Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Честито победа шок утакмица до самиот крај :) Најдобри денес Рони,Пато,Бориело и Амброзини до негде.Иначе за Гатузо имаше голем транспарент незнам дали го приметивте во стил Gattuso sempre cuore rossonero.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Ухуу, газење до посеруење, форца Милан, каква утакмица на Роналдињо, како игра се подобро и подобро во секоја утакмица, и како времето поминува така Кака воопшто не ми фали.
Сеа у среда со Марсеј, да се ставиме сите на мејл кај Филе и да бараме на 5+ да ја даваат Милан - Марсеј, пошто колку што го разбрав, таа што иде на 5+ е по желба на гледачите, така ако засрљаме добро можеме и да ја добиеме, ја уште од вечер ќе пуштам мејл до канал 5.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
ke ja davat na kanal 5 taka vidov deneska reklama milan -marsagie sreda 20:45
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
ke ja davat na kanal 5 taka vidov deneska reklama milan -marsagie sreda 20:45

Сигурен си на канал 5 плус дека ќе ја има?
Иначе да добро би било кај Филе да пуштиме маил да ја даваат Милан со Марсеј.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
Иначе милан-марсеј на 25 иде на Канал 5+, а со катанија иде на телма во недела во вечерниот термин.
Годинава го убија Милан на телевизииве :)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
kanal 5+ ili kanal 5 kade ke ja ima direkt jas kolku sto vidov ako ne se lazam kanal 5 moze i gresam
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Prvin cestito na site pobeda teska sepak se izborivme.Galijani poditno da bara igrac na mestoto na Kaladze se gleda deka covekov e rezerva i toa jaka rezerva,slusnav deka go barale Baern odma neka go sitkaat ili ako postoi nekoja interesna zamena tipot vise ne e za vo Milan.
Nekoi vikaa deka Kaljari bil tezok protivnik proslata sezona gledav poveke natprevari od niv ovaa ne.Se mislev deka ke gi pobedine polesno a ne da se ceka ko sto kaza eden nemozam da bidam 15 ili 20 minuti miren pred kraj se se vadime ili se branime.
Sekoja zasluga za Pato i Borielo momentalno mislam deka Pato vredi moze isto ko Kristijano Ronaldo a moze i poveke.Mnogu mi e strav od Celzi,Mancester Siti i Real Madrid da ne zapnat da go kupat pederive od Milan za pari ke go dadat i ke se vadat so nekoe si resenie.
Slusnete sto sum vi kazal da ne se iznenadime ako nesto bidne.
Pato vo momentov e vo perfektna forma ima mnogu brz dribling sut jak i pred sve precizen,primetete koga sutiral koga promasil gol da ne go malerisuvam ama momentalno e broj 1 vo svetot.
Mora da se dejstvuva vo januari Bekam i barem 1 da kupat malku da osvezat.A nekoj sto kaza zasto ne go stavil Huntelar pa se vide deka posle golot na Milan se zatvorivme i ako vlezese ke nemase da fati topka i pak ke mu se pisese deka e drvo i taka natak,nego vo sreda da imame sreka da pobedime so poveke gola razlika i da vleze veke ednas Huntelar i ke mu zapalam sveka da dade gol.
Cestito Milanezi da e ziv i zdrav Pato oti on e glavnata figura vo Milan.:bravo:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Инаку вчера најака парола што ја видов на Сан Сиро на утакмицата со Каљари гласеше “Balotelli one of us.” :tv:
Незнам вие другите дали ја приметивте :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Dida :)pos2:)

Caceres – Yepes – Migliaccio – Grosso

Candreva - Cambiasso – Lazzari

Totti – Ronaldinho

Gilardino​

Со Марсеј доста е бод, а со Цирих ќе мора да се одмаздуваме. : )
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Победа бе нема нерешено прво треба да бидеме во група да не вкрстуваме со втори во 1/8..Марсеј и Цирих од нив очекувам максимални 6 поени не признавам помалку :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Имам уште една голема желба за одмазда ... Гуркуф:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom