Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
не сме ние со таа среќа, тие ждрепки се за такви полуклубови како Арсенал и Барса ... Ние идеме против Челзи или Барса како гладни у говна, па ќе се јуначиме со стил.

Не изгледав асално, се мачев со тие гнасните стримови и само на Роналдињо голот го видов. Тоа што читам овде дека за нигде биле прво полувреме е за мене позитивно нешто. Немој да трипате со тие жога бонито фазони, лоша игра и победа е знак за стекната рутина и сигурност. Све си е ок, имаме два средни реда за ротација, овој дефанзивниов и поофанзивниот со Роналдињо, Боатенг и Пирло, само асално менаџирање и еден бек (кој веќе е грев да не се набави) и далеку може да догураме.
Пејо во средина мора да имаме еден креативец кој ке игра заедно со дефанзивните Гатузо,фламини или амбро. Или Боатенг или сидорф или пирло. роналдинјо не е за средина се гледа дека појке му лежи веднаш позади напагачите или 1 во 4-3-1-2
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
Честитки за победата!!!
иначе оној курназот збореше дека робињо бил тапа,што знае пекар,нека не коментира веќе!!!!
дај боже некако манчестер да ни се падне да им вратиме за лани!!!!
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.760
Поени од реакции
11.738
Честито дечки! Полека полека се враќаме на старите патеки.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Честито дечки! Полека полека се враќаме на старите патеки.
Добро е коло пре крајот сигуре пласманво ЛШ,први во Италија да не урочам башка Патката тред нова се врака.
Со ајакс би излегол со Амелија,монтелого,папа,јепес,антонини,гатузо,боа,страсер,меркел,рони и бинјо ама не е фер за Оксер пошто ке се борат за Уефа, ама нека се договори келајцава да им пуштиме за да ни го дадат Ван дер вил за 7-8м:nesvest:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
не сме ние со таа среќа, тие ждрепки се за такви полуклубови како Арсенал и Барса ... Ние идеме против Челзи или Барса како гладни у говна, па ќе се јуначиме со стил.

Не изгледав асално, се мачев со тие гнасните стримови и само на Роналдињо голот го видов. Тоа што читам овде дека за нигде биле прво полувреме е за мене позитивно нешто. Немој да трипате со тие жога бонито фазони, лоша игра и победа е знак за стекната рутина и сигурност. Све си е ок, имаме два средни реда за ротација, овој дефанзивниов и поофанзивниот со Роналдињо, Боатенг и Пирло, само асално менаџирање и еден бек (кој веќе е грев да не се набави) и далеку може да догураме.
Единствено позитивно со ова дефанзивна средина е то шо не се прима гол 3 натпревари со ред. Иначе ако збораме за играта во напад и воопшто фудбал за око каков шо се играше нема. Нема веќе контрола на играта и опседнување на голот на противникот по 20 минути непрекинато. Се дури се победва нека се продолжи вака, само голема е веројатноста да наидиме на класично катанаџо кај шо нема теорија со овај среден ред да се постигни гол.

Иначе алал нека му е на Сидорф ја носи најголемата одговорност во тимот и не можам да разберам како очекувате да изигра, не постои играч на светот шо можи да се снајди на една таква позиција. Интересно ќе биди со Пирло да се проба на таа позиција, Роналдињо не е доволно дисциплиниран за да преземи таква одговорност премногу чуда сака да прај.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Честито победа и пласман во нокаут фазата :)

--- надополнето ---

На YouTube го нема голот на Дињо. :(

--- надополнето ---

acmilan-mk.com !!!

 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
134
Поени од реакции
6
Само што се вратив од стадионот во Оксер. Атмосфера просечна пошто очекуваа да изгубат домакините. Тиаго и Неста незаменливи без грешка. Фламини исто добро,а Гатузо се губеше на моменти али борбен ко увек .Мораше да го пушти Дињо порано Ибра на крај неможеше да иде и бараше замена.

Честито пласман понатака.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ми се свиѓа што тепамо и кога играмо слабо. Ова лани со Лео немаше да го гледате, морам уште еднаш да напоменем дека сум со секоја утакмица позадоволен од Алегри.

Нека ни е честито пласманот понатамо, а за тамо желбата си ја кажав. Манчестер, пациенти биле, лани ептен во лоша ситуација не накапаја, па мора да се реваншираме, плус не се нешто импресивни сезонава, ептен Челзиво се мизерни последниве неколку утакмице иначе ќе беше Манчо уште сеа надвор од трка за титула.
Руни слаб сезонава, а друг играч кој би ме плашел кај нив не глеам.

Не би се љутел ни Арсенал да ни падне, једино га нејќем Барса, жал ми е таков тим да испадне уште у 1/8 финал :)

На крај краева ко што рече Ибра "As for the last 16, it's early to say, but we can beat anyone"


ps.



:pos:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
The boss asked us to stand firm in the first sixty minutes of the match then Auxerre would get tired. And in fact, we scored soon after the hour mark and then managed the game quite well. - Ignazio Abate
еве зошто Милан играа споро во првото полувреме, а во второто им идеше подобро :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ми се свиѓа што тепамо и кога играмо слабо. Ова лани со Лео немаше да го гледате, морам уште еднаш да напоменем дека сум со секоја утакмица позадоволен од Алегри.

Нека ни е честито пласманот понатамо, а за тамо желбата си ја кажав. Манчестер, пациенти биле, лани ептен во лоша ситуација не накапаја, па мора да се реваншираме, плус не се нешто импресивни сезонава, ептен Челзиво се мизерни последниве неколку утакмице иначе ќе беше Манчо уште сеа надвор од трка за титула.
Руни слаб сезонава, а друг играч кој би ме плашел кај нив не глеам.

Не би се љутел ни Арсенал да ни падне, једино га нејќем Барса, жал ми е таков тим да испадне уште у 1/8 финал :)

На крај краева ко што рече Ибра "As for the last 16, it's early to say, but we can beat anyone"


ps.



:pos:
Неможе Арсенал тие ќе бидат второ во групата :) во таква група второ место голема срамота е :)



2.00 какво промашување на Гатузо :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Aj и од мене честита победа и честито 1/8 финале. :) Таму се разбира Манчестер и никој друг
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Неможе Арсенал тие ќе бидат второ во групата :) во таква група второ место голема срамота е :)



2.00 какво промашување на Гатузо :)
Да бидиме искрени во моментов имаме тим да им се справиме на сите освен Барса,да не летаме многу за пријателската 1-1 тогас Меси,Чави и Иниеста влегоа во 75 мин. Ако ја подовруваме формава со нив ке се видиме во 1/2 или во финале:motor:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Луге мои,оваа година доволно е скудето да се освои,За ЛШ со овие бекови мало морген. Евентуално ако дојде некое јако бекче у јануар па да може на нешто да се надеваме,нема веќе слаби тимови у ЛШ...особено покрај ваков Реал Мадрид ..па и Барса,може да не прашаат колку комада сакаме. :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Луге мои,оваа година доволно е скудето да се освои,За ЛШ со овие бекови мало морген. Евентуално ако дојде некое јако бекче у јануар па да може на нешто да се надеваме,нема веќе слаби тимови у ЛШ...особено покрај ваков Реал Мадрид ..па и Барса,може да не прашаат колку комада сакаме. :)
Нека прашат бе. Фино лепо ќе му речиме 0 и крај :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom