Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.196
Поени од реакции
6.868
За утакмицата нема шо посебно да коментирам ,пократ сите проблеми во клубот и немањето соодветни припреми тaква игра очекував од Пелистер...А моето видување за утакмицата ќе го пренесам од само еден статус на еден чоек кој си руши рекорди :cuc:

Јavno ke se otkazam od i od nacija I od se, zivejte vie samo vo Skopje uzivajte.Dali tolku go mrazite nasiot grad, ke dojdi den ke ne molite .Viknavte sudija od Skopje da sudi derbi , komentatori so navivat za Vardar.Kako ne vie stram ,dali nekoj funkcionira, dali ima nekoj ceoek da vidi so se slucva, dali postoj normalen vo ovaj skopski svet ili uzivate da ja mrazite Bitola?
и не е само тој,има полно вакви........

слабо дерби,никакви искри,жар во играта,играчите делуваат како сега да станале од кафана прејадени препиени па ајде да се размрдаме на “утакмица“...........она што стварно боде во очи е болдираниот статус,желба да се покаже кој е главен овде.............убаво рекол - ќе не молите еден ден,само кој ден.........
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.187
Поени од реакции
1.484
So bidna so prodazbata na akciite

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
до кај е опоравувањето на Ријад Демиќ или толку од него?
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
до кај е опоравувањето на Ријад Демиќ или толку од него?
Демиќ не поќе наш играч .
Нашите немале пари да го плаќат за џабе , дури се опоравува.
Многу ми е криво за него шо не видовме каков играч е . Само 15 минути изигра и се повреди.
Требаше да го задржиме по секоја цена , ама финансиската состојба ни е очајна.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Абе ние Жуниор и Томе здрави не ги задржавме па Демиќ повреден со наши пари да се опоравува...немаме управа едноставно.
Инаку ојде уште еден понеделник и сеуште ништо... Ајде Декси излези со некоја ударна вест.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Денес требаше да се отворат и разгледат понудите, не очеквајте одма некоја вест дека не купил некој. И да го купи некој клубот, кажаја таму дека 40 до 60 дена трај процедурата за префрлање (ова сигурно само за нас важи). Дури да помини то време, сезоната ќе биди при крај.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Сега да се тепат Ѓорчепетровци во недела па да ја спасиме сезоната..
Ако успејме овие неколку кола да да вадиме позитивни резултати имаме шанси за нешто појќе и да фатиме место во Европа....
Турново без Блажевски ќе паѓат допрва(би требало)од Работнички треба да се плашиме,Металург се тука сериозни,Шкендија не би требало да не стигнат,посебно не со онаква игра на гости...
Ама ќе мора да се игра похрабро на гости,и без пардон дома....
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Во наредните 24 часа, а можеби и побрзо ќе биде познат новиот сопственик на Фк Пелистер !

ТРИ ПОНУДИ ЗА ПЕЛИСТЕР !

По официјалната продажба на акциите на ФК Пелистер, неофицијално дознаваме дека до општината се пристигнати три понуди за купување на познатиот битолски фудбалски бренд. Имињата на понудувачите ќе бидат објавени во следните 24 часа, затоа што се чека да не има уште некоја понуда која е испратена по пошта.

Сите оние кои сакаат да го купат Пелистер ќе имаат поединечен разговор со градоначалникот на Битола, Владимир Талески по што ќе следува одлуката за тоа на кого ќе бидат продадени акциите на „зелените“, кои чинат 25.000 евра за пакетот од 100 отсто сопственост.

Условот е новиот спонзор да вложува минимум 300.000 евра годишно во екипата.

Низ Битола веќе се коментира кој е нивниот фаворит затоа што и фудбалерите и навивачите стојат зад единствената домашна понуда. Благодарение на тие луѓе Пелистер во минатото излезе на меѓународна сцена.

Извор
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
@Deksi Да не има понуда од оние со белите чаршафи шо се наметнати ??:cool:
Пошо глеам 2 понуди биле од надвор ... Па си реков да не има некоја и од Азија...:giggle:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
831
Поени од реакции
990
Deksi se dosega se samo proverebi informacii pisis takada kazes utre e vtirnik tesko deka nekoj ke poveruva.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
Па немора да ме следиш шо кажувам јас ;) УЖИВАЈ КУЛИРАЈ ! А ова денес горе долу истиот текст ке го има и во Македонски Спорт па ти види дали е проверена информација или не ;) Да ти дам 20 денари да купиш еден Македонски Спорт или ќе помиш во некој трафика кај некој позат па ќе прочиташ фрее оти не гарантирам можи и да ја нема во Македонски Спорт пошто тие само проверени информации објавуваат :)


@Deksi Да не има понуда од оние со белите чаршафи шо се наметнати ??:cool:
Пошо глеам 2 понуди биле од надвор ... Па си реков да не има некоја и од Азија...:giggle:
Нема такви :D Да имаше таква немаше да биди најприфатлива домашната (со странски ветар) :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.853
http://sh.wikipedia.org/wiki/Bergerove_tablice#11_ili_12_u.C4.8Desnika

Se dumam dalie podbro da bidime 3-ti ili 4-ti sepak od nas nema da zavisi tuku od rabotnicki-vardar kako ke izigraat nase e da pobedime so gorce pa otom potom iako rasporedot na 3-to plasiraniot povek mi odgovara znam deka Pobeda pred skoro deset godini uspeaja da bidat sampioni iako bea treti ...
Tabelata ke vrsiti poslednoto kolo
http://www.macedonianfootball.com/index.php?option=com_joomleague&func=showResultsRank&p=10&Itemid=125

Za ponudite ke cekame uste nekoj den vazno e deka imalo zainteresirani i se spekulira so iminja ama najdobro site da kutime i pocekame oficijalno nema potreba od brzanje i lazni nadezi pa za toa vreme e da svikaat pres od opstina ..samo em plasi deka ek cekaat i odovlekuvaat se do posleden moment za da dobija sitni politcki poeni pred izbori kako so terenot so vestacka treva koje gotov a namerno en go pustaat vo upotreba za da bide vo kampanjata :гомце:

p.s.za riad i mene mi e zal koga mozvme da gi cekame vrapceto i blagojce mozese da go cekame i raid i taka ima slobodno mesto za stranec veke koga ne zedovme spic a sega bi bil zadovolen i so maznov da se zemi a za trener se znaj mane a ako ne mozi toj kostov ili ete trenevski ;)
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
http://setaliste.com.mk/sport/fudbal/6418-narednata-nedela-odluka-za-idninata-na-fk-pelister
ова важи дека има избори не за нешто друго.Ко наближат изборите
е речат - еве гласајте за нас и од утре европски Пелистер и нормално рајата....
Ништо нема да бидни не очекувајте спонзор дрн-дрн...ниту било ниту ќе биди,со ова аматеерско работење на спортски план се види спортот во Бт:drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom