Фан Клуб: Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
Ради та реченица се заангажираја сите за да не пикнат прва лига.:D
Горан испрати порака со заканувачки тонови на ТВ.:icon_mrgr:
Неизбежна беше реакцијата кај бизнисмените во градот после таква порака испратена преку јавен медиум.:oeoeoe:

Иначе утре очекувам да извадиме нерешено на првата утакмица, и во недела да се упатиме сите накај Ѓорче...:pijani::pijani::pijani::pijani::pijani:
 
Последно уредено од модератор:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Sega gleav sme imale 16 gostuvanja ako dobro izbrojav vo 2MFL od koi so Kicevo,Skopje,Ohrid,Novaci,Prilep,Miravci i dva natprevari na kumurno i dva na nasiot stadion so e ubedlivo najgolem broj do sega od site n.g. ovaa godina sigurno a mozebi i vo istorijata no pak za toa mozi vgodina da ima poveke vo 1MFL oti se igra dvokruzen sistem so znaci 18 gostuvanja plus vo kupot :D no se ke padni vo voda ako ne go pominime barazot za toa site utre(sreda) i Nedela vo Gorce da si go vratime klubot kaj sto mu e mestoto !


p.s.nisto od dogovorot so turnovo(ne ja davaat) pa ke mora da pobedime cisto i za toa e karantinot i organizacija za utre i nedela ;)

p.p.s.da napomenam iako pola od gostuvanjata se Prilep i Novaci mora da napomenam deka SITE se so sopstveni sredstva bez nitu denar od upravta i gazdata na klubot !
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.246
Поени од реакции
3.263
Зашто не ја даваат Турново?? Што им бидна сега??
Без секирацие лицето што беше во Тетекс ќе среди, ќе ги фатите судиите :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Зашто не ја даваат Турново?? Што им бидна сега??
Без секирацие лицето што беше во Тетекс ќе среди, ќе ги фатите судиите :)
Liceto ostanuva vo teteks plus i kaj nas ke pomaga a sudiite uste ne se objaveni i delgirani utre pred natprevarot ke gi kazat sega za sega samo se znaj delegatot a Turnovo i gazdata nivni si ima drug esap oti izgleda na akademijata mu padna lesen protivnik so ne e od partijata a so toa najverojatno ke vlezat vtora liga pa nema potreba da se fuziraat ili dvete ekipi da igraat vtora liga koga moze turnovo prva a akademijata vtora liga ...
Abe so saka neka bidi utre za inaet na dusmanite ke tepame 1-0 kako i vo Nedela samo da gi zaprime timov i pandev !
 
И

Игнориран член

Гостин
Ако не планират да испаднат Турново тогаш тешко прва лига.
Со овај тим шо го имаме, и играта шо ја прикажаја нашите на терен во последните 7-8 кола, нема шо да бараме во баражот. Ќе не поминат лесно...
Работата е шо првата утакмица секогаш се игра, а втората се мести . Ако платат нашите за втората утакмица ќе ни ја пуштат, ако не па-па.
Да почекаме да не брзаме... Ќе видиме прво утре шо ќе биди.
И пораз со еден гол разлика не е лош резултат за првата утакмица. Ако не шлакнат уште утре 2-3 разлика готово ќе биди.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
5.161
А неубо вака :D СПОНТАНО ќе соберат 30 000 евра пак од општината и ќе пуштат утре на сметката на ФФМ да судат пенал за нас иначе не оди на арно работата:D
Не ми се верва толку прашина да се крена после третото место и така лесно да ги турнат гајќите, иначе незнам шо се буните убо си е кажано АКО НЕ ВЛЕЗИМЕ 1 ЛИГА НЕКОЈ ЌЕ ОДГОВАРА :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Ако нема политики од страна мене ми е страв дека не можиме турново да го поминиме, реално на терен поалаби сме, ме уљандиса горан брат ова шо го читам од тебе...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
5.161
Од 0 до 1 гол :свиркам::свиркам::свиркам:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ако не ја кренат играта барем за едно ниво погоре,од сите тие последни утакмици го јадовме грбачот..
Освен со Тетекс,на сите други мечеви бевме слаби,игра без идеја,неповрзана,неконкретна игра,многу грешки во одбрана,слаб неивентивен напад,многу грешки на средина,еден куп изгубени дуели,грешки во додавања,најобични додавања итн...
Реално сме послаб тим од Турново,и не треба да се лета во облаци многу,и таков треба да е пристапот,не смеј во никој случај да се залетаат и да тргнат безглаво во напад...
Премногу дупки имаме и во дефанзивниот среден ред,а пред се во одбраната,посебно страничните позиции..
Ако примиме некои наивни голови,посебно ако е некој брз ќор гол на почеток заебано ќе биди..
Ќе мора да се издржи то почетно испитување на силите,па да се види после до кај сме...
Играта наша се знај каква е,горе долу знајме шо да очекуваме,Турново е непознаница шо можи да понуди,и колку се спремни..
Сезонава на неколку пати покажаа со појјаките екипи дека имаат некојси квалитет,ќе видиме денес од шо се напраени..
Само да не не потиснат на почеток,после полесно ќе биди,ако тргнат нашите да бркат резултат тешко ќе биди..
Барем Пашето да биди на нивоУ...ако прими некој бос гол нема да е на арно..
Првиот меч е доста значаен,ако успејме да се одржиме денес полесно ќе биди,посебно ако останиме непоразени,после притисокот ќе биди врз селаните и ќе биди малку полесно да се игра,иако реално не сме некоја екипа која знај да искористи вакво нешто..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Да се паметни да искористат со играч повеќе уште два гола да им стегнат и в недела чкембарска екскурзија да се прај до Ѓорче.
Откако заводивме некако како да се повлекоа. Многу ризичен потег имајќи ја предвид ситуацијата. Бартон :)
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
1:2 vodime na poluvreme. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom