Фан Клуб: Партизан

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Значи има Гробари и у Велс. :)
Дечки ја морам пак да си прашам, ќе ја даваат ли сеа у среда или тешко??
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
http://euroleaguequiz.euroleague.net/fo2_video/home.php
Гласајте за Гробари

Овие денови нема да сум тука затоа со среќа момци и утре да ѓи згазиме Апоел со едно 2-3 гола:vozbud::helou:

LŠ: Krstajić ne igra na Kipru!:toe:.Мислам дека Иван Обрадович ќе може да го замени.:helou:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Гласајте на анкетата луѓе 50-50 е:vozbud:
Иначе за утре утакмицата играме без Крстајиќ ама ништо опасно,тука е Обрадовиќ кој во најмала рака ќе го замени добро:)
Очекувам да нападнеме и да ги напуниме,поквалитетна екипа сме секако,само што играме на гости,ама сепак очекувам победа макар и минимална...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Гласајте на анкетата луѓе 50-50 е:vozbud:
Иначе за утре утакмицата играме без Крстајиќ ама ништо опасно,тука е Обрадовиќ кој во најмала рака ќе го замени добро:)
Очекувам да нападнеме и да ги напуниме,поквалитетна екипа сме секако,само што играме на гости,ама сепак очекувам победа макар и минимална...
Сега гласав, треба да победиме:vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Еј момци дајте нешто инфо ако ја има на РТС,дома си земам пивце се собирам со друштво и ке лудуваме...
А ако ја нема дајте нешто стрим да се гледа,мора да се снаогаме некако...:):)

Обрадович ке го замени достојно Крстајич,солиден играч е,без секирации,ке го јадат грчките к******а немиен :vozbud:.
Ајде со срека утре....
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Едвај чекам да дојде утакмицата:vozbud:
М.Божовиќ
Обрадовиќ-----Џорџевиќ------Гавранчиќ--------Кнежевиќ-----

Томиќ------Мореира-------Илиќ

Клео-----Диара-----Богуновиќ
Ахх да излеземе со ваков состав:)
Нема шанси ама ова е најнапаѓачката варијанта:)
Утре треба да се изигра да не се прими гол е најбитно,а за гол сигурен сум дека ќе дадеме,1 или 2 добри топки да има кон Дијара или Клео ќе падне гол,а Мо гарант ќе им намести неколку топки,само битно е да не ни прават многу шанси по десната страна каде секако сме најслаби,Обрадовиќ,Џорџевиќ и Гавранчиќ се многу поквалитетни на своите позиции за разлика од Кнежевиќ или С.Стевановиќ ќе видиме кој ќе добие шанса...
Средина имаме многу опасна,многу едноставно играме Томиќ и Илиќ ми се свиѓа тоа што штом добијат топка одма одат на продор и центрираат,за нападот нема што да се трошат зборови...
Значи најбитно е десната страна да се затвори,Јокан ова го знае 10000% така да сигурно ќе скрои некоја опасна тактика и тоа нема да се примети!
Климата која е и тоа како битен фактор оди во наша полза,затоа што сите очекуваа 40степени,баш спротивно последниве денови е посвежо навечер:)
Класа подобар тим имаме во најмала рака и очекувам утре да го докажеме тоа!
СРЕЌНО МОМЦИ
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ајде денес силовањеее, нека се реши уште у Кипар.:vozbud::vozbud:

Некој ако најде, нека стави линк за вечер, на Ртс пишува дека само на прв канал ќе ја даваат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.616
Поени од реакции
43.282
Ај со среќа вечер..2 разлика доста е за миран реванш..


:salut:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Победа макар и минимална е одличен резултат,недај боже и 0-0 не е до толку стражно зашто у Београд ќе ги напуниме,ама сепак да се победи утакмицава нормално е подобро,клупски коефициент се зголемува,додатна мотивација,самодовербата се зголемува и ред други работи...
Само да има на РТС и тооп:)
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Победа макар и минимална е одличен резултат,недај боже и 0-0 не е до толку стражно зашто у Београд ќе ги напуниме,ама сепак да се победи утакмицава нормално е подобро,клупски коефициент се зголемува,додатна мотивација,самодовербата се зголемува и ред други работи...
Само да има на РТС и тооп:)

На РТС пишува дека само на прв канал ќе даваат, ако напраат некој промени и ја пуштат на Сателитска ќе биде одлично.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ништо квиз пуштија,нема везе ајде ПОБЕДА!!!
Partizan: 27 M. Božović, 2 Stevanović, 4 Nenad Djordjević, 7 Tomić, 8 Petrović, 9 Cléo, 10 Moreira, 19 Ilić, 26 Diarra, 37 Obradović, 52 Gavrančić.
ете составот:)
http://www.partizan.rs/webtv.php?Jezik=sr&sec=8
радио пренос...
Изгледа второ полувреме ќе има пренос на сателитскиот канал,така како да разбрав!

1-0 губиме:jaj:
мора гол да дадеме,1-0 е најгаден резултат
баш тој Миросављевиќ го даде смрдлето,кој ќе чита изјави ќе се чатали:uvo:
Ајде ајде сеа ќе ги собереме:)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај у курац,сега Клео се буди ке видите...
Како можеа одма да примат гол бе :nerv::nerv::nerv:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ајде бе нека дадат гол, како може сега слабо да играат!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Прво сме имале добри шанси,глуп гол сме примиле и сеа слабо играме...
ајде гол!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom