Фан Клуб: Пелистер

Z

ziko bt

Гостин
Па нормално дека му фалат утакмици,младо дете е треба време да се докажи,на Гоната му се даде шанса шо реално мислам не ја искористи и се надевам дека во скоро време нема да брани во Пелистер пошто лошо ни се пиши,нека го дат негде по селата да се челичи ако се опрај арно ако не нека станва келнер ко шо е редо.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
5.161
недоволен број на утакмици..солиден голман е инаку а денес негова резерва беше друг дарко од младинците шо брани гоната повреда имал нешто.
инаку чим денес тепавме прво место не ни бега кој ѓорче кој бакрачи, пелистер ќе заврши убедливо прв :D
Другар ми е овај, го прашав во врска со утакмицата....
Ми рече 1 удар 1 гол то било од нас, а и тие немале некој убај шанси, пеналот бил подарок, ненамерно играње со рака...

П.С. Сабер ти шо мислиш за време на преодниот рок Пелистер ќе седи со скрстени раце ???
Јас со сигурност ти кажвам дека ќе се донесат неколку засилувања, сигурно се носат голман и напаѓач и некоја дупка за да се пополни кај шо сме слаби ќе се приземи уште некој...
Епилогот е јасен, да се вратиме 1 лига и да атакуваме кон Европа следната сезона !!!

Инаку разбрав некој муабет дека Илир Елмазовски и Благојче Главевски од Шкендија би биле прв пик на Пелистер !
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Добар играч е Елмазовски а главевски па ич не го поштовав и кога беше во Пелистер ама кога требаше најпоќе се покажа им свирна на Шкендија три гола и го обезбедивме опстанокот !
--- надополнето: Dec 4, 2011 11:08 PM ---
Добар играч е Елмазовски а главевски па ич не го поштовав и кога беше во Пелистер ама кога требаше најпоќе се покажа им свирна на Шкендија три гола и го обезбедивме опстанокот !
Од та генерација многу го поштовав Дејан Блажевски не знам кај игра чоеко сега ама предобар беше во Пелистер !
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Добар играч е Елмазовски а главевски па ич не го поштовав и кога беше во Пелистер ама кога требаше најпоќе се покажа им свирна на Шкендија три гола и го обезбедивме опстанокот !
--- надополнето: Dec 4, 2011 11:08 PM ---

Од та генерација многу го поштовав Дејан Блажевски не знам кај игра чоеко сега ама предобар беше во Пелистер !
ама џабе ко ништо скоро не постигна детето..кај ојде грција трета лига.и ништо не напрај а екстра талент е и не е многу стар :D да можи пелистер пак да го врати..
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
5.161
Дејан Блажевски е Грција во некој 2 лигаш, навистина штета за еден таков играч да игра во слаб клуб, ама добро го плаќат и остана таму...
Да крениме ние следната сезона, финансиски да застаниме добро се надевам дека можиме да го вратиме назад...
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Исто така од играчи кои последно играле во Пелистер шо ми оставиа впечаток беше Ѓуро Јандриќ па таков штопер секоја екипа би посакала играчиште беше !
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Исто така од играчи кои последно играле во Пелистер шо ми оставиа впечаток беше Ѓуро Јандриќ па таков штопер секоја екипа би посакала играчиште беше !
не ни требат српски играчи џабе да се плаќат ко имаме исти такви.. близнаците степановски се битолчани, мајк цветковски, горан ганчев итн не е ништо подобар тој од овие
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
не ни требат српски играчи џабе да се плаќат ко имаме исти такви.. близнаците степановски се битолчани, мајк цветковски, горан ганчев итн не е ништо подобар тој од овие
Ако го знајш Јандриќ нема да мислиш така .. Менде Степановски збор да нема прв сум шо сака да се врати чоеко !
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Ако го знајш Јандриќ нема да мислиш така .. Менде Степановски збор да нема прв сум шо сака да се врати чоеко !
убо го знам јандрич кој беше :) ама сакам да кажам дека можиме да имаме ист квалитет со помалку пари ;)
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
убо го знам јандрич кој беше :) ама сакам да кажам дека можиме да имаме ист квалитет со помалку пари ;)
Секако ама и тој не беше којзнае колку скап играч играше во беспарицата за Пелистер а Менде ако се донеси и тоа какво засилување би бил ..
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
5.161
Абе овие сите шо ги кажавте се квалитетни играчи !!! Ама за овие ќе треба паричка тро :D
Јандриќ сега игра во српското првенство во Јавор, дур беше кај нас беше феноменален прев Видич беше во одбрана !!!
Исто и браќата Степановски се добри, сега незнам кај играт, ама мислам дека Менде е во Ренова, а Кире во Напредок ако не се лажам... Менде дури беше во Пелистер исто така беше ѕвер, сега незнам во каква форма се, ама и Кире сега е како стуб во одбраната !!!
Ганчев од Железничар замина во Интер Запрешич ете сега читам дека заминал и од таму, ама тешко дека можиме да го земиме во моментот него, тој сам кажа дека ќе се врати во Пелистер, ама за брзо не вервам....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.744
Абе Кирче Ристевски ви се вратил на левава страна?:D
ВО спорт пишале, на изненадување на сите, од дресот на Балш преку ноќ се појавил во дресот на Пелистер :pos:
Иначе очекувам бар Главевски да го вратите, а за другиве е малце нереално.
Браќава Степановски секогаш ми се допаѓале како играат. Столбови во одбрана, нема што...
За Србинот па уште помалку има шанси...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom