Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680

Stram da mu e namesto da se skrijat i nisto ne komentiraat oti mu ja dadoja na Osogovo uste precednikot pisi komentari I negovi drveni advocati rodnini na upravata go branat toa so ne se brani pa za vrv uste ja trgnale utakmicata dali ima eden normalen tamu alo be so ova samo prinzavate I uste po dlaboko propagate vo greskata sega uste prijavi za na Sud da pratat kako porano I ke bidi kraj ovie skroz zaebgaa pa gospod da nie na pomos I najjakiot muabet Osogovo denes si go dobi cesno na zeleniot teren pa ako Osogovo vtori od nazad ne pobedi cesno 3-0 a nie kako vtori na tabelata so kur barame vo prva liga koe ponizuvanje I glupost ej be so ako gi trgnavte od youtube site vidovme kako se trgaat igracite za da dat gol Kocancani aj eden gol na krajot ama tri mu se pomocaa vo lice na site prilepcani vo timot za ova ke si platime koga togas karma is bitch ne smeevme nie da bidime toj klub so ke resava morase da izigrame posteno do kraj vo ovaa ebana liga kade site se ubija od mestenje nati daj mi kade na kraj izleze deka samo Baskimi izigra regularno cela sezona a site drugi se za so gajda da gi zali coek
Majmnogu mi e krivo namesto da zborame za koj da we zemi slednata sezona koj igraci koj ke bidi sponzor tie se pomocaa kako da igras prva liga so ovie igraci so sega ne prodadoja za strucen stab I uprava da ne zboram se ona poslusnici nisto drugo I privatna zabava stramota namesto da zborame za so koj da se igra na reflektori nie oci vadime oti mu tekna nekoj da mu ja pusti utakmicata dno dna so e razlikata od nas so drugite za ova dojdoa legendite a da ne spomenuvam se sto ne veti mitko pred godina I pol a sto e ostvareno https://youtu.be/mA3ltOxdVuQ?si=PIxZEX7bkwkTrP46
Sega nisto cudno i ova video da go trgnat od youtube ovie skroz zabegaa sekta kolku treba da si mal da kries videa ili Vadis soopstenie komentar za vakvi gluposti sedi tamu kuti ke piminat dva tri dena ke se zaboravi tie zedoja se raspravaat I crnoto go prat Belo Luda rabota a nanogu m e krivo so site kutat I so toa go aminuvaat oti da ne se naluti princezata kade be drugari vaka ? Znajte koga ke imame stadion ,kompelks I sampioni ?Nikogas oti site kutite kako porano taka I sega !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Апла пуштена утакмица, види го Миленковски шо прај за двата гола, во секоја афера е вклучен кај шо се мести, пари има земено колку некој цела кариера шо играл, срамота, па за третиот гол синкир Меси од Кочани му излезе пред нив. Јасно беше како ден дека ќе му ја пуштат, ама напрај барем пенал нешто да не е толку осетливо и минимални 1:0.
Сега треба да не рокни ффм со минус бода да стартуваме за ум и не само Пелистер, казни ги сите местачи Охрид, Осогово, Саса и таму прва лига сомнителни утакмици еден тон.
Мора да има санкции, тешко дека ќе помини ова вака....
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Nema brat sho da te jadi stram,ako sam ne si pomozis nikoj nema da ti pomozi.Pa nie sme edinstvenite sho izguvivme od Karaorman i to doma vo cela liga,nasite igraci sho da ne bese pobeda ,sho gi napraj lujge, ni baraa pari za da ti ja pustat ( Krstev sho mu naprajvme kariera i mu ja spasivme karierata na brat mu mile ko go deportiraa od holandija- inace po majka Prilepcanec- barase 2000e,ama na sasa mu ja pusti)..Ne mozat eden natprevar 3 za 3 da dogovorat( imase ponudi od 3-4 kluba za toj princip).Go znajs rasporedot i cela polusezona doma nemozis nikoj da tepas ili da izlobiras bodovi,makar i pritisok da se napravi uste na Pletvar ( kolku luge ima sho bi go baprajle toa,ako znaat deka imaat grb pozadi sebe)..I posle cekas Pelister ili Besa da ti dadat bod/ovi .A i tuka ne mrdas so mal prst za da dogovoris nesto..Ne odat taka tie raboti
Абе нема везе дали мрдна вашата управа , ако не ви ја дадоа вас , не требаше и на Осогово .
Него ај да примиме 3 гола оти овие од средина не знат дека ќе ја даваме па да не дат некој по грешка .
Кој к@р е Влатко Костов да кажва кој ќе спасува , нека си земи парталите и нека оди да ги тренира Осогово .
Да не се разбериме немам ништо лично против Кочани и Осогово , ама ако со некој сме поблиски тие се прилепчани и секако Тетекс т.е. постарите Тетовчани.
И овде онај од Штип крои судбина бе , па уште Митко чесно играле , поарно ќути бе мислите пиеме мастило , демек тој со интернационално кариера стручњакот слепи не прај .
И сега ако вашата управа не мрдна за Победа ние требаше да ве дозакопаме место да ви поможиме ... Резил
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
Абе нема везе дали мрдна вашата управа , ако не ви ја дадоа вас , не требаше и на Осогово .
Него ај да примиме 3 гола оти овие од средина не знат дека ќе ја даваме па да не дат некој по грешка .
Кој к@р е Влатко Костов да кажва кој ќе спасува , нека си земи парталите и нека оди да ги тренира Осогово .
Да не се разбериме немам ништо лично против Кочани и Осогово , ама ако со некој сме поблиски тие се прилепчани и секако Тетекс т.е. постарите Тетовчани.
И овде онај од Штип крои судбина бе , па уште Митко чесно играле , поарно ќути бе мислите пиеме мастило , демек тој со интернационално кариера стручњакот слепи не прај .
И сега ако вашата управа не мрдна за Победа ние требаше да ве дозакопаме место да ви поможиме ... Резил
Da si mi zdrav i ziv za muabetot,Najlosho vo cela situacija e sho gi iskoristija prilepcanite kako trojanski kojn protiv osogovo. SO NAS ne igraa,slucajno da ne pustat nekoj gol,ama zatoa protiv osogovo site vo ekipata,pa igraa 5 dysi za pelister + 17 (11+6) za Osogovo,i sega cel prilep kara po decata ni krivi ni dolzni..A mitko se postra na se sho gradel kako igrac,misli nie fudbal od vcera gledame
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.114
Поени од реакции
6.337
Да се секиравте толку за нас ко за другите немаше да сме тука кај шо сме. Има многу позадински муабети шо грото не ги знајте, не судете прeд да знајте се. А не знајте. Подобро е дворо наш да си гледаме, вервајте. Копате црвче да најдите ќе излези анаконда. Не вервам дека во Прилеп, Тетово, Кочани и било каде друго место за нас би се замарале колку шо вие за нив. Немилосрдна е лигата, секој на секој гроб копа, секој со секој буквално можи на трет капа да скрој, треба многу итроштини. Да знајте само овие или оние шо се праеле(без разлика македонци или албанци), Пелистер ќе излези дека е девица ко Богородица. Очи си вадиме за трети, кој уво не ги боли за нас.
П.с. Не можите да понудите колку шо можат да дат....си знат за кој е муабето.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Cekav uste nekoj da pisi I da go zatvorime muabetot da ne si naprajme problem kako klub

Skoro nisto ne te razbrav ama za doboroto na klubot treba nekoj raboti da se kazat za da ne se povtorat oti ne pijame nafata mnogu e skapa

Inaku ne zaebavaj nie ako ne se sekirame za nasiot klub koj poke mu ja misli upravata so utre ke si odi, isto kako prethodno ili slucajno da ne mu ja Duma strucniot stab I igracite so na prva prilika ke zaminat za skopje ,strumica
Muabeto tuka bese deka se sekirame za nas a ne za pobeda ,teteks osogovo ili nekoj drug rabotata e so site mesteja mozi da ima istraga a nasite posledno kolo ja ebaa rabotata edno e da dogovaras, zemas utakmici drugo e da davas mora da se kazat nekoj raboti otvoreno da ne se povtorat oti posle mozi da sleduva kazna za klubot(duri togas ke ja postignime celta MS) oti nekon taka mu rekol da se daj nekoja utakmica so e neprivatlivo za sekoj normalen so go saka klubot trebase da gi odjebat site ili si uprava so lice ili poslunik I picka
Da brutaliziram ova tie kako ko ke te izneveri Zena I toa gangbang facking osogovo ni penetrira so trojka a nasite se pravat slepi pri oci I site ne pravat ludi kako posle da mu veruvas na taa Zena deka sledna prilika pak nema da te izneveri ednas ako ja udrat tugji madinja mocaj se vo nea oti sekogas ke sumjal I nisto cuda za uba ponuda pak da te izneveri ili ako nekoja pogolema sila mu reci za toa nema nikakvo opravduvanje I mozese da kutata ili da se izvinat pa da se zaboraj mozi za nekoe vreme a ne vaka ja fakas zivarka na kur taa ti veli ne be postena sum pa mame da mu ebam ne e klubot nivni tuku e moj ,tvoj na site nas(ppstinski) da zemat klub od 5ta liga so svoi pari da go donesat prva ,vtora liga neka mestat ovi neka vadat ne mozi be Pelister da igra kako drugite togas so e razlikata od nas so drugite !
Pak ke recam ne smej ova vaka da ostani bez razlika od koj e napraveno I za so e napravena oti vo prva liga pak ke ni se povtori za so ima I taka istraga duri togas go obravme bostanot I so e najjako skoro "nikoj" ne se luti na tie so bea vo igrata tuku kill the messenger e nece moci ove noci neka odat u 3PM
Zarem ne pametite kako pominavme prosliot pat ko se davaa utakmici eve pet godini I poveke ne mozi da se vrstime vo normala za toj eden kup so go plativeme preskapo a so treba sega ej za 2liga zborame za vlez vo prva liga sosema e drug muabeto tri za tri da vrstis kaj sto ti Dale odnosno skoro e isto I za toa nemame fudbal I sport a sega so noviot minister za sport nema ni so da cekame samo ke bidi beter na celo pred vreme dogovreno prvnestvo za koj Kur ke se davaat pari ke se odi na gostivanje ne sme nie izbrkani od doma ili blago retardirani tuku e da se igra kolku so mozi cesno posteno ako sum jas za milum I silum da se izlezi evropa a ne da se raspravame za 2liga vo sekoj slucaj kako I da ja zavrtis rabotata ne cini sega uste fali turski ili tatarski capital da dojdi da go zemi cel klub pa posle da si ja cukame glata I taka vo Bitola samo dzamiite gi napraja sega uste klubot da ni go zemat pri tolku bitolski firmi koi site imaat zmija vo dzepot no se naogja resenie da gi nateras, motiviras olesnis da vlozat I vratat od svojata dobivka ako ne ja reinvestiraat dolga I siroka e temata posebno na ovaj budzet so go imavme ne smeese ova da se sluci trebase lagano da vlezime prva liga e tuka e priblemot so upravata se invalidi namesto so prava selekcija na toj budzet da bidime prvi nie trebase da barame pomos od ovaj onaj za posle vaka vo posledno kolo da ja platime smetkata da mora da vratime znaci se pocnuva I zavrsuva so nesposbonosta na upravata losata selekcija na igraci I trener ko sum kaj nego I bilo se cesno sto ne go igrase sinot negov na ovaa utakmica Abe kolku znaat tie tolku znajme I nie ke pomini ova no nema da mu bidi na nikoj zaborvaeno I oprosteno stramota pak ke recam sega koj od ovie zalsuzuva da bidi vo Pelister e prasanjeto ti ko se trgas za nisto tamu zetoj ,vnuci sinoj prijateli od topka za facking osogovo so ostana za so pandev da gledame slednata sezona

Ima uste mnogu za pisenje ama I ova e mnogu za na forumot ili ona so go predizvika precednikot na fb mora da se naucat da trpat kritika a ne site da aminuvaat I gi tapsaat po ramo oti ne daj boze edna utakmica da ne fatat beter od pobeda ke zavrsime so uste ne mozi da se soberi posle karnataka od uefa a godinava mozi da bidi slicno po istrazuvanjata na sportradar kade nie ne bevme predmet na istraga a bea mnogu od prva I vtora liga za sega da se dumame dali imalo uplati vo srbija kako za drugite ekipi so imase za so zbroqme I pisime stram me faka za davanje utakmica ej posledno kolo na osogovo aj lani bese silum prilika I aminuvano od site no ova na scoja raka trener so ti znam sprotski dirketor oti go sakale osogovo a ne ja sakale pobeda e is pod nivo pa makar bilo toa I od niv da povtoram ne e za pobeda ,teteks ili osogovo tuku za nasiot klub so bez potrebno se izvalka pak I so ovaa uprava so ne smeese da se sluci za da ne se povtori !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
25 август 2019
Мислења
304
Поени од реакции
414
Ehh vaka da se borevte za PELISTER namesto za teteks i za ostanite kluboj kaj ke ni bese krajot kako navivaci pred ama to e stalno nie si gledame za drugite! Ova so go pisav za site vazi osven za @Goran Bt ;)

p.s. mal komentar dali bila daena ili ne si znat vo klubot samo i tolku! Sega na red da vidime prva liga kako ke ispazarime igraci i dali ke se najdi nekoj sponzor se drugo e NE BITNO!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Ајдее сите сме ние овде криви шо не прат будали (капак на све коментарот на главниот на управата) , само управата е во право шо со буџет колку Тиквеш одвај влегоа прва лига .

Ај баш да видиме шо ќе испазарат стручњаците , јас сум сигурен дека ако остани ова постава во управа дека наредна година пак ќе испадниме.

п.с. Напредок нас не испадна од прва лига до ден денес му памтиме , така да нашите стручњаци оценија дека поголема корист ќе имаат од Осогово , само едно ќе пишам и не дебатирам поќе на ситуацијата .

Кога тогаш Победа па и Тетекс ќе се вратат прва лига , па да не ни треба нас нешто , епа тогаш нека одат Кочани да барат т.е. тие можи нема ни да бидат управа тогаш , ама ќе се памти клубот , како ние шо не памтиме кој бил управа на Напредок тогаш .
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
Samo edna rabota trebase,istiot sostav sho igrase so osogovo ,da igra i protiv pobeda,nisto drugo...A deka se pameti pameti,isto kako sho prilepskiot rakomet pameti koga pelister mu pomogna na tutunski da se spasi pred 20 tina god,na smetka na Rimako Radovis,ili kako sho nas ni pametat Strumicani,sho gi odpadnavme pred isto 20 tina god za smetka na faking Sasa,posledno kolo5-0 gi pobedivme vo nebitna utakmica iako cel stadion bese za belasica..Jas barem uste go pametam cotekot od policijata zosto napravivme incident protiv Mantata koj togas bese sportski direktor( vprocem eden od najgolemite grobari na Pobeda,preku OFS Prilep,a posebno solzite na Istatov,koj bukvalno na kolena gi molese i placese za da mu dadat bod,posle se sho imase dadeno za Pobeda...taka da se se vrajka i eden den idi na naplata...Iako moe licno ubeduvanje e deka nekoj vo Pobeda sakase da dojde bas do baraz,za da go prodadat
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
162
Се изнаплакавте тука за Победа и за Тетекс. Победа не е отпадната ќе си изигра бараж ќе си победи ќе си остани втора лига. За Тетекс ич к... Не треба да не боли оти заради нив бодој давај му на овие бодој давај му Пелистер игра две години втора лига. Нема шо да му се дават на никој бодој шо е ова хуманитарна организација. Нека си изиграт нека си влезат нека си опстанат.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.784
Тетекс да мислеа да тепат некоја наместо кладилници да бркат 7+ и 0-3 гола со Работнички можи и ќе опстанеа. Незнам како можите да ги жалите нив.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
289
Поени од реакции
629
Samo koga ke mi tekni lani Vjojovi kako socno ne pcuea po jzramnuvaneto vo 90min,pa duri I v treren vlegoja za da se presmataat so nasite igraci,a nie denes gi zalime.
A za Pobeda mi e zal sakam da opstanat vo barazot.Ja gledav so niv utakmicata vo Bitola dve dodavana ne mozea da vrzat,na gol ne sutnaa,trebase golmanit sam da si ja turni.
I dosta samo da se pluka po nasite igraci,po nasite ulravi,po nasite klubovi...za poraz 500 komentari,za pobeda 50 komentari,retki bilki sme.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
7.849
teteks drapaj si kuro mestacka ekipa nie ke go spasvame, lani ednash go spasivme, edna nema utakmica postena izigrano banana klub e napraen, pobeda kako klub skoro da ne postoj ne sme nie krivi sho se raspadna do ova nivo
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
290
Поени од реакции
963
Не глумете душебрижници... Има кој да се секира за нив, за нас никој нејќи 30 год да поможи клубот да се издигни ниво погоре.
Сега фокусот нека е пмфл и приватизирање на клубот, оти во соротивно се враќаме експресно во втора лога.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
289
Поени од реакции
629
10000 lozar vo sk.Dali ova e najgolemoto I najbrojno gostuvane vo Makedonija
Bravo za Lozari
 
  • Хаха
Reactions: Syn

Kajgana Shop

На врв Bottom