Фан Клуб: Пелистер

Д

Дуле Пацов

Гостин
Утре клубот ќе биди на продажба , да се надеваме дека ќе има некој заинтересиран да го земи .
Единствено добро решение во моментот е клубот да го земи Гриша Ганчев(газдата на Литекс) . Па со некој буџет од 500-600К евра и играчи од Литекс да станиме стабилен прволигаш во иднина. Луѓето се во фудбалот години и се многу подобра опција од овие од Пелистерка(кој се продолжена рака на власта).
Да видиме утре шо ќе се деси , иако искрено не вервам дека нешто добро ќе донеси утрешниот ден...
Се некако ми оди дека ова со продажбата е само мачкање очи , нема никој да се појави на продажбата и ќе ја затворат со изговор дека нема заинтересирани (као еве демек не е до нас , ние го даваме клубот ама никој нејќи да го земи) и ќе си остани се статус кво.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Утре клубот ќе биди на продажба , да се надеваме дека ќе има некој заинтересиран да го земи .
Единствено добро решение во моментот е клубот да го земи Гриша Ганчев(газдата на Литекс) . Па со некој буџет од 500-600К евра и играчи од Литекс да станиме стабилен прволигаш во иднина. Луѓето се во фудбалот години и се многу подобра опција од овие од Пелистерка(кој се продолжена рака на власта).
Да видиме утре шо ќе се деси , иако искрено не вервам дека нешто добро ќе донеси утрешниот ден...
Се некако ми оди дека ова со продажбата е само мачкање очи , нема никој да се појави на продажбата и ќе ја затворат со изговор дека нема заинтересирани (као еве демек не е до нас , ние го даваме клубот ама никој нејќи да го земи) и ќе си остани се статус кво.
јас мислам дека утрешниот ден ќе донеси повторно сонце како денес,широк сокак ќе биди топ со луѓе по кафичи и то е то....а шо се однесува до клубот и продажбата тури му пепел :drk:.Сега баш пред избори му текна наеднаш за продажба?:cautious:кај беа минатите години?o_O или ај колку да се речи прајме нешто,и онака си ги истрошија адутите за друго незнат шо да лажат....поминаја (еѓипќаните,турците,шеиците и ред други) сега е ред на продажба хаха :ROFLMAO:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Денешниот ден ако не продажба ќе донеси друга ЛАГА на двојче, незнам само до кога и до каде ... За што станува збор сабајле околу 11 часот на фан страната https://www.facebook.com/IMoetoDeteKeNavivaZaPelister ... НА ЛАГАТА КРАТКИ МУ СЕ НОЗЕТЕ !!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478


Од денешниот ПАЗАР...(понудата на Македонска берза)
Пелистер нигде го нема...(изгледа некој друг вторник е во прашање):)
Абе да ви ебам лопужите да ви ебам,до кога со лажење?:mad:
 
Последно уредено:

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Од денешниот ПАЗАР...(понудата на Македонска берза)
Пелистер нигде го нема...(изгледа некој друг вторник е во прашање):)
Абе да ви ебам лопужите да ви ебам,до кога со лажење?:mad:
Дури македончето не ја извај кубурата од појасот шо ја чува за црни деној... ама галиба уште не се дојдени црните деној, ќути оти можи и полошо да биди! двојче лапна трет мандат, сега ќе ни ја еби мамицата, народот наш ке ќути за 8000 ќе се влечка по партии да го пикнат на договор на 3 месеци во рек и пак ништо нема да се смени.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.775
добро утро : ))) прекрасно вторнично утро........ени њузз бојзз ??
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Епа дпмне и официјално ги изгубивте гласојте од љубителите на спортот во Битола.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
7.181
Епа дпмне и официјално ги изгубивте гласојте од љубителите на спортот во Битола.
така ти си мислиш .....абе овај народ и газ ќе дај и пак ќе гласат за некоја партија ....дур не се преземи нешто радикално пример да се запали општината нема да има никакви промени ......ееееееееееее Битола,Битола каква беше,каква те напраја.......
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
турете му кур се е џабе, кое губање гласој кој бакрачи...дојдодја избори сега си се активираја тие и ги боли и за клуботи за стадионот и за навивачите. а и тешко е да се преземи непто порадикално оти пак ќе се напрај рабоата како за стадионот тогаш ко се протестираше...ќе излези другата страна која му лижи газ на она мадето скапано и ќе кажва нешто шо врска нема.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.775
Епа дпмне и официјално ги изгубивте гласојте од љубителите на спортот во Битола.
ништо не губат,секако битолчани одамна ги боли за клубот..........немаме стадион,немаме помошни игралишта за младинците,немаме еден играч кој е врзан за клубот - ништо немаме.........не барале белгијци,египќани,австралијци,марсовци Ха!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Важно напредваме:vozbud:,пред то беше понеделник,сега вторник.....:icon_lol:
И како по обичај тие шо се надлежни си ќутат,топката ја префрлат на УПРАВАТА...а таа управа кој ја кладе?(Миљач,Кашкавал и цела сурија),Монголо си ќути,никој не се јавува,сите чекат,шо чекат само не ми е јасно?
Море ајде таму,ебете се ми матер сите апаши,му ебавте мајката на спортот во градот....
Џабе и протести и палења на згради,и пароли...уво не ги боли овие,тие си ја терат агендата,дали неколку стотина луѓе шо уште се замарат за спорт во градот ќе гласале за Вмро или не ги заболе колку за ланскиот снег...
И така ќе си победат убедливо,знат шо прат тие,и магаре да кандират ќе победи убедливо,нив исто му се фаќа,никој не не ферма ни 0%.....
Само ние сме несалам шо се лажиме и се надеваме дека политичар ќе ти најди спонзор,и дека можат да напрат нешто за спортот..
Спортот и политиката не одат заедно,кога тогаш ќе пукни тиквата....
Не е ова Скопје,таму Самсоненко доби стадион спремен,сала спремна за ЛШ,пак има инфраструктура,и пак си гради нови терени..
Овде еве е и да дојди некој ќе добие компир печен од страна на помошни терени,логистика..
Шо ќе добие?освен да шитка играчи......
Ништо не бива,се е мачкање очи....пара треба да се вложи овде не играчка....
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
А оти шо си мислевте вие,дојде свети вторник? :LOL: јас незнам зошто и воопшто се замараме поќе со фудбалот,то е помината работа,уште неколку души шо сме вака другото се е џабе.Не гледате цела младина од Битола е во странство замината,кој иселенички кој во фаза на заминување а вие барате стадион и па уште во вторник ќе се продаел клубот :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:...дека вторник е пазар зато така рекоја :icon_lol:.Сега наредно во шо ќе повервате...во петок???:pos: Баталете клуб,стадион и спорт то веќе НЕМА ДА ГО ИМА!Ќе си тлеат онолку колку да има нешто,на фудбал ќе се оди колку дома да не се седи пролетта дури е ладно и то е то...А поќе навивање,кореографии ,гостување и ред други срања мислам дека во оваа ебана држава не се ни потребни.Кога толку се обидовме напрајвме добар резултат,се врати публиката се врати шмекот за на фудбал и на сето то наместо да има награди призаннија да му ги подобрат условите на играчите за време на одморот тие стоките мамицата во газот да му ја ебам јас :mad: се испустија,продадоја и заборајте резултат и фудбал!Нема и нема ни да има!Се е само за интерес и перење пари,поќе ниту кур ме боли кој е кој во клубот ниту одам да гледам,сето шалабајзери души продаени све да ви ебам!!!Гледам ДЕТЕТО (тимот на админи) се обратиле до господнинот во општината :X3: преку фб и демек тие од таму надлежните : ние ништо не знајме си има управа!Ама и никако на крајо од муабетот не заборај да го спомни проектот шо го праеле...Демек сега не не гибајте за клубот остајте не работиме на стадионот:P:D Еххх,беее незнам како не му срам и незнам како и му вербате и се надевате дека стадион ќе ви праел...со кој пари и од каде?Ко ќе видиш колку не чини народо во Битола па то не е можно..тат и сдсм го опљачкаа пола град и со пари и фабрики и овие овците пак трчат први на избори те за едните те за другите :facepalm:.За ова стока од народ треба да умира за глад,ама буквално така па можи ќе се подсмени нешто (а и тогаш некој ќе вика дека му е убо ;)).така да баталете спорт и терени и клубој и цело срање шо е.Е сега друго ,некој погоре напиша дека и магаре да клат ќе победат овие актуелните...до негде е така,ништо не изгубија од чкембарите да знајте ви тврдам 1000 % пак сите чкембари ќе гласат за вмро,само работата е шо на минатите избори разликата во Битола меѓу двете ебани партии беше мислам околу 750 гласа,па можи ќе му здожежи сега ко ќе има ;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
А оти шо си мислевте вие,дојде свети вторник? :LOL: јас незнам зошто и воопшто се замараме поќе со фудбалот,то е помината работа,уште неколку души шо сме вака другото се е џабе.Не гледате цела младина од Битола е во странство замината,кој иселенички кој во фаза на заминување а вие барате стадион и па уште во вторник ќе се продаел клубот :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:...дека вторник е пазар зато така рекоја :icon_lol:.Сега наредно во шо ќе повервате...во петок???:pos: Баталете клуб,стадион и спорт то веќе НЕМА ДА ГО ИМА!Ќе си тлеат онолку колку да има нешто,на фудбал ќе се оди колку дома да не се седи пролетта дури е ладно и то е то...А поќе навивање,кореографии ,гостување и ред други срања мислам дека во оваа ебана држава не се ни потребни.Кога толку се обидовме напрајвме добар резултат,се врати публиката се врати шмекот за на фудбал и на сето то наместо да има награди призаннија да му ги подобрат условите на играчите за време на одморот тие стоките мамицата во газот да му ја ебам јас :mad: се испустија,продадоја и заборајте резултат и фудбал!Нема и нема ни да има!Се е само за интерес и перење пари,поќе ниту кур ме боли кој е кој во клубот ниту одам да гледам,сето шалабајзери души продаени све да ви ебам!!!Гледам ДЕТЕТО (тимот на админи) се обратиле до господнинот во општината :X3: преку фб и демек тие од таму надлежните : ние ништо не знајме си има управа!Ама и никако на крајо од муабетот не заборај да го спомни проектот шо го праеле...Демек сега не не гибајте за клубот остајте не работиме на стадионот:P:D Еххх,беее незнам како не му срам и незнам како и му вербате и се надевате дека стадион ќе ви праел...со кој пари и од каде?Ко ќе видиш колку не чини народо во Битола па то не е можно..тат и сдсм го опљачкаа пола град и со пари и фабрики и овие овците пак трчат први на избори те за едните те за другите :facepalm:.За ова стока од народ треба да умира за глад,ама буквално така па можи ќе се подсмени нешто (а и тогаш некој ќе вика дека му е убо ;)).така да баталете спорт и терени и клубој и цело срање шо е.Е сега друго ,некој погоре напиша дека и магаре да клат ќе победат овие актуелните...до негде е така,ништо не изгубија од чкембарите да знајте ви тврдам 1000 % пак сите чкембари ќе гласат за вмро,само работата е шо на минатите избори разликата во Битола меѓу двете ебани партии беше мислам околу 750 гласа,па можи ќе му здожежи сега ко ќе има ;)
Реков љубителите на спортот, не ги мешај Чкембари како група и не генерализирај пред време. Не се само Чкембари љубители на спортот во Битола.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
7.181
до негде е така,ништо не изгубија од чкембарите да знајте ви тврдам 1000 % пак сите чкембари ќе гласат за вмро,само работата е шо на минатите избори разликата во Битола меѓу двете ебани партии беше мислам околу 750 гласа,па можи ќе му здожежи сега ко ќе има ;)
Не можи да кажваш вака,Чкембари како Чкембари НЕ ГЛАСАТ ЗА НИКОЈ,а поединци нека си гласат за кој сакат...
Ете јас лично имам членска книшка од вмро и ми седи дома за га*от бришење и нормално нема да гласам за нив,оти не зависам од нив,и ку*от можат само да ми го јадат !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom