Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Stranci nemaat pravo da igraat vo 2 liga :( Kire ristevski e e drugo dete od mladnici e nema vrska so toj sto igra vo albanija !
Druga rabota najverojatno site sto ek gi zemime na polusezona ke bidat nasi deca Bitolcani poradi namaluvanje na trosoci za stan i se razbira poradi toa sto igraat so srce nasite za razlika od stranskite igraci koj poveketo se za pari vo klubot so sekoja cest na isklucocite
No spored men ke se povotram mora da se zemi i golman napagac a za drugotoe rabota na trenerot da vidi sto mu fali vo timot
--- надополнето: Dec 6, 2011 12:04 PM ---
Nedela ; 04.12.2011. ; Bogovinje :
FC " DRITA " - FC " PELISTER "
0 : 1
Strelec : Dimitrovski D. vo 70 minuta.
POCETEN SOSTAV : Ristevski D. ( 20 god.), Kitanovski T.(19 god.),Salevski Z.(25 god),Dragarski H.( 19 god.), Ristevski K.(18 god.),Maglovski T.(18 god.),Maglovski S.(21 god.),Talevski I.(32 god.),Milenkovski F.(21 god.), Anastasov A.(18 god.),Dimitrovski D.(35 god.);
NA KLUPA :Atanasovski D.(17 god.),Panovski N.(27 god.), Velevski D.(18 god.),Kotevski M.(18 god.),Stankovski S.(18 god.), Altiparmakovski V.(23 god.),Vasilev A.(27 god.), Mitrevski V.(20 god.)
OTSUTNI ( kartoni i povredi ) :Ivanovic M.(23 god.),Gonovski N.(18 god.),Pitoska T.(29 god.),Simonovski Z.(22 god.)
--- надополнето: Dec 6, 2011 12:04 PM ---
ova radva sto site skoro od prv tim se pod 21 godina ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.746
Хаха зар е можно таква грешка да направат :D
Ццц па и одвоено го потенцирале тоа дека вчера настапил за Пелистер...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.746
od skopski sport so takvi novinari sto mozes da ocekuvas ?
Минчовски спорт :D, со мали дебар маалски примеси :)
Абе што знам, вака-така и нема некое друго средство за информирање и извештаи за утакмиците. Навикнат сум уште од мал, во понеделник да купувам спорт. Е сега отварам и читам КИре се вратил во Пелистер. Викам спремаат овие екипа, ваљда ќе ги вратат и другите помлади. И сега испадна дека воопшто не се работело за него :pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Толку разбират и овие од Спорт:D
Се вратил Кире Ристевски:)
Околу можните засилувања...
Се сомневам дека Шкендија ќе се откажи од Елмазовски...
Премногу важен играч е за нив,па тешко речиси невозможно е да го пуштат....
Главевски,прашање е колку е спремен....се исповреди,имаше тешка операција,и прашање е колку можи да помогни....
Штета шо беа толку наивни и си го дадоа за семки Антонио Бујчевски,батето растура во ЕуроМилк...:tapp:
Друг играч од Битолчаните шо би можеле да го вратиме не глеам...
Можно е Кире Степановски,не знам дали е уште во Напредок дечкото..
Менде нема шанси да си оди од Ренова....
За другите си играат во Скопските клубови си земаат редовно добра плата и нема шанси тие да се донесат....
Александар Велјановски е во 11ти Октомври,и тој нема шанси да се врати,погодено му е таму....
Значи од тие шо вредат играчи тешко дека некој ќе се врати...да бидиме реални...
Шо можиме да најдиме не знам...
Ама ако сакаме да одиме во Прва Лига ќе мора да се донесат 4,5 салам играчи,не некои партали шо дрмеле на клупа во другите екипи.....
Друга работа...
КОНКУРЕНЦИЈАТА Е СТРАШНА,никогаш од осамостујувањето втората лига не била толку изедначена,стално 2,3 екипи ќе се издвоеле и се знаело однапред која екипа ќе оди КАЈ ГОЛЕМИ БАТИЊА ВО ПРВА ЛИГА..
Сега е КАША ПОПАРА...:eek:
6,7 екипи се во рамноправна борба за прва лига...
Дрита,Еуро милк,Треска се сериозни ривали,зад нив стојат јаки спонзори...посебно зад првите две...
Најсериозни кандидати за директен пласман се Треска и Еуромилк...(знаејќи кој стој зад нив)....
Треска според мене уште појќе ќе се засили за на пролет....
ЕуроМилк,Брацо и се е можно..
Очекувам оваа екипа на пролет со помош на судиите да се вмеша во врвот....сигурен сум дека ќе имаат голема помош од судиите за на пролет и ќе колат ќе бесат само за да влезат во прва лига.....
Лошо е шо на овие две екипи им одиме во гости....:eek:
Албанците,тие се енигма,прашање е колку имаат амбиции за влез,ништо чудно да си шиткаат утакмици на пролет,....
Тиквеш.се спомнуваше дека Фени ќе застани зад клубот,ако се остварат тие најави ете ги и тие во борба за врвот..
Миравци ја има можи најјаката екипа,ама иста приказна за нив како со Дрита...
Ако најдаш кеш ќе одат на прво место,ако не ќе си шиткаат утакмици и тие....ж
Скопје и тие се сериозни и можно е да прат беља....
Е сеа во ваква борба ќе се види кој е најспремен да подмачка,зошто на пролет ќе биди многу потешко да се освојуваат бодој на страна....
Општо познато е,посебно во една ваква втора лига...кај шо сите екипи се горе долу тука негде.....
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14

Хероите кои се вратија со 3 бода од Боговиње

POCETEN SOSTAV : Ristevski D. ( 20 god.), Kitanovski T.(19 god.),Salevski Z.(25 god),Dragarski H.( 19 god.), Ristevski K.(18 god.),Maglovski T.(18 god.),Maglovski S.(21 god.),Talevski I.(32 god.),Milenkovski F.(21 god.), Anastasov A.(18 god.),Dimitrovski D.(35 god.);
NA KLUPA :Atanasovski D.(17 god.),Panovski N.(27 god.), Velevski D.(18 god.),Kotevski M.(18 god.),Stankovski S.(18 god.), Altiparmakovski V.(23 god.),Vasilev A.(27 god.), Mitrevski V.(20 god.)Сите се деца .... алал да му е
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
На оваа екипа му требаат само 3-4 засилувања кои ќе бидат поискусни.
Голман, стопер, плеј и убоит шпиц. И да успеј да се задржи 3-4 сезони оваа екипа дури созреат некои сегашни деца од школата, има да вршиме во првата лига и ќе сме минимум 4-5ти на табела.
И да се продолжи со редовно исплаќање на играчи па дури и премии... Така ќе бидат задоволни колку-толку и нема да бегаат уште по првата сезона.
Мацата, Спировски, Бујче, Аце... и останатите од таа генерација ги дадовме за мизерна цена, која не ни заврши во клубот. Тие грешки никако не треба да се повторат. Да не се продаваат играчи испод 22-3 години, и кога ќе се продат барем да има ќар клубот.
За Кире Степановски слушнав дека не бил во прв план во Напредок, Менде е стуб на Ренова и зема добра пара.
Елмазовски и тој тешко дека би се вратил, зема баги европејци во Шкендија, Главевски и да го избркаат пак доста прволигаши ќе сакаат да го соберат. Така да баш ќе биди тешко да се донесат добри квалитетни играчи, сепак имам доверба во управата дека паметно ќе одиграат овој преоден рок :cool:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
5.161
Абе Спорт се тиквари, пишат информации од ракав, тапа весник...
Порано редовно го читав овај весник, ама 1 година негде немам отворено ни на интернет ниту пак имам купено за да ги читам, ги баталив...
Моментално сум 100 пати поќе информиран од нив во секој спорт :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
во средата и утре се играт/играле пријателски утакмици со селекција напраена од најдобрите играчи во општинската и третата лига шо се битолчани..за пелистер настапила некни втората постава и завршиле 2:2
 
Z

ziko bt

Гостин
во средата и утре се играт/играле пријателски утакмици со селекција напраена од најдобрите играчи во општинската и третата лига шо се битолчани..за пелистер настапила некни втората постава и завршиле 2:2
А денес ако не се лажам 3-1 тепале.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Абе и мене од директни извори ми е само не обрнав многу внимание на резултато ко ми кажваја :D битно со победа ја завршваме годинава :)
претежно втората постава играле..гоната глуп гол примил и така
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Навистина добра песна....
Секоја чест за Коста...:cuc:Дечкото заслужува и добива голем респект од Чкембари...
П.С.На видеото 3:07 ..После Ау,ау,ау...:D
СЕР БОРО ЧИТА:pipi:
"Шо сме ние?"-НАВИЈАЧИ:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom