Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.775
Десен бек играше алоо...
не цитирај без потреба најди снимка ако можиш увери се кој каде играше,десен бек играше откако влезе од младинците,со миранда и блажевски играше како дефанзивен среден ред
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Бабата играше цела сезона десен бек,на лев бек таа сезона незаменлив беше Кире Ристевски...а замена беше Љупчо Мицевски,чат пат и Тони Вељановски....
Џабе се расправате...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Јас озбилно незнам кога одите на фудбал шо гледате :D .
Мичо играше Лажна Деветка :pos:
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
Ужас леле во Африка порани услови имаат за страмота .
Ке граделе европски Пелистер .
Греота е град како Битола со традиција да има ваков стадион.
Дечки супер си е видето само на крај треба уште некоја слика од убав мал стадион со трибини од четири страни со помошни терени од некој клуб од сиромашна земја за споредба .
И продолжете со кампајна по весници форуми фајсбоок големи плакати и лепи по градот на видни места.
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Изглеа треба една сторија да се напрај за стадионот и да се пушти на CNN , како шо беше случајот со музичкото училиште , па тогаш нека пукни скандал да види цел свет шо мизерија сме.
Само ќе треба да се напрај добра сторија , да се сними видео и да се појават неколку навивачи и фудбалерите од Пелистер (од јуниори до сениори) и да се испрати јасна порака .
Да се напрај договор со некоја од теливизиите битолски Тера / Орбис за да дојдат со професионална камера и да изгледа малце посериозно.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
аман со ова шеталиште....:tapp: имаше страна фк пелистер ја запустија ништо не бидна сега од шеталиште само пишат :X3: аматери невидени.Ништо не бидна ни од клубот ни од стадионот,па уште излегват и го продават јавно клубот...Абе кој ќе го земи кизне колку е во борчој никој не си ја пика глата вдпука не е будала,штета шо сме на висока позиција оваа година и нема да ја искористиме,ни играчи донесоја ниту напраја нешто арамите!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Они ТРАЖЕ:Dали увек добијају КУРАЦ.....:свиркам:(ако ме служи српскиот)....:)
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Денес свикан СОСТАНОК ПОД ИТНА ПОСТАПКА ВО ОПШТИНАТА ЗА СТАДИОНОТ изгледа на некој (некои) почна да му гори под нозе нешто да му жежи пред избори ... Првичните информации (неофицијални) дека до 20ти ќе се знаело за новиот сопственик на ФК Пелистер,а наводно до крајот на месецот да се почни со изградба на стадионот :свиркам: Како и да е добро е што успеавме со едно видео со вистинските слики за стадионот (различни од оние што ги гледаме стално кога е полн стадион) да му ги расипиме плановите до некаде ... Сега не застанваме никако на ред е видео за спортската сала младост :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom