Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
хаха тоа ме радува,само не верувам дека ќе биде голем коефициентот за Милан освен ако ставиш на Цирих :tv:
7.00-4.50-1.40


Дида
Замброта-Неста-Силва-Антонини
Бекам-Пирло
Сидорф
Пато-Бориело-Роналдињо



Мислам дека ова највеќе ќе ни одговара. Бекс е добар во дефанзива исто како Амброзини само плус ќе имаме на тоа што ќе упатува снајперски топки, како при контра така и дијагонали кон Роналдињо. А солуцијата да игра позади напаѓачката тројка и не е баш најпаметна.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
7.00-4.50-1.40


[/center]

Мислам дека ова највеќе ќе ни одговара. Бекс е добар во дефанзива исто како Амброзини само плус ќе имаме на тоа што ќе упатува снајперски топки, како при контра така и дијагонали кон Роналдињо. А солуцијата да игра позади напаѓачката тројка и не е баш најпаметна.
Ама не е деструктивец Бекам, а во тимот мора да имаш барем еден таков, што ќе одзема топки, ќе добива воздушни дуели, ќе сече акции.

Поарно десен бек да го игра Лео. :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Бекам во комбинација со Пирло и Сидорф во средниот ред ќе биди најдобро решение против тимој шо играт катанаџо, а уште подобро решение е со 2 шпицој со такви екипи пример Бориело и Хунтелар.

Ама то се комбинаци шо се прат во зорт, моментално има победнички состав шо функционира и не гледам зошто да се менва и експериментира. Како исклучок ќе ги земам бекојте, кој во секој момент би ги сменил, на секоја друга позиција Милан има играчи шо имат специфична улога шо си ја вршат идеално моментално.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Zdravo Milanezi 2 koeficient za Milan so Zirih e 1,45 ili 1,50 sto znaci deka ni dale dosta dobar koeficient normalno favoriti ama mal e koficientot za igrane.Jas sepak ke go igram singl za 2000 denari pa 1000 cisti n e bas malku em si go gledas tvojot tim i izuvas.Da se povtori samo prvoto poluvreme so Samdorija ke bidam zadovolen za vtoroto posle da bideme posigurni da ne se brka pobeda do kraj na uakmica.
Nego znae li nekoj osven Bekam dobro on doaga na pozajmica dali se zbori ili spekulira za kupuvane na nekoj drug igrac,na goal.com denovive ic ne zborat za transferi do pred mesec dena non stop pisuvaa.
Kako sto kaza eden prethodno moze da se dade Gatuzo vo Mancester Siti dodeka drzi cena baska oni davaat malku poveke kes od drugite timovi,pa de se zeme nekoj pomlad fudbaleri mislam deka Milan ke e dosta konkurenten za titulata vo kalcoto.Pozdrav do site i vo vtornik Milan da go zfazi na Zirih i da se plasirame ponatamu.
Veruvam deka Leo ke go izvadi najdobriot sostav na teren i narode igrajte ja 2 sigurno.A sto zborea nekoi za gledane vo zivo sobrani se okolu 8-10 luge sto ke gledame zaednicki koj saka neka pise......:tv::tv::tv::tv:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Serie A Team Of The Week: Round 15:

Julio Sergio

Caceres – Kajer – Chiellini – Cassetti

SeedorfPirlo – Marchisio


Quagliarella – Pellissier - Ronaldinho

Honourable Mention:
Luca Antonini (Milan)
Marco Borriello (Milan)
Alexandre Pato (Milan)
Alessandro Nesta (Milan)
Thiago Silva (Milan)
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Еве и вчера изјавил Берлускони дека Гатузо не мрда никаде бидејќи тој е на еден начин симбол на Милан. Исто така изјавил дека бил во право во врска со Роналдињо, магионичарот се препородува. :P
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
Знае ли некој што пренос ќе врши канал 5 во вторник?
Реал ќе ја даваат, а мислам дека ќе вклучиваат директно на сите поинтересни моменти и голови, како на Премиере покојно на времето. :)

Гатузо рекол дека нејќе да биде просек и дека сега мора да донесе важна одлука во врска со кариерата, во превод-“чао пријатно’’ : )
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Реал ќе ја даваат, а мислам дека ќе вклучиваат директно на сите поинтересни моменти и голови, како на Премиере покојно на времето. :)
Од кај ова? дека на Канал 5 ќе иде Реал ? .... Зар таа утакмица ја ставиле пред Јуве -Баерн:tapp:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.489
Поени од реакции
14.024
Од кај ова? дека на Канал 5 ќе иде Реал ? .... Зар таа утакмица ја ставиле пред Јуве -Баерн:tapp:
Тоа и јас се прашувам, Јуве - Баерн нема ни да иде на 5+. :tapp:

На 5+ ќе иде Волфсбург - Манчестер.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Zurich

LOST 1-0 (a) Grasshopper (Super League, December 5)

WON 2-0 (h) Aarau (Super League, November 29)

LOST 1-0 (a) Real Madrid (Champions League, November 25)

LOST 1-0 (a) Luzern (Super League, November 8)

LOST 6-1 (a) Olympique de Marseille (Champions League, November 3)


мора да се искористи оваа лоша форма на Цирих и без проблеми Милан да освојат 3 бода на нивни терен.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Stvarno ej, od site pozicii sea momentalno napad ni e naj nepotreben...ako produzat da igraat ko so Sampdorija ne bi menjal nikoj od sostavov, eventualno da go zemat kako del od "
rekonstrukcijata" vo Milan
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Со овој состав најверојатно ќе бидеме и до крај на оваа сезона,ама за следната ќе биде Интересно..ако дое Џеко ќе му се даде шанса пред Бориело или Хунтелар сигурно.
Сигурен сум дека ќе го земат Џеко...на Инзаги годините го маваат у нозе,на Хунт уште не му е сигурна иднината...једино Бориело е стандардно добар но ако се повреди тој ќе биде тешко.и јас ништо не би менувал за оваа сезона у напад али за следната многу ни е потребен Џеко!
Греота ќе биде да го пуштат на некој друг клуб кога детето 100 пати кажа дека е Миланез во душа,жалосно е да го гледаме во друг дрес...барем мене ќе ми биде криво :(...:toe::smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom