Фан Клуб: Партизан

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
0-0 полувреме никаква игра,Шчеповиќ игра како везен играч,хаос у тимот се дешава,28ма минута Рашовиќ измена направи го извади Пауљевиќ го стави Станковиќ,не утепаа првите 20 минути по десна страна од на Пауљевиќ страната,Раднички се бедотија од екипа,мора да дадеме гол у второ како знаеме и умееме !
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Не толку убедлива игра пред се во одбраната но сепак победа што е најважно..

 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Битен е резултатот, како и да е уште една ПОБЕДА!
Играта слаба,ама тоа е.. важно тепавме.. Браво за Саша Илич,тука е кога е најбитно :)
Иначе имаше Гробари моја претпоставка околу 2000 на Север каде што беа сместени,имаше и забрањењи.. Добро навивање,во второ време кореографија со балони... Пред дерби прозивање грмеше "Узлад вам труд"..
Дај боже да киксни денеска Звезда со ОФК,ама и да не киксне го кркаја следната недела !
ХОЧЕМО ПОБЕДУ,ПОБЕДУ У ДЕРБИЈУ!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Добро е !!!
Се извлековме,3 бода се најбитни,идната сабота ги газиме циганиве и 6-та титула по ред :vozbud:
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Ај ај ај, уреду, гробари се најефективни ама малку се поделени од морон, а во Партизан е се розово, значи јас улетувам во темава со прашања за Ѓуро и за состојбата во Партизан затоа што читам дека е лоша и ми е стварно криво, ти и твојот компањон место да дискутирате за тоа, одма влегувате во караница за тоа кој е кој, кои црни прашање постави ти, дали чоки е мафијаш, што да ти одговоарам ДА, и што и да е да, баш Вучиќ така ке намести мафијаш на една од најодговорни функции во Звезда, друго ми мешаш тука веднаш КК и разни гробарски глупости као сме биле ФМП или шта ти ја знам, а како што кажа и сам и ти и ја ја знаеме ситуацијата на Звезда пред и по ФМП и стварно незнам што треба тоа да ти е криво, рецимо Партизан да беше во такви гомна и направеше нешто слично тогаш во ред ке беше,. ајт у здравје уште еднаш
Ок терај ја неможам да дискутирам со некој кој шо пишува само за да напише нешто ради реда!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Алоооо брееееееее иде ли некој на дерби?И шо е уште поинтересно алкатраз и забрањени бар за на дерби ке навиваат заедно одлична вест значи и очекувам одлично навивање осеќам дека ке биде пекол за ганците нема да глас да им се чуе можда и едно од најдобрите навивања у задните 3-4 години ке биде пуни сме адреналин кој едвај чека да излезе на видело.Тоа шо се однаса до трибина а на терен нормално само ладна глава.АЈМО БРЕЕЕЕЕ!!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Искачам јас ,идам за БГД па со Господ напред да освоиме титула !!!!!!
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Искачам јас ,идам за БГД па со Господ напред да освоиме титула !!!!!!
Со среќа,убаво да си поминеш!
Јас се нервирам многу,нема да можам да дојдам на овај дерби,ми испадна за жал една работа :( Многу ми е криво,ама тоа е.. Со срце сум со ВАС!

ДА ГРМИ ДА СЕ ТРЕСЕ!
WELCOME TO HELL!

 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
ТИТУЛААААААА,ТИТУЛАААААААА!

Конечно имаја голема надеш и мотивација,ама ги снајде..... Незнам што идеја,кога знаеја што ќе ги снајде..
Гледаш Север,слушаш ЈУГ!
И за крај :

F.K SLEDECA SEZONA!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Ајмооооооо бреееееее ТИТУЛАААААА ТИТУЛАА СЛАВИЧЕ СЕ ТИТУЛААААААА ПАРТИЗАН ЈЕ ШАМПИОООН свршавај по сиротињу
ЗАУВЕК ЧЕ БИТИ ОНА ФК СЛЕДЕЧА СЕЗОНА!!!!!!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Јојич хаха кој цар..инаку Митрович е играчиште само да не го продадат летово ама тоа е тешко пошто управава секоја понуда ја прифаќа..сам играше против цела одбрана на циганите.
Највероватно летоска летаат доста добри играчи Иванов, Стојкович, Маркович (со сигурност бар да земат добри пари, а и ќе земат) исто и Митрович го бараат најнови се Фиорентина (добро е што Михајлович го фали и ќе го зима во репрезентација и сигурно од тоа ќе напумпа плус во цена).
Сите овие трансфери би требало да бидат со солидни цифри исто и Миљкович го понудиле на Сарагоза мислам беше околу 2 милиони би било супер за него, но ако испадне Сарагоса а сигурно ќе испадне тешко дека ќе прават трансфери.
Во дербиво второ полувреме доминација и одлични шанси поготово онаа на Маркович со лева но немаше агол и плус со лева успеаа да го затворат.
Одговараше и нерешено но сека против Смедерево победа и обезбедена титула :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Какво ебење беше утакмицата,неверојатно нешто,0-0 цела утакмица шанси имавме и на крај свршување,у 90та зека Јојиќ со еврогол,ДОМИНАЦИЈА !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom