Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 ноември 2012
Мислења
57
Поени од реакции
27
Колку чкембари ќе има во недела? Момци само јако газете ги скопските педери појаки сте позз до вас.:свиркам:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.853
Tikvari imate tema vardar - pelister i tamu stavajte vide,a jadete gomna, vergajte i pisete sto sakate ne ja truete ovaa tema na klubot so vasite gluposti !

Inaku utre tepame 0-2 strelci vodenicarov od sloboden udar i mojsov od dalecina ke ja iskoj !
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
831
Поени од реакции
990
Муабет има низ градот шо само некој блиску со луѓето од клубот ги правеа на 2 метри од мене, демек Вардар - Пелистер 1/2 била местена, демек последна утакмица на монголот и ќе ја местел и ред други работи слушнав ама не е се за на форум ... Чоекот шо го кажа муабетот не е било кој, збор го држи за фудбалот во цела Македонија... ДАЈБОЖЕ да е во криво... ама по муабетите можи и така да излези...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
По реално е да е 2-1 од колку 1-2 нема шанси да е така.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Муабет има низ градот шо само некој блиску со луѓето од клубот ги правеа на 2 метри од мене, демек Вардар - Пелистер 1/2 била местена, демек последна утакмица на монголот и ќе ја местел и ред други работи слушнав ама не е се за на форум ... Чоекот шо го кажа муабетот не е било кој, збор го држи за фудбалот во цела Македонија... ДАЈБОЖЕ да е во криво... ама по муабетите можи и така да излези...
Оти да е дај боже во криво, ко ќе победиме ? :D И така се мести на мртво кај нас, оти не и ова :D
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Муабет има низ градот шо само некој блиску со луѓето од клубот ги правеа на 2 метри од мене, демек Вардар - Пелистер 1/2 била местена, демек последна утакмица на монголот и ќе ја местел и ред други работи слушнав ама не е се за на форум ... Чоекот шо го кажа муабетот не е било кој, збор го држи за фудбалот во цела Македонија... ДАЈБОЖЕ да е во криво... ама по муабетите можи и така да излези...
Се само кажвате некои работи од типот "не се за на форум" па ако разгледаме ништо не е за на форум вклучено со нас.Исто и некој погоре имаше напишано во врска со парите од играчите и истоо НЕ Е ЗА НА ФОРУМ...е добро за кај е?Шо туку криете и вие,или профит земате за ширење информации а?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
добар изглед на трибина денеска според сликите по порталите :)
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
А шта речи , коју пораку послати...:)
Искрено не очекувам дека ќе земиме бод денес , се си мислев дека ќе доживејме уште еден дебакл.
Се гледа од авион дека немаме напад воопшто , голема грешка се напрај шо не се купи барем еден напаѓач . Колку толку ќе бевме поконкурентни , вака се гледа дека неможиме да очекуваме премногу.
Вардар изигра многу слабо , не дека ние бевме нешто подобри на теренот па и зато е ваков резултатот.
Со деца од 17-18 години во тимот и ова е успех ако глеаме реално на работите.

На трибини солидно , нашите беа во солидна бројка и покрај ситуацијата која настана околу клубот за време на паузата и големата незаинтересираност кај луѓето за фудбал после сите клошарски работи шо се издесија предходно.
Задоволен сум од резултатот , ама не и од играта.

Нареден меч играме дома со Ѓорчевци , па се надевам дека ќе тепаме за да се задржиме горе на табелата .
Ќе биди тежок натпревар , пошо тие имат нов тренер... Тренер кој буквално знај како дишат нашите и ги знај сите наши слабости и предности (ако такви постојат:))

Сега останва да видиме утре кој шо понудил и какви се планојте за во иднина , дали ќе ја решиме еднаш финансиската состојба или ќе се мачиме уште во идинина .
До тогаш , лапајте ( . )( . ):cool:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Инциденти имаше или слабо ?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Од тоа шо успеав да го видам од трибина, не бевме лоши. Се знае македонска лига се игра едно полувреме а после тоа сите лежат.
Пеналот беше смешен. Успеавме да освоиме бод од тешко гостување, и покрај лошата состојба и атмосфера во клубот. Дечките изиграа храбро. Да се надеваме и на сериозен купувач и да видиме и ние светла иднина.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Онај пенал е смешен!Ама се знај како се суди за вардар ништо чудно то...Дечките супер изиграја,таа е слиата во мак лигата не треба да очекуваме кизнај шо.Искрено со клубот незнам шо ќе биди,секој на некој му ја дава топката дека тој е одговорен а времето си врви бодовите си заминуваат....Цел натпревар со Марковски во нападо :ROFLMAO: ќе дајме гол ако поигравме уште 10 сати можи :tapp:.Не го обвинувам него шо незнај толку,поќе ја обвинувам управата и клубот шо ги продаде напаѓачите и сега немаме со кој да играме и зато протестирам и не одам на натпревари!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.467
Поени од реакции
5.931
За утакмицата нема шо посебно да коментирам ,пократ сите проблеми во клубот и немањето соодветни припреми тaква игра очекував од Пелистер...А моето видување за утакмицата ќе го пренесам од само еден статус на еден чоек кој си руши рекорди :cuc:

Јavno ke se otkazam od i od nacija I od se, zivejte vie samo vo Skopje uzivajte.Dali tolku go mrazite nasiot grad, ke dojdi den ke ne molite .Viknavte sudija od Skopje da sudi derbi , komentatori so navivat za Vardar.Kako ne vie stram ,dali nekoj funkcionira, dali ima nekoj ceoek da vidi so se slucva, dali postoj normalen vo ovaj skopski svet ili uzivate da ja mrazite Bitola?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom