Фан Клуб: Пелистер

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Додека Вардар секој ден приклучува познати имиња во управата и легенди на клубот за тренери во младинската школа, нашите немаат ниту ПРЕС одржано, никој ништо не кажува (сем некој близок на монголот или на двојче шо има некој информаци и то е то). Факт е дека повеќе немаат што да лажат, со што да се лажи јавноста... Па денес лично се јавив во фирмата што наводно треба да го гради стадинот и така останав на одговорите што ги добив... Тие во општината дошле и начекале готови проекти, не од нив изработени туку од двојче и компанија и само биле преставени и еве демек овие проекти се предложени :mad::mad::mad: Секој можи да му се јави и да го побара Предраг Андонов (за жал тешко да го добиете оти имал многу состаноци демек). Низ градот се шират информации дека наводно монголот ќе си даел одставка... o_Oo_O Не разбирам од што одставка ? Што е тој председател ? Директор ? Ништо не е освен како спонзор нешто и чисто да помогни само и информации од прва рака дека нема да си оди до крајот на сезоната, само заради фудбалерите и почитување што има према нив. А онај пак двојче "генијалецот" вели да се обратиме кај управата... Па добро има барем малце мозок тој ? Тие се ставени од него како фигури само, а тие незнаат во газот да се чепнат и не се поврзани со клубот, тој е во 100% сопственост на Општина Битола...

Мислам дека СЕГА ВРЕМЕ Е за порадикални мерки, ако оставиме вака дури да почни првенството сите да се отепаме, сите в драгор ете така !
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Ne go zali Mongolot i toj ima svoj esap vo celata situacija, ako nemase dobivka sigurno do sega ke se trgnese od klubot. Kako sto ednas napisav sekoj ima svoi smetki vo klubot. Samo ne znam kako mozi eden gradonacalnik da dade tolku glup odgovor za prodavanjeto na klubot, ova dvojce ili e retardiran ili se praj budala, upravata da go prodade klubot koj e vo sopstvenost na opstinata, ova e isto kako jas da go prodavam satot vo bitola. MAKEDONIJA SE SAKA SO DELA, NO I BITOLA SE SAKA SO DELA, delata na dvojce stadionot, salata pa i zatvoreniot baze. I kako sto velat "Ako ednas me zaebes da ti ebam majkata, ako vtorpat me zaebes da mi ebes majkata" ova gremlinot dvojce veke tri mandati ni ebe majkata.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
С. Жуниор: „Никогаш нема да ја заборавам вечерта по Металург„


Во интервју за бразилскиот блог портал „Фудбал со насмевка„ новиот фудбалер на тетовска Шкендија, Стенио Маркос де Фонсека Салазар Жуниор говореше за неговата неполна една година во македонскиот фудбал, најнапред во Пелистер, а сега и во Шкендија. Тој се навраќа на есенската полусезона во битолскиот прволигаш и издвојува еден момент, кој ќе го памети засекогаш: „Моментот кога постигнав четири гола на еден натпревар, против екипа која никогаш не загубила на домашен терен и победивме со 4:2 никогаш нема да го заборавам. Посебно моментите кога се вративме во Битола и кога славевме со навивачите, кога „Чкембарите„ ме носеа на раце. Ме нарекуваа бразилскиот феномен во Македонија и тогаш бев горд на мојата работа и мојот труд. Тој момент ќе го паметам цел живот„ заклучи 23 годишниот бразилец, кој во Битола освои многу симпатии и ден-денес контактира со некои од неговите бивши соиграчи.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478

Не бе се избегано е во овај градот наш легендарен....:ROFLMAO:
Не знам кој е овај шо го води официјалниот профил на глумецот односно докторо(за лажење)сигурно не е Двојче,ама овај не дупи салам,и треба да не дупи...оти за дупење сме....
Овде владеј мотото НЕ СЕ ЗНАЈ НИ КОЈ ПИЕ НИ КОЈ ПЛАЌА(уствари се знај кој плаќа НАРОДОТ ,под народ ги сметам оние обични смртници кои немаат таква среќа да бидат во елитата на владејаќката партија и да ги уживаат благодетите на власта)..
Море се треба да се избрка и од управа и од се,сите пиуни,ај у курац таму,ние ќе киниме нерви овде тие ќутат ко некој пички,шиткат играчи,местат утакмици и никому ништо...
Ајде таму,сите се матни..
Преговарале,жими таковото преговарат,па толку години преговарат со некој,никако да се доворат за ништо,заклучок,се е лага,се е превара...
Караја на времето луѓето по Бутле,ама факт е дека дури беше Бутле Пелистер беше најстабилен,имаше екипа,се продаваја играчи за огромни суми,се напрај трибината,и та ќе ја немавме,колку толку личевме на клуб...сега сме распашана команда...тотален башибозук...се е ебиветар....
И тогаш се крадеше ама ова сега е врв....
Ејјјј 21 век Општина да ти води клуб и да ги влечи конците:drk:,па ова го нема ни во Авганистан бе луѓе,колку сме за греој ние бе....:vozbud:
Ај шо го водат клубот,барем да одеа по примерот на Прилеп,да ги собереше докторо(за лажење) сите појјаки фирми од Битола на една маса,и одма со наредба(не со молење)ајде внучиња вадете сите по 20,30 илјади евра за Пелистер,ќе се собереше пара голема,гарантирам...,никој нема да прај проблеми,и тие знат како се игра играта,ама не знат да работат овие копуците,тие мислат дека ќе најдат нов Самсоненко,е нема да најдите таков златни,зошто?
Зошто ништо не нудите во Битола за да дојдат такви луѓе кои можат да го поможат градот...
Кој е будала да си го ебава умот овде.....
Паметна локална власт се грижи за се,еве со Кромберг го отепаја потеквање,ако сакаја можеа да ги натерат Швабите да вложат во некој спорт,ама пусти провизии,не се откажва така лесно ложужата од нив,како шо курва ќе се откажи од парите,не е лесно...
Ама и Швабата не пие мастило....
Е Битола,Битола до кое дереџе дојде,секоја чест....
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Двојче се отепа од сликање за рушењето на игралиштето во Кукуречани, (од сликите може да се види, дека се руши а не дека се гради игралиште). Ами замислете садион да направи ќе мора документарен долгометражен филм да се сними за двојче и неговите дела.
ЧУДЕСНА Е МОЈТА ЗЕМЈА МАКЕДОНИЈА кога може и вакви луге градоначалници да стануваат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680


Eve vi sansa na site da si go kazete svojot stav pred dvojce vo lice !

Inaku ima muabet deka do utre ke se stavi klubot na oglas odnosno ke se napravi javen povik za dostavuvanje na ponudi za prodazba na klubot i toa na poveke jazici za da se javele nekoj stranci od bugariaj i od germanija ..Sepak za pregorovrite treba da se prasa licno dvojce i taa gordana bosevska samo tie bile dirktno vkluceni vo razgovorite za prodazbata na klubot !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom