Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
аман еееиии аман, раат да се немало!!! Бориело истегнал колено и сигурно го пропушта Марсеј, се очекува да биде кратка пауза.
Еве му шанса на Хунтелар, сега сите се во ред и има слобода и прилика до 70 минута да даде гол како знае и умее.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ааа у пм нека идат и повреди и све!! Таман почна да влага во форма човекот.Се надевам дека нема долго да отсуствува иако колено е заебана работа и све ми оди на тоа тоа дека пак ќе го заборавиме човеков.Се надевам дека грешам!

Против Марсеј сигурно ќе стартува Инзаги.Хунтелар ќе добие шанса ама во второ полувреме некаде.Не ми се свиѓа тоа,али многу сум сигурен дека така ќе биде.
Инзаги некако не ми се уклапа во системот кој го играме во напад.Некако не го пронаоѓам во улогата што ја има Бориело во екипата.Инзаги не е таков центарфор кој влага во дуели со глава на 16 метри и спушта топки за Пато или Роналдињо.
Се надевам дека се ќе биде добро.Ќе смисли Леонардо нешто. :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Точно, и јас мисалм дека нема да го пушти, но ако го пушти прв состав редно е веќе да даде голл:pipi:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Да да Пипо ќе стартува у среда, иако сите сакаме да го видиме Хунтелар. Пипо и онака неможе цела утакмица, па можно е овој да добие шанса од клупа, што лично не ми се допаѓа, така само ќе го ставаме уште повеќе на критики, ако ја имаме решено утакмицата порано, значи дека ќе ја држиме и неговото присуство ќе биде непотребно.
Сепак се надевам дека Леонардо ќе се предомисли и ќе го стави Хунтелар од старт.
А за Бориело што да кажам, веќе на Робен подсетува, ќе дојде ќе изигра две утакмици и после на тренинг пак е повреден, ај чим викате не е сериозна, барем да биде фит за со КАтанија у недела,
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
До сите миланези
Јас и Форза 22 направивме група на фејсбук "Ац Милан Фанс Македонија"
Се молат миланезите да дојдат и да се зачленат
Фала однапред и до кога ке биде повреден бориело.
http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=182389312549#/group.php?gid=181736773211&__a=1&_fb_iframe_path=/group.php
па добро :) :salut:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
До сите миланези
Јас и Форза 22 направивме група на фејсбук "Ац Милан Фанс Македонија"
Се молат миланезите да дојдат и да се зачленат
Фала однапред и до кога ке биде повреден бориело.
http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=182389312549#/group.php?gid=181736773211&__a=1&_fb_iframe_path=/group.php
aj ем ин
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Па да му даваат топки на Хунтелар како што му даваат на тацна на Пипо, мора да убоде некоја. А има и плус што е подобар со глава од Пипо.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Milanezi se ke bide vo red i treba da gledame samo napred i od den na den za Leo imam sve podobro mislene i se gleda deka ke bide dobar trener ponatamu kade i da odi.
Doma so Marsej treba da si svrsime rabota da bideme 1 vo grupa zasto se kladam deka Real ke gi pobedi narednite 2 utakmici,ama bidejki go pobedivme doma i so isti bodovi ke bideme prvi sega neznam kako stojat so realizacija mislam deka imaat dadeno poveke golovi od nas ama da pobedime na 2 te utakmici ke ne nemame nikakov problem.
Gledam deka poveketo sakame da ostane Huntelar znaeme deka e dobar fudbaler ama izgleda tesko mu odi prilagoduvanevo.
Galijani im rekol na Hntelar i Gatuzo deka se slobodni od leto da baraat klub ne tvrdam 100 posto pisuva na goal.com deka se slobodni.
Bez razlika Milan so koj sostav ke istrca vo sreda ubeden sum deka ke izdvojuvame pobeda mada mora da priznaam deka Marsej ne e slab tim i ke bide dosta interesna utakmica za gledane,mislam deka ke ja davaat taa ako ne ja davaat na atdhe.net ke ja gledam.
Samo da ne napravi kiks Kaladze da e do mene bi go prodal odma slusnav deka go barale Baern ama neznam dali se seuste zainteresirani za nego se gleda deka veke nemoze da postigne godini se vo prasane.
Milanezi do sreda prijatno i so sreka..FORZA-MILAN...FORZA PATO.......
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
So Marsej tesko ke bide taka mislam,mnogu gi potcenivte ke vidite.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.567
Поени од реакции
5.694
Тешка ке ви биде со марсеј ке видите многу незгоден тим се,иначе коа ги тепавте 2-1 на гости дадовте 2 гола од 2 шанси имавте многу срека.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Видете Лукаку (дечкото од Андерлехтшто го баравме) како го прославва голот :)


Негде кај 2.18 :)

ПС. Па и добро голче даде!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom