живеј или ни је одавде , само незнам дали сам се лажи или мисли некој ќе му поверува .
Ај со Тетекс ќе речиш се бркавме се уште со Детонит , а Победа бе , шо кур на децата од Победа му се праеја мангупи и ги тепаа.
Пак ќе речам резил
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.063
Поени од реакции
724
Дечки убо ви рече Митко, Пелистер игра чесно и поштено против сите, само лош ден денес, нема никаква врска Победа, Осогово, или некој друг.Битно целта е остварена!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom